Tv 55-58 do 3000 do sypialni na szybko !!

gacek80

New member
Witam poszukuje na szybko tv do sypialni w calach 55-58...
chodzi mi po glowie PHILIPS 58PUS7805/12 za 2600zl
ale poslucham opini i jakichs alternatyw....
pozdro
 

Petru23

Banned
Jak do sypialni to 58GX8xx Panasonica. Wtedy odblaskowa matryca nie ma znaczenia a płynność i jakość obrazu... Miodzio. Dziś zamówiłem również za plazmę Panasa. Do odbić jestem przyzwyczajony. Moje x20 to istne lustro ;)
Ja brałem z outlet nowke za 2500zl. Są dostępne za 3k. Bardzo dobrze skaluje obraz co widziałem na naziemnej zbiorczej i jest wolny od problemów z filmami 24fps (a jest sporo wpisów o klatkujacych filmach na nowych, nie tanich tv). Sony Xg70 i 80 nie ogarniają.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz w specjalnej ofercie Philipsa 58PuS8535 w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

gacek80

New member
a powiedz mi jakas alternatywa do tego philipsa jest z inych powiedzmy marek ??
czy ten philips jest dobry na moje skromne potrzeby, czyli przewaznie tylko netlix i youtube ??
bo jeszcze mi po glowie chodza samsung
QE55Q74TAT
pozdrawiam
 

Petru23

Banned
Panas jest skalibrowany fabrycznie przez magików z Hollywood. Odstępstwa od wzorca są wręcz pomijalne. Dobrego ma świetny proc od obrazu i genialne skalowanie z judder free.

Jesli chodzi o jakość obrazu to Sony i Panasonic się głównie liczą.
58pus73 widuje dosyć często u szwagra. Na forum niejednokrotnie padło stwierdzenie, że pus73 jest lepszy od 85. No sorki, ale 73 nie kupiłbym za nic.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Panas jest skalibrowany fabrycznie przez magików z Hollywood. Odstępstwa od wzorca są wręcz pomijalne. Dobrego ma świetny proc od obrazu i genialne skalowanie z judder free.
Jesli chodzi o jakość obrazu to Sony i Panasonic się głównie liczą.
58pus73 widuje dosyć często u szwagra. Na forum niejednokrotnie padło stwierdzenie, że pus73 jest lepszy od 85. No sorki, ale 73 nie kupiłbym za nic.
Napisz jak w realnych -domowych warunkach jest z odbiciem na matrycy bo to chyba największa bolączka Panasa.
 

Petru23

Banned
Napisz jak w realnych -domowych warunkach jest z odbiciem na matrycy bo to chyba największa bolączka Panasa.

Dzwoniłem potwierdzić realizację zamówienia. Dziś tv do mnie wychodzi.
Co do refleksów, to jak wspominałem - mam plazmę na lustrze i ma to zarówno wady jak i zalety. Jakie to poczytajcie stare tematy o plazmach ew notebookach :) mnie przeszkadzać to zbytnio nie będzie, bo przez dekadę sie przyzwyczajałem. Poza tym na sklepie matowe matryce jakoś super nie wypadały, gdyż na panasie źródła światła odbijały się powiedzmy 1:1 swym kształtem. Na macie była plama światła rozlana, gdzie skupiając wzrok na obrazie przeszkadzała, w panasie można było skupić wzrok na obrazie, gdzie nie przeszkadzało to aż tak bardzo. Ciężko wytłumaczyć ale kto sam widział ten wie o co się rozchodzi. :)

I nie ukrywajmy, w takim budżecie to są inne priorytety niż mat na ekranie ;)

Philips ma większe możliwości.

Dla mnie TV to przede wszystkim jakość generowanego obrazu. Tak jak i dla wielu innych. Smarty to dodatki drugo czy trzeciorzedne. Zamiast smarta wolę cos judder free, bo po kiego mi metflix czy yt, skoro oglądać się tego nie da ;)

Edit
Refleksy u mnie aktualnie.
https://drive.google.com/file/d/11kUstYKM7S4MiB5Na13j-QGIBiRCCr_o/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/11Fo9FBb5nNwswL6wbRwbBJtdOkOpfQ5p/view?usp=drivesdk
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Oczekujemy na recenzję Panasa lub chociaż twoje odczucia o jakości obrazu i dźwięku, jak tylko potestujesz i będziesz mógł coś obiektywnie napisać.

PS. Odbicia na obecnej plazmie masz masakryczne :shock: Ciężko stwierdzić co jest obijane a co wyświetlane.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
To tylko z odpowiedniej perspektywy jest taki efekt. Siedząc na wprost jest ok, chociaż noca odbicia też są niezłe ;)
Ale miałem przez kilka dni 40 samsunga starszego z matowa matryca i nie powiem, że byłoby lepiej. Światło też się odbija i rozprasza, i jak u mnie można skupić wzrok ja obrazie (żona twierdzi, ze jej refleksy nie przeszkadzaja) tak na Samsungu było gorzej. Zamiast odbijajacej się żarówki była jasna rozlana plama.

Jak mówiłem, poczytajcie stare wpisy plazma vs lcd i odbicia. Wtedy było to świetnie rozpisane, wady i zalety.
IMO więcej zalet w lustrze, bo rolety można zaciągnąć a światło zgasić. A przejzystosci obrazu, jakości niczym nie poprawisz.
 

gacek80

New member
chyba jednak zdecyduje sie na tego philipsa od kikiego....brał ktos tu tv ??
jak wyglada sprawa gwarancji i jakichs problemow nie daj boze z tv ??
 

Petru23

Banned
Poczytaj sobie w dziale o Philipsie oraz opinie na necie o 8535. Wiele osób wstępnie nastawionych na Philipsa zrezygnowało z jego zakupu. W tym ja, z czego naogladalem się poniekąd lepszego 58pus73. Nie podoba mi się skalowanie i plamy z pixeli na sygnale innym niz fhd. I ruch...
 

gacek80

New member
Jednak wczoraj kupilem tego philipsa i sygnowany do niego soundbar(promocyjnie), po jednoniowym uzytkowaniu(Netflix) moge powiedziec ze jestem zadowolony z obydwu rzeczy...zobaczymy co bedzie po kalibracji i dalszym uzytkowaniu...pozdrawiam
 

agricola

New member
Philips 8535 jest bezpośrednim następcą serii 7 z zeszłego roku, a nigdzie, w żadnym porównaniu nie widziałem takich zarzutów jak stawia Petru, mianowicie, że ze skalowaniem coś jest nie tak.
 
Do góry