Tv 55-60" za około 4k

Fenol

New member
Witam,

Po raz kolejny staję przed wyborem zakupu tv (wcześniej z pomocą forum zakupiłem m.in. dwie plazmy Panasa i 2 LCD) ..................i po raz kolejny proszę o ewentualne wskazówki, rady. Oczywiście swoje jakieś tam typy mam, ale nie chciałbym już w tym pierwszym poście rzucać określonymi modelami:)

Poniżej kilka standardowych informacji..


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - pokój z aneksem ok 34 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu - ok 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Głównie na wprost..aczkolwiek oglądam z rogówki..więc opcje sa różne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Oglądanie głównie wieczorem
7. Jaki masz obecnie telewizor? 2 x Panasonic plazma, LCD Samsung, LCD Panasonic
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart + dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? powiedzmy 2-4h
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy/seriale, stacje muzyczne,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Sporadycznie, dzieciaki będą śmigać w swoich pokojach..mam nadzieję:)
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 55-60''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ..
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? więcej wieczorem...ale za dnia mała córeczka bajki
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Myślałem o kwocie 4k
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? bajki na youtube będą na pewno śmigać
23. Czy telewizor ma mieć 3D: Nie


Generalnie nie jestem żadnym kinomanem...i tv ma służyć do standardowego oglądania filmów, programów (kablówka Vectry). Najbardziej zależy mi na tym, aby odbiornik dawał radę w sporcie (w dużej mierze pilak nożna). Poza tym priorytet to bajki na youtube. Budżet jest jaki jest..i wiem, że szału nie będzie...ale może jakieś racjonalne propozycje rzucicie:))

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do 4 tys to masz bardzo dobre modele:
- TCL 55x2 za 3999 zł
- Samsung 55Mu7002 za 3999 zł
- Philips 55PUS 7502 za 3999 zł
- LG Oled 55 G910 za 4199 zł
- LG 55sj 850 za 3999 zł
- Sony 55xe8405 za 4199 zł
 

Fenol

New member
Ok. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Jako laik..kompletnie nie znam firmy TCL...

Samsung 55MU7002....biorę go również pod uwagę...natomiast niepokoją mnie nieco informacje o smużeniu w przypadku sportu..

Zastanawiam się także nad wyborem LG Oled 55 G910. Cena akceptowalna...ale nie jest to 4K. Pojawiają się pytanie czy rzeczywiście nie lepiej brać Oleda FHD..kosztem 4K..biorąc pod uwagę odległość ogladania około 3m?? Z drugiej strony ja nie zmieniam tv co 2 lata..ma on trochę posłużyć.

Nie wiem na ile miarodajne są opinie "sklepowe"..ale ten Sony 55XE8505 trochę średnio wygląda

A może jeszcze jakaś alternatywa??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz plazmę to G910 będzie lepszą kontynuacją jakości.

TCL to trzecia siła na świecie, atakują ostro.
Bez obaw.
 

Fenol

New member
No dobra....zmiana decyzji. Będę chciał kupić tv 65 cali na ścianę. Budżet ok 6000 zł..ale najlepiej byłoby gdzieś kupić w systemie ratalnym.

Polecicie coś....bo czym więcej czytam tym trudniej się zdecydować...:((
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele :
- Philips 65PUS7502 za 5999 zł
- TCL 65X2 za 5999 zł
- Samsung 65MU7052 za 5999 zł
 

Fenol

New member
Mętlik w głowie nadal...ale to za pewne standard. Muszę wybrać się na miasto i pooglądać sobie wybrane modele.

Polecany model Samsunga 65MU7052 jest na matrycy VA, natomiast Philips 65PUS7502 na IPS jak rozumiem. A jak się ma to w stosunku do szybkich scen...przede wszystkim oglądania sportu? Zalety i wady obu odmiennych technologi (te podręcznikowe) znam..a jak się ma to do rzeczywistości?

Być może mój tok rozumowania nie jest prawidłowy..ale ten TCL jakoś mnie nie przekonuje. Mówiąc wprost boję się wyrzucić ok 6k na tv i być zawiedziony. Z drugiej strony..zdaję sobie sprawę, że z innymi firmami także nie ma gwarancji...

Tak się zastanawiam...a gdybym może poczekał na fajną ofertę (a z tego co czytałem to takowe już były).... i zakupił Philips 65PUS8102 lub Samsung z serii 8000. Warto? Ciśnienia na tv w tym momencie nie mam bo w kolekcji mam kilka odbiorników ..działających:)..więc może warto odrobinę uzbroić się w cierpliwość.

Pz,
 
Do góry