Tv 55-60"

jpablo

New member
Witam, jako że posiadam plazmę panasonica PS-TX42S10 podobny post wysłałem w dziale plazm, ale ich wybór na dzień dzisiejszy jest bardzo mały, a i polecanych modeli za wiele nie ma. Drugim problemem są odbicia, ponieważ mam duże okna, ale od NW, to jednak przy słonecznej pogodzie trzeba je zasłaniać. Poza tym technologia plazm niestety jest na wymarciu, stąd moje rozważania jednak o ledzie.

Budżet ok. 4000 zł.

Pomieszczenie 25m2, 3m od TV. Rozmiar 55-60". Smart tak, jeśli obecna technologia pozwala przeglądać poprawnie większość stron. 3D nie jest wymagane.

Moje typy:
Sharp lc-60le635e
Samsung PS60F5500
Samsung UE55F6400
Samsung UE55F6100
Samsung UE50F6500
Panasonic P50ST60E

Nie znam technologii LED, a różnorodność modeli jest ogromna. Różnice w cenach także. Trudno mi, jako laikowi ocenić czy 55" 6100 jest wyraźnie słabszy od 6400 czy 6500. I jak się ma do tego dużo tańsza seria 5500, np. UE50F5500. Przy Samsungu PS60F5500 odpowiada mi jakość obrazu i wielkość, ale te odbicia to jest lekki koszmar.
 

tdx

New member
Bez reklam
z tego co podałeś albo P50ST60E albo UE55F6400

F6100 nie ma SMART jest na tej samej matrycy co F6400, F6500 ma lepszą matrycę i tuner DVB-S ale akurat w 50" nie jest na matrycy samsunga...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 50st60 jest najlepszym modelem do tych potrzeb.
Zarówno płynność i skalowanie wykonuje najlepiej.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pytanie tylko, czy przeskok 8" jest dla Ciebie zadowalający?
Budżetu nie dasz rady zwiększyć? Bo 55st60 było by na pewno lepszym pomysłem przy tej odległości.
 

jpablo

New member
55st60 to już kosz rzędu 5000 zł. Trochę dla mnie za dużo jak na TV. A jakoś nie czuję żeby był lepszy od sharpa. 50" to rzeczywiście trochę mało. Pewnie zapoluję na dobrą cenę ue55f6400. Trza poczytać jeszcze o odmianach typu ue55f6470.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy czy jesteś zwolennikiem jakości obrazu czy tylko multimediów. Bo te ostatnie zawsze możesz dokupić, ale jakości obrazu, czerni, palety barw kątów bocznych - nie dokupisz.
I w tym właśnie Panasonic ST60 jest lepszy niestety...

No i przecież miałeś do tej pory plazmę w domu więc dobrze się zastanów.
 

jpablo

New member
Tyle, że ST60 nie kupię większego niż 50". A na jednym ze sklepów internetowych 55" F6470 jest za 4180 zł.

Pewnie poczekam do grudnia. Ceny z pewnością będą ciekawsze.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ceny na ST60 spodziewam się że będą drastycznie rosnąć, bo za rok nie będzie plazm :p
Tak czy siak, ja też jestem zdania że warto dopłacić do st60.
Bo u Samsunga sensowne modele zaczynają się od 6500 - 6400 i jej odpowiedniki mają bardzo przeciętną matrycę (podświetlenie, czerń i kolorystyka).
 

jpablo

New member
Nie wiem jak wyglądają wyniki sprzedaży plazm panasonica, ale nie byłbym taki pewien. Równie dobrze ceny mogą spadać, aby wyprzedać cały zapas magazynowy. Poczekamy, zobaczymy.
 

jpablo

New member
Co to znaczy nie produkuje pod stany magazynowe? Nie ma produkcji na zamówienie klienta więc nie ma różnicy czy producent ma u siebie stock czy sprzedawca. Tak czy siak będą musieli to sprzedać. Produkcja ma się skończyć w grudniu br. Więc na przełomie roku będą super ceny.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zainteresowanie osób, które będą miały szanse po raz ostatnio kupić plazmę powinno być naprawdę duże.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nie będą rozdawać za darmo.
Jeśli popyt jest nawet taki sam a produkcji nie ma to wg praw zabraknie ich wkrótce. Ci którzy będą je mieć z pewnością nie będą opuszczać cen. tak było dokładnie z plazmami Pioneera.
Wiele osób je chciało kupić na koniec płacąc znacznie więcej niż kosztowały wcześniej ale i tak ich .... zabrakło.
 

jpablo

New member
Chciałbym podziękować wszystkim za porady. Wybór padł na ST60. Po trosze z sentymentu, ale przede wszystkim ze względu na stosunek jakość/cena. Zapewne fakt, że to ostatni model plazmy panasonica także zmobilizował mnie do zakupu.

Pierwsze wrażenia są zadowalające. Jakość jest, jak na moje oko, perfekcyjna. Wieczorem panaś pokazuje swój pazur. Co najważniejsze nie ma odwiecznych bolączek LCD.

Ponieważ z zasady jestem przekornym typem bardzo długo szukałem alternatywy dla ST60. Od plazm samsunga, po ledy philipsa czy sharpa. Ostatecznie jednak wybrałem panasa, który w tej półce cenowej po prostu nie ma konkurencji. Dla wszystkich laików, takich jak ja, którzy stoją przed wyborem TV odpowiem, że jest bardzo wyraźna korelacja między zadowoleniem i głębią czerni. Można ją określić jako wprost proporcjonalną. Sam czytając opinie o czerni miałem je po dziurki w uszach. Myśląc co jeden z drugim się tak uparli na tę czerń. Przeca czarny to czarny. Jednak nie. :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc, a wszystkim niezdecydowanym powodzenia w poszukiwaniach.
 
Do góry