TV 50'' do PC

bags

New member
Witam. Przeglądałem forum już około dwóch tygodni, ale nie znalazłem problemu podobnego do mego. Otóż przymierzam się do zakupy tv około 50 cali, który będzie mi służył głównie do wyświetlania obrazu z PC, streamy z gier(twich, youtube), sport, filmy, seriale. W tej chwili korzystam do tego ze starego monitora 4:3. 17'' wpiętego ja drugi do mojego PC, ale po przeprowadzce będę mam więcej miejsca do dyspozycji i przemierzam się do zastąpienia go czymś o wiele większym.

1. Odległość od ekranu? - 2,5 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? - okno wschód, tv na ścianie północnej.
3. Jak duży jest pokój? - ok 30 m^2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - max 2
5. Preferowana technologia? - bez różnicy
6. Jaki masz obecnie telewizor? - brak TV
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - sport, streamy z gier(twich, youtube), filmy, seriale.
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - po południe/wieczór
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - bez
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? - ostry
11. Matryca błyszcząca czy matowa? - bez różnicy
12. Preferowana wielkość telewizora? - około 50 cali
13. Preferowana marka? - brak preferencji
14. Czego nie lubisz w telewizorach? - smużenia przy szybkim ruchu
15. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - cyfrowy
16. Jakie urządzenia będą podłączone? - PC, kablówka cyfrowa
17. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? - 80% PC, 20% tv
18. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? - wprost
19. Czy ważne jest wifi ? - niekoniecznie
20. Czy będziesz korzystać z widgetów? - nie
21. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - nie
22. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? - nie
23. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - nie
24. Ma mieć 3D? - nie
25. Ma mieć slot na karty SD ? - nie
26. Ma mieć tuner DVB-S? - nie
27. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI: PC, kablówka
29. Ile programów HD? - 7
30. Ma stać czy wisieć? docelowo wisieć
31. Rozdzielczość: FULL HD lub wyżej
32. Na czym najbardziej Ci zależy: obraz dobrej jakości, brak smużenia
34. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~5 godzin
35. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: 3500

Z tego co zauważyłem do podobnych wymagań na forum najczęściej polecane są modelu typu: LG 50LF652(tańsze niż budżet ), Philips 49PUS7100, Sony W805 (w okolicy), Philips 49PUS6561 (nieco droższe). Czy jeżeli źródłem sygnału ma być głównie PC to te tańsze modele w ogóle się do tego nadają, czy jest to już bardziej półka cenowa pus6561? Nie zależy mi ambilightcie ani 3d.
 

markov10

New member
No to celujesz w full hd, ktore przy 50' nie liczac filmow bedzie wygladac zle (chodzi o skalowanie czcionek, caly ui windowsowy i komfort czytania tekstow). Jezeli celujesz w 50' do codziennego siedzenia i nie tylko ogladania, a rowniez czytania i przegladania internetu to zastanowilbym sie dwa razy.
 

bags

New member
Tak, zdaję sobie sprawę, że do pełnienia funkcji monitora, TV FHD przy tej odległości to za mało, natomiast chcę kupić TV który ma służyć tylko do wyświetlania obrazu ruchomego którego źródłem będzie PC. Nie będę grał w gierki na PC używając go jako monitora ani przeglądać neta czy pisać czegokolwiek. Chodzi tylko o to, żeby odpalić jakiś stream (LoL czy CS jeśli to ma znaczenie) czy filmiki z youtuba na kompie i wyświetlić je na tym TV. No i oczywiście kablówka jeśli będzie jakaś piłka nożna w TV, czy tam jakiś fajny film.
-
Edit. Sorki, że nie wiem jak to dokładnie nazwać/opisać, z nowymi technologiami od lat nie mam nic wspólnego. Chodzi mi o to, że odpalę sobie coś na kompie, jakiś stream, czy film czy serial, i wrzucę to do wyświetlania na tym TV żeby nie męczyć się 30 cm od monitora, tylko usiąść wygodnie 2m od TV na kanapie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z dobrych modeli:
- TCL 50S7906
- Sony 50W755
- Philips 49PUS7100
- Sony 50W809
- TCL 50S7806
- Philips 50PUH6400
 
Do góry