tv 55-58 cali ok 3000

kazio772

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 11m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? nie ma znaczenia, głównie ogladany wiczorem, są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? - nie ma
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Apple tv 4k 2021
10. Jakie urządzenia ? - Apple tv 4k 2021
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2 godziny wieczorem, czasem 3-4 a czasem 0
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, YT, hbo go
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 55-58"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - tragiczna czerń, nierównomierne podświetlenie, blade kolory
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory/noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł +/-200
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? - nie wiem, ten bedzie pierwszy
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak ale za pomocą przystawki

Cześć, szukam tv do sypialni w okolicach 3tyś, ale jeśli trzeba to stówkę czy 2 można dorzucić. Chcialbym przedstawic wam swoje przemyślenia i posłuchać waszych.
Nie zależy mi na sofcie bo bedzie ciągle pod Apple TV wiec wazniejsza jest dla mnie mozliwosc obsługi pilotem od apple tv/iphone
Wolę czarny ale tylko jeśli nie trzeba za to dopłacić, cienkie ramki też na +
120Hz byłoby fajne ale niewymagane, nie bedę na tym tv grał


Z moich dotychczasowych poszukiwań
TCL 55c725
+ cena, do wyrwania za 2400 np w Empiku obecnie
+ dostepny na forum od kikiego z kalibracją
+ popularny i czesto polecany model
- widziałem sporo informacji o problemach z hdmi-cec który pozwala włączyc tv jednoczesnie z przystawką ale juz nie da sie go w ten sposob wyłączyc
-60Hz

Philips 58PUS8535
+ 3 cale więcej
+ cena, do wyrwania za 2800
+ dostepny na forum od kikiego z kalibracją
+ ambilight
- cały Wątek na forum (ponad 300 stron) z problemami z obrazem
- srebrny (czarny jest droższy)
- 60Hz

Philips 58PUS8506
+ 3 cale wiecej
+ dostepny na forum od kikiego z kalibracją
+ ambilight
- srebrny (czarny jest droższy)
- 60Hz

Samsung QE55Q77AAT
+ 120Hz
- cena, mozna kupic za 3200

Hisense 55A7GQ
+ cena
-60Hz

Nastawiony byłem na TCL skoro mozna go kupic duzo taniej niż pozostałe, nie przeszkadzaja mi jego softowe problemy ponieważ bedzie podpięty pod apple tv. Niestety brak możliwosci obsługi pilotem od apple tv chyba go eliminuje.
Philips 85*6 nie ma już podobno takiego problemu jak ten opisany w wątku o 8535.
Przewijał mi sie też jeszcze LG Nano 55NANO863 bo dalo sie wyrwać w dobrej cenie poniżej 3200 ale to jest z tego co kojarze IPS wiec gorsza czerń a kąty mnie nie interesują.
O Hisense nie wiem za dużo, jak dziala hdmi-cec itp. Slyszalem tylko ze jest dobry jesli chodzi o stosunek cena/jakość

Z chęcią rozważe inne propozycje lub poczytam o tych o których wspomniałem
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Brałbym Q77A, choćby dlatego, że ma 120Hz na qled VA z dobrym kontrastem. Poza tym, to najlepszy TV na twojej liście.
 

kazio772

New member
Tak, ale jest też najdrozszy i nie wiem czy warto dopłacić np od tcl'a bo różnica jest w okolicach 800zł. Czy warto tyle dopłacić za 120Hz do ogladania filmów?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Moim zdaniem warto, jak chcesz tanio to bierz TCL, który też jest fajny. Jak nie miałeś wcześniej tv 120hz to może nie zrobi ci różnicy. W każdym razie, poza odświeżanie ważna jest też jasność w hdr i kontrast.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja zostałbym z TCL w klasie cenowej do Twoich potrzeb- nie musisz przepłacać.
 

kazio772

New member
Czy jestes w stanie powiedziec cos na temat
PANASONIC TX-58HX810E (lub cos poodbnego (gx?))
Mając na uwadze że bedzie oglądany na wprost i w ciemnym pomieszczeniu?
System nie ma znaczenia a widzialem sporo opinni że to jedna z lepszych matryc w tej półce cenowej
 

Adziu5

Member
Posiadam tego Panasonica i jestem bardzo zadowolony, głównie filmy z pendrive i Netflix. Podświetlenie matrycy równomierne, system działa bardzo stabilnie, czerń też bardzo ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic matryca VA , edge Led, 50Hz, matryca 8 bit, system zamknięty , słabszy dźwięk.
Za 2999 zł masz najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości 55C728.
 

adrian66

Member
Ja też jestem bardzo zadowolony z Panasonica,obraz naprawdę pierwsza klasa,znajomi którzy mnie odwiedzają, pytają często czy to nie OLED.Najlepiej idź do sklepu i sam ocen,a nie słuchaj handlarzy z tego forum,którzy zaklinają rzeczywistość,polecają to czym aktualnie handlują.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jak ktoś oleda widział tylko w sklepie, to pewnie tak. Ja zna takich, którzy są zadowoleni z najtańszego i swoją drogą całkiem fajnego TCL P615 i czemu ma to dowodzić?


Szedłbym w propozycję kikiego, jeżeli może ci zaproponować tego 55C728 za 2999, bo powinien mieć 120Hz matrycę!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też podtrzymuję :
Za 2999 zł masz najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości 55C728.
 
Do góry