TV 55-65 do 5-6k dla niezbyt wymagającego użytkownika.

Cześć.

Zrobiłem remont mieszkania i w nowym wystroju obecny telewizor wygląda jak jakiś mikrus (niby ta sama ściana ale tło ma inną fakturę i strasznie zmniejsza postrzeganie telewizora). Co byście polecili? Mam pewne typy ale może warto zerknąć na jakieś inne modele? Początkowo chciałem jakiegoś LG, teraz TCL X2 (najpierw 55 a teraz 65) ale biore pod uwage również coś typu 65pus8102 chociaż przy takim budżecie to już chyba warto pomyśleć o oledach... Trudna decyzja. Na ten moment mój celownik jest ustawiony na TCL 65X2.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
ok 13m - mniej więcej 3,8m na szerokośc i ok 3,5m na "głebokość"
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
od ściany do ściany jest 3,5 ale powiedzmy, że można liczyć 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Maks 3 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Tu jest różnie - główne siedzisko jest na wprost ale jest opcja zerkania zza biurka czy łóżka i wtedy byłby kąt ok 45 stopni z lewej i prawej.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okno jest na ścianie wschodniej. Słońce znika za winklem już ok 10-11 więc nie jest problemem. Tv wisi na ścianie wschodniej, więc okno ma z prawej strony gdy patrze na tv.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
LG 42PW450 czyli plazme - czarne jest czarne a kąty są świetne. Niestety rozdzielczość 1024x768 nie powala na kolana :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Żona by chciała Ambilighta ale ja nie chciałbym napalać się na konkretną markę tylko dla kilku diód na obudowie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
kablówka upc
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Dysk/pendrive, Chciałbym PS4 pro lub coś nowszego jak nie zdąże kupić tej
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
Obstawiam, że ok 6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
Niestety tak chociaż po 6 latach z plazmą nie mam duchów, więc chyba nie jest tak źle :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Syn - bajki, żona Kuchnia plus i domo plus, ja chce tv tylko do grania i yt. O dziwo filmów raczej nie oglądamy ale może zaczniemy. Zero sportu.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry?
Tak
16. Preferencje co do marki?
Mam sympatie do LG za obecny tv, zona do Philipsa za ambilight, a po głowie chodzi mi tcl x2 bo lubie nowinki. Telefony lubie z Samsunga ale tv nie znam - być może powinienem iść w tę stronę, żeby mieć kompatybilność.
17. Preferencje co do wielkości? wychodze z założenia ze oczy nie bedą coraz mlodsze więć więcej=lepiej?
Planowałem 55 ale po głowie zaczyna chodzić 60-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Zanik barw pod kątem - teraz tego nie mam ale mam plazme.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Raczej wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Nie wiem. Oczywiście chciałbym jak najmniej ale początkowo patrzyłem na takie do 5k a teraz już niebezpiecznie zbliżam się do 7-8
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
Obecny mam od 6 lat i nie wymieniałbym gdyby nie ciśnienie na ps4.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
gdybym miał to bym korzystał
23. Czy telewizor ma mieć 3D?
mam i nigdy nie korzystałem - zdecydowanie nie musi.
24. Soundbar
Chciałbym kupić - gdyby tv grał jakoś znośnie to koszt soundbara można przerzucić na lepszy tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Philipsa 65pus 8102 - mimo źe jest super cena dla niebieskich - kasy nie wystarczy.
Na Tcla X2 niewielka dopłata ala masz wyjątkowy model na lata z radością budzącą się co dnia .
To zakup zawsze na dłużej niż się pierwotnie planuje , więc skok po 65" jest najbardziej uzasadnionym
TCL X2 Cię zauroczy , zaloguj się proszę w Klubie Hdtv masz specjalna cenę z kalibracją , pilotem i dostawą gratis.
 
Nie wydaje ostatnich groszy a i nie biorę kredytów - Ile brakuje to Philipsa? Chociaż nie wiem czy jest coś co byłoby za dopłatą. No moze ambilight, bo tak z obrazem to chyba nie widziałbym różnicy.

Pytanie jak z kątami? Czesto patrze na tv zza biurka czyli mam do tv jakies 45 stopni.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65PUS8102 za 8499 zł
Kąty - zawsze możesz odwrócić telewizor w swoją stronę szczególnie gdy siedzisz sam.
 
2 tysiaki za ambilighta... Który ma lepsze audio?

Obrócić nie mogę, bo o ile jeszcze kilka dni tv będzie stał tak później zostanie powieszony na płasko na ścianie i będzie miał możliwość pochylania góra-dół. A ja nie tyle, że oglądam go z tego kąta co zerkam na tv podczas gdy reszta patrzy a przodu.

Musze chyba wyciąc z tekturki wymiary 55 o 65 i zobacze jak to wygląda na ścianie, bo może 55 oled byłby jakimś wyjściem.

Kiki a gdyby na świecie były tylko 2 modele tv i miałbyś kase to do swojego domu brałbyś 8102 cy X2?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz kasę to wybór bardzo prosty - Philips PUS810.
Jeśli nie masz więcej jak 6,5 tyś to X2 będzie spełniał potrzeby.

Ale przecież możesz kupić uchwyt wysuwany. Ja tak mam i często korzystam.
 
a i tak pierwotnie miałeś wydać do 6k:)

Oj tam, oj tam.

Te 6k wpisalem tak o zeby nakreslic jakies granice ale uwazam, ze wydając już tyle moge rozwazyc doplate do czegos lepszego. Teraz mam LG za 1700 i jestem zadowolony :)
Nienwiem tylko czy isc w lepszy obraz na oled czy wiekszy ekran czyli 65. Na duzego oleda juz mnie nie stać mentalnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz dobrać różnicę w ratach 0% .
A, że zakup na lata, to obciążenie nie będzie duże.
 
Do góry