TV 50cali do 3000zł

stefan12

New member
Witam,
poszukuję dobrego telewizora wg danych:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z tyłu
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 40C650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? sortowane multimedia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10 .Jakie urządzenia ? XBoX
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, film, dużo z USB
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 5%
16. Preferencje co do marki? może Samsung
17. Preferencje co do wielkości? raczej 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cena
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko (obecny ma 6 lat)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Smart tv tylko

Teraz parę słów.
Chciałbym wymienić obecny tv Samsung 40C650 na coś nowszego/lepszego.
Czy koniecznie już 4K czy jeszcze FullHD?

Zależy mi na odpowiednim wyświetlaniu multimediów podłączonych przez USB (obecny wyświetla prawidłowo posortowane, Philips rodziców pokazuje bez podziału na katalogi, jakby wszystko wrzucone do jednego wora).

Widziałem, że polecany jest Philips 49PUS6561 - jak u niego z plikami z USB? I jak się ma 49 cali do 50?
Ewentualnie coś z Samsunga.
Pomocy, bo ilość modeli jest przerażająca:)

Pozdrawiam
Stefan12
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie masz Philipsa 49PUS6561 za 3050 zł z kalibracją gratis, musisz tylko zalogować się w klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
To jedyny model który ma 4K, 100Hz, HDR, VP9. DO tego masz Ambilight potrójny, android, Kodi, MxPlayer.
Skoro wymieniasz rzadko telewizory to tym bardziej.

Tu jedynie z innych firm możesz liczyć albo na modele FullHd albo na 4K ale 50Hz.
A z kolei modele 4K i 100Hz Sony 49xd8309 to 4999 zł , Panasonic 50Xd750 za 4650 zł, Samsung 49KS7000 za 4999 zł

Więc jeśli nie dokładasz kasy to Philips spełni Twoje potrzeby. Ma też niski Input Lag.
 

stefan12

New member
Dzięki za odpowiedź.
Byłem dziś w sklepie z euro w nazwie:) i Pan sprzedawca nie polecał tego Philipsa, za to mocno optował za Panasonic 49DXU601. Wg niego Hz nie robią różnicy (jego polecany ma 50Hz) za to dużo lepsza jakość obrazu, czerni.

Czy faktycznie te Hz tak wpływają na jakość i czy w Philipsie zastosowana matryca IPS nie wpływa mocno na jakość czerni?

I jeszcze prośba o wytłumaczenie: cóż to ta kalibracja i czy jest ona konieczna?
 
Ostatnia edycja:

stefan12

New member
Trochę poczytałem o tym Philipsie 49PUS6561 i jako główny zarzut jest podawana matryca IPS (odwzorowanie czerni szczególnie). Czy tak jest w istocie?

Jeżeli chodzi o alternatywę: lepiej kupić FullHD, ale 100Hz niż 4K, ale 50HZ.
Jaki więc FullHD, 100Hz byłby najlepszy w tej cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem tak, matryce IPS są stosowane w najlepszych monitorach na świecie od lat i nie słyszałem narzekania np na EIZO.
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
W dzień nie do odróżnienia w ogóle, w nocy przy załączonym ambilight - daje radę bez problemu.

W tej klasie masz jeszcze na VA
TCL 58S7806 za 3250 zł z kalibracją.
TCL 55S7906 za 3199 zł z kalibracją
TCL 50S7906 za 2699 zł z kalibracją

Z Full hd masz :
- Panasonic 55CS630 za 3099 zł z kalibracją
 

stefan12

New member
No tak, ale monitor jednak użytkujemy inaczej i IPS w nim może nie przeszkadzać.
Dopytuję tylko, bo już prawie się zdecydowałem na tegoż Philipsa i jedyne zastanowienie to o tej czerni wszyscy piszą (a jednak wieczorami patrzę jak już).
Do rankingu stanął jeszcze Sony KDL-50W755C (Panasonic jakoś tak nie bardzo mi się widzi:)).
Z tych dwóch to który: Philips czy Sony?
 

kuku8

New member
Przepraszam bardzo ze nie moj temat, ale mysle ze autor tez bedzie ciekawy:
Czy philips 49pus6561 dostal aktualizacje dzieki ktorej obsluguje HDR?
Ponoc do dzis nie dostal wsparcia - tak na testach zagranicznych pisza...
 

muaddibb83

New member
Podpinam się do tematu ale Full HD !

50" - 2500zł
55" - 3000zł

Co polecacie? Najważniejsza jest jakość obrazu (filmy bluray)
 
Ostatnia edycja:

muaddibb83

New member
Full Hd:
- LG 50LF652
- Sony 50w775
- Philips 50PFFT6510

do 3 tyś zł
- Panasonic 55CS630
- LG55LG652

Też myślałem nad tymi - może ktoś napisze co w którym jest lepsze? 5 opcji to nie jedna :)

Narazie się przymierzam do LG 50LF652 ale Philips ma Ambilight;p

Co jednak z zawieszaniem Philipsa?
Co z ogromnym bandingiem w Panasie?
 

muaddibb83

New member
OK sprawdziłem wszystko i tak:


1. Philips cena 2800zł, niedostępność w dobrych sklepach, problemy z zawieszaniem (fatalne opinie)

2. Sony - za drogi


Albo LG albo Panas więc

Raczej kierowałbym się ku 50tce

Który Panasonic wybrać jest kilka, nie wiem czym się różnią

1. PANASONIC TX-50DS630E - 2600zł (1000hz)
2. PANASONIC TX-50CS630 - 2450zł (400hz)
 
Ostatnia edycja:

flexiuk

New member
Podbijam pod temat. Również mam preferencje wyboru tv jak w temacie. Byłem zdecydowany już na Panasonica 50 cx700, bardzo dobry model z zeszłego roku, no ale ta informacja o Firefox os dała mi do myślenia. Później padło na philipsa 49pus6561 ale do końca nie jestem do niego przekonany. Nasuwa mi się takie pytanie. Jaki byłby najlepszy wybór do 3500 tys biorac pod uwagę najlepsza jakosc obrazu, a pomijając smart tv(zawsze można dokupić dongle Android tv, za 250 zł można już kupić fajny sprzęcik). Jeszcze dodam ze preferowałbym raczej matryce VA.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
 

muaddibb83

New member
Przeglądałem wiele testów i jednak zdecydowałem się na Panasonica, raz że tańszy, 2 najmniej awaryjny, najlepszy obraz w testach. Akurat ten smart mało mnie obchodzi. Zwykły bajer. DO tego mam ipada i kompa które śmigają 20x szybciej niż jakikolwiek soft na tv.

Philipsa nigdy nie widziałem, w testach różnie, opinie słabe, droższy o wiele.

Jedynym plusem jest ten ambilight ale może gdyby był ten Philips tańszy. Co do zwiech - prawie robi różnice. Ostatnie komentarze pochodzą z września i ludziom tv włącza się sam o 4 nad ranem - sorry taki bubel to za 500zł powinni rozdawać.
 

stefan12

New member
A czemu nie przekonuje Cię Philips 49PUS6561? Powodem jest matryca IPS?

Pytam, bo również mam ten dylemat.
I podobno, w tej cenie, nie dostaniesz innego 4K i 100Hz.

Zostaje więc FullHD - ja obecnie przyglądam się Sony KDL-50W755C Panasonic i LG mnie nie przekonują, zaś w Samsungach jest tyle modeli, że nie jestem w stanie wybrać:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca IPS nie jest gorsza w żaden sposób od VA. Najlepsze monitory na świecie są wyłącznie na IPS i szczególnie, że siedzisz przy nich zawsze na wprost.
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?

A SOny jest fullhd, więc za 3-4 lata nie pooglądasz sobie żadnych materiałów w 4K . A będzie ich ogromna ilość, no chyba że u zapobiegliwego sąsiada...
A korzystasz z aplikacji ?
 

flexiuk

New member
A czemu nie przekonuje Cię Philips 49PUS6561? Powodem jest matryca IPS?

Pytam, bo również mam ten dylemat.
I podobno, w tej cenie, nie dostaniesz innego 4K i 100Hz.

Zostaje więc FullHD - ja obecnie przyglądam się Sony KDL-50W755C Panasonic i LG mnie nie przekonują, zaś w Samsungach jest tyle modeli, że nie jestem w stanie wybrać:)
Ja preferuje matryce va ( tv będzie ogladany na wprost) , która daje lepsza czerń w przeciwieństwie do IPS, ta z kolei ma lepsze kąty widzenia, także musisz wybrać co będzie dla Ciebie lepsze.


Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

flexiuk

New member
Pełna zgoda. Praca na kompie najlepszy monitor ips, ale to nie to samo co oglądanie tv, to już inna charakterystyka, inne wymagania.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry