TV "55 4k/FHD (?)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz to inna bajka.
Zakup na wiele lat więc im większy tym niesie więcej radości.
Ale ostatecznie ile kasy ?
 

risto80

New member
Apetyt rośnie szybciej niż możliwości... Chciałbym do 6k... +/- kilka stówek.

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele :
Philips 65PUS7502 za 6399 zł
Samsung 65MU 7002 za 6499 zł
Tcl 65Xees Qled za 6499 zł
Sony 65xe8505 aż 6899 zł
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis
 

risto80

New member
A tak sie zastanawiam... czy pogoń za max przekątną jest zawsze warta obniżenia jakości? Bo jeśli zaczynamy porównywać w podobnych pieniądzach TV 65" Philips 65PUS7502 za 6399 zł, Samsung 65MU7002 za 6499 zł z np. 55XE9005 za prawie 6k, to oczywistym jest że te TV jakościowo się różnią na niekorzyśc tych większych (65XE9005 kosztuje dobrze ponad 8k - no chyba że Sony to Sony i dlatego kosztuje tyle, ale nie jest o tyle lepszy od tych Philipsów i innych Samsungów...?).
No i stąd też moje pytanie, bo jak myślę o 65" TV oglądanym z 2.5-4m, to jednak obawiam się, że spadek jakości może być mocno zauważalny.

Jakieś przemyślenia?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że nie. Liczy się jakość sygnału.
Mam 65" z odległości 2,5 m i jest super.
A jak sam zasiadam do sportu to siadam na pufie w odległości 2m.
Masz ograniczenie cenowe ?
 

risto80

New member
Oczywiście, że mam :) tak jak pisałem - szukając 55" chciałbym się zmieścić w 6k PLN, ale na 65" mogę wysupłać 7k. Pewnie i tak pójdę w raty...

Co do jakości sygnału to jasna sprawa. Jakbym oglądał tylko 4k, to bym się nie zastanawiał, ale że oglądam głównie NC+ i bajki z DVD, to mam wątpliwości. W niedalekiej przyszłości dojdzie Netflix, więc tu z sygnałem pewnie będzie lepiej :)

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka
 

Qba66

New member
Co do jakości sygnału to jasna sprawa. Jakbym oglądał tylko 4k, to bym się nie zastanawiał, ale że oglądam głównie NC+ i bajki z DVD, to mam wątpliwości. W niedalekiej przyszłości dojdzie Netflix, więc tu z sygnałem pewnie będzie lepiej :)

testowałem TV UHD 50" i 55" z naziemna, NC+ i Netflix
sygnal 4K Netflix czy YouTube wiadomo, powala.
sygnal TV i NC+ w HD jest jakby "mniej ostry" ale nie ma jakiejś denerwującej różnicy w jakości
natomiast sygnal SD mimo skalowania w pierwszej chwili wręcz odrzuca.

osobiscie polecam taki "patent" na ogladanie 4K z HDR:
bierzemy na spółkę z kumplem najwyższy abonament netflix
wychodzi po 26 pln/mies. i masz dostęp do 4 urządzeń na raz czyli po 2 na osobę :)
i zamiast bajek z DVD masz tam setke bajek w HD/4K HDR
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym zdecydowanie 65" tym bardziej, że mieścisz się w klasie cenowej:
- Philips 65PUS7502 za 6399 zł
- Samsung 65MU7002 za 6499 zł
- TCL Qled 65Xess za 6599 zł
- Sony 65XE850 za 6899 zł
- LG 65 SJ950 - nano Cell za 6999 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz jeszcze kalibrację gratis.
 

risto80

New member
Poszedłem w Sony 65XE8505 20x0% :D

TV jest wielki (powierzchniowo 2.25 x większy od poprzedniego), ale nie za duży. Z 4m ogląda się komfortowo nawet NC+, o Netflixie czy BR nie wspomnę, bo tu jest bajka :) Z mniejszej odległości trochę się męczę, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Musiałem zmniejszyć Jasność i Nasycenie poniżej 50%, bo inaczej oczy wypala. Tym bardziej, że oglądam przeważnie wieczorami przy lekkim oświtleniu, a czujnik światła w TV nie zmienia wiele...

Dzięki za przekonanie do 65" :)
 

risto80

New member
Opisz jak tam tv sie sprawuje po paru dniach ;) ile za niego dales?
Sprawuje się jak opisałem już wyżej - ja jestem bardzo zadowolony. Brałem 20x0% raty w EuroAGD za 6799 w promocji 1 rata płacona przez Euro, więc wyjdzie 6459. Oczywiście to był chwyt marketingowy przed świętami, bo teraz jest za 6199, także ten...

Ciekaw jestem jaką różnicę bym zobaczył w wyższym modelu 900x albo 930x i czy w ogóle jakąś...? Z tym że te to już by 55" musiało zostać, bo cena zabija...

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka
 

Amok2

New member
Różnica jest widoczna głównie w materiałach HDR. 65xe85 nie osiąga takiej jasności jak 65xe90 czy 65xe93. No i ma trochę niższy kontrast (gorszą czerń). Ale w relacji cena/jakość, to bardzo dobry wybór. ;)
 
Do góry