TV 55-56 cali, do 3000 zł

Lude-k

New member
Czym więcej czytam, tym mniej wiem, a TV staje się coraz bardziej potrzebny. :(
Przeglądam wątki z forum, ale jednak kazdy ma inne wymagania i trudno mi coś dopasować.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

I jeszcze dodatkowe pytanie? Czy nagrywarka w TV i telegazeta, to gadżety, czy da się z tego korzystać przy kablówce?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,7-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Siedząc bliżej pod kątem, dalej na wprost. Przy LG 49SM8050PLC nie ma problemu z oglądaniem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Mniejszy będzie powieszony (mam uchwyt), większy będzie raczej stać, choć nie wykluczam powieszenia
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno zachodnie naprzeciwko TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 49SM8050PLC
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
10. Jakie urządzenia? Chętnie jakieś dodatkowe głośniki, żeby w aneksie kuchennym było słychać
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 6-8 godz.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, skoki, łyżwiarstwo figurowe
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Bez preferencji, choć z obecnego LG jestem zadowolona
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali. Zależy od ceny. Chyba lepiej kupić mniejszy, ale wyższy model niż większy, ale słabszy model
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak zbyt dużego doświadczenia, ale wolny SMART, brak niektórych aplikacji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Po południu/wieczór w tyg., cały dzień weekend.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 PLN.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Dopóki nie dokona żywota 😊, albo mnie nie wkurzy, bo np.nie da się uruchamiać aplikacji
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, głównie netflix, TVP VOD, TV player itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Albo mnie nie wkurzy -brzmi zachęcająco.
Brałbym faktycznie 65" ale trochę mocniejszy - czyli 65c735.
 

Lude-k

New member
Pomysł z LG 65NANO923PB jednak upadł. Atrakcyjna cena okazała się za TV z ekspozycji, na której był ok. 2 lata.
65c735 już zdecydowanie powyżej budżetu.
Szukam więc dalej.
 

Lude-k

New member
Czy róznica między TV 65c735, a 65c635 dla przeciętnego telewidza jest mocno zauważalna? W gry nie gramy, TV głownie do seriali, czasem wydarzenia sportowe (bez piłki nożnej)
 
Do góry