TV 50" do ok. 3,5k PLN

Luk.Wlk

New member
Witam wszystkich,

Od kilku dni poszukuję TV, który będzie oglądany w salonie o różnych porach - oceniłbym, że mniej więcej po równo w dzień i wieczorem.
Odległość od TV: 3,5-4,5m (tak, wiem, że wg wszelkich kalkulatorów TV powinien być większy, ale nie mam na niego odpowiednio więcej miejsca:()
Źródło sygnału: Na ten moment w większości DVB-T plus filmy z komputera i playerów online (tutaj największe możliwości zdaje się dawać Android TV, ale boję się trochę jego niestabilności, o której się już naczytałem na tym i innych forach).
Treść: Różnych typów filmy, sportu raczej niewiele, chociaż jak już będę oglądał, to dobrze byłoby mieć komfort bez zbędnego smużenia/rozmazywania obrazu.

Nie mam ciśnienia na Full HD, czy też 3D, więc jeśli coś z tych rzeczy będzie, to będzie, ale jak nie to też nie problem. Chciałbym po prostu kupić sensowny TV Full HD, który w miarę jak najlepiej radziłby sobie też z sygnałem naziemnej TV.

Tak, jak w temacie, budżet to ok. 3,5 tys. PLN. Byłem już praktycznie zdecydowany na Philipsa 50PFH6550, ale nie widzę, by był dostępny w sklepach internetowych :niewiem:

Tak więc szukam dalej i teraz waham się między: Sony W809C, LG 50LF652V, a Panasonic 50CX680E. W jednym ze sklepów polecano mi LG 50LF631v, ale, z tego, co doczytałem z Waszych opinii widzę, że jeśli już LG, to lepszy będzie ten 652. Jeśli chodzi o Panasa, to czy 680 ma ten sam minus z podświetleniem strefowym? Testowaliście już to może?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pomoc! Niestety na cały zakup nie mam już wiele czasu, bo kończy mi się urlop i po najbliższym weekendzie będę musiał wyjechać, więc byłbym tym bardziej wdzięczny za w miarę szybkie odpowiedzi.
Pozdrawiam!
 

kacper-24

New member
podpowiedź jest taka, te modele które wybrałeś są najlepszym wyborem z tym, że panasonic w ogóle do twoich wymagań się nie nadaje. Po pierwsze jest 4k którego nie potrzebujesz ponieważ oglądasz zza dużej odległości żeby dostrzec różnicę, a po drugie ma słabą matrycę i będzie gorszy np; do oglądania sportu czy do grania niż reszta. Zobacz sobie jeszcze samsunga H6400 również model warty polecenia.
 

Luk.Wlk

New member
W Androidzie kusząco wyglądają dla mnie opcje instalacji własnych playerów multimedialnych z możliwością konfiguracji dodatkowych wtyczek, przez co można dość mocno poszerzyć listę źródeł, z których można korzystać :) Oby to tylko chciało działać i nie sprawiać (Android) problemów przy normalnym użytkowaniu...
Jeśli chodzi o H6400, to widziałem dużo pochlebnych opinii, ale też natknąłem się na informacje o tym, że może się dostać do nich kurz, a po drugie, że TV tej serii sprzedawane teraz mają niewiele wspólnego z tymi z 2014 r. Co o tym myślicie? Warto się tym kierować, czy to raczej nieprawda?
 
Do góry