TV 55" ~ 4000zł

MicheLLo

New member
Cześć,
zmieniam TV i chciałbym poznać Wasze rekomendacje.
Niezbyt siedzę w tym temacie a ilość modeli i ich symbole mnie przerażają.
Moje preferencje? Chciałbym Sony, obecnie mam Samsung z 2016r 50" i zraża mnie do siebie swoim działaniem, płynnością menu itp.
TV będzie wykorzystywany do:
  • dekoder UPC
  • Netflix, Viaplay, Amazon
  • Playstation 5
  • sport: F1, pilka nożna

Pewnie 100HZ, reszty parametrów nie ogarnę :D
Poradzicie coś?
 

MicheLLo

New member
nie mam jak edytować ale widzę, że popularne sa pełne listy pytań i odpowiedzi, więc wklejam :)
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne - wprost ale też czasem pod lekkim kątem (15stopni)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisi na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju - do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor - Samsung UE50J6200
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - płynnie i sprawnie działające menu, UHD, aplikacje streamingowe, tryb dla gier
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - dekoder UPC 4K, Playstation 5, Harman Kardon BDS580
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - chyba błyszczącą ale niem jak to sprecyzować
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - Filmy, programy dokumentalne, sport (F1, piłka nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - tak, PlayStation 5
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorami
17. Preferencje co do wielkości - 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - fatalnie działające menu, czas reakcji
19. Preferencje co do marki - Sony
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 4500
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - nie rozważałem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sony na oleda 55" Kasy nie wystarczy.
Ale masz w cenie oledy Philipsa 55oled707 to najlepsza jakość na rynku w klasie.
Jeśli bez dopłaty to 55 Mini led 55C835
 

MicheLLo

New member
Kiki dzięki za odpowiedź :) Jednak seria 707 to ponad 5k pln. Nie chcę tyle dać. Ale jest seria 706, ktoś ma wiedzę czym się różni? bo raz znajduję że nie ma np HLG (serio gdybym się nie dowiedział o tym przed chwilą co to to myślę, że nawet róznicy bym nie zauważył). Potem, że nie ma Smart (obowiązek dla mnie), że nie ma Airplya (akurat to jest fajna rzecz dla mnie ale nie obowiązkowa) Gdzie indziej widzę, że te funkcje ma... ktoś coś?
Poza tym, uważasz, że OLED będzie dla mnie uzasadniony?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy uzasadniony?
Z pewnością zasłużyłeś na najlepsze sam dla siebie.
 

tdk76

Member
dzisiaj chyba do 11.00 (możliwe, że wieczorem też jeszcze będzie) jest w euro 55c21 za 5399 (cena po dodaniu do koszyka) i do tego cashback 500 zł od LG zwrotu na konto + dodatkowo 600 zł karta podarunkowa euro ważna 365 dni na dowolne zakupy z ich sklepu. Teoretycznie wychodzi 4299 i dodatkowo możliwy jakiś cashback np 100 zł z picodi na pierwsze zakupy.
 

luck76

Well-known member
Kiki dzięki za odpowiedź :) Jednak seria 707 to ponad 5k pln. Nie chcę tyle dać. Ale jest seria 706, ktoś ma wiedzę czym się różni? bo raz znajduję że nie ma np HLG (serio gdybym się nie dowiedział o tym przed chwilą co to to myślę, że nawet róznicy bym nie zauważył). Potem, że nie ma Smart (obowiązek dla mnie), że nie ma Airplya (akurat to jest fajna rzecz dla mnie ale nie obowiązkowa) Gdzie indziej widzę, że te funkcje ma... ktoś coś?
Poza tym, uważasz, że OLED będzie dla mnie uzasadniony?
Nie zapominaj, że Kiki stosuje kryptopromocję, niezgodną z obowiązującymi w social mediach zasadami. Wszystkie wskazywane przez niego tv, niezależnie od tego czy są czy nie są Ok, nie zawierają w treści odpowiedzi wzmianki o lokowaniu produktów. 707 to zacny oled z dobrym Płockiem niestety bez AirPlay i z ryzykiem wypalenia (prawda KIKI?). w C835 AirPlay masz ale za to procek i sofy mizerny. Wg mnie w obydwu kategoriach Soniak i Samsung robią tv z dobrym (najlepszym) procesowaniem obrazu/dźwięku. Osobiście polecam Sony x90/94K i qd-oled Samsunga s95b. Ten ostatni bez dolby vision ale przy tej jakości matrycy DV do niczego nie potrzebny. Obydwa telewizory są w czołówce jesli chodzi o EOTF (więcej tutaj w tym temacie)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Oled Philipsa nie da żadnych szans wymienionym modelom.
Łatwo sprawdzisz na dowolnym sklepie.
 

MicheLLo

New member
po ptokach, kupiony Sony XR55X90S :) po przesiadce z samsunga to jest przepaść, VRR dostępne, kalibracja obrazu zrobiona. Płynność działania to jakaś inna liga, czytelność i praca na menu dla mnie optymalna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najważniejsze że jesteś zadowolony.
Ale Oled LG 65C21 za 6499 zł - byłby jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem.
 

MicheLLo

New member
@kiki myślę, że coś za 8000zł byłoby wtedy jeszcze lepszym rozwiązaniem niż ten LG. Mój budżet zakładał okolice 4000 a nie 6500 :)
 
Do góry