TV 50" do 3k, filmy/konsole: W805B vs AS640 (lub inny z matrycą VA)

Tepih

New member
Witam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3m x 4,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej jedna, dwie, czasami 3,4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj siedzimy na wprost (kąty nie są ważne)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce nie świeci nigdy wprost do okna, okno wychodzi na północy-wschód i znajduje się na prawo od TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG M227WD 22"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobre odwzorowanie kolorów, czerni, wysoki kontrast, niski inputlag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? pod TV nie będzie podłączana żadna kablówka itp. jeśli oto chodzi
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsole, blu-ray, dysk/usb, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale ale to z dysku/laptopa, nie z kablówki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie za bardzo (jak już to youtube itp)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - konsole, 2/3 h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i późnym południem
17. Preferencje co do wielkości? 47-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? snużenie, clouding, jak nie potrafi odtworzyć podstawowych formatów z napisami, jak klatkuje/nie jest płynny
19. Preferencje co do marki ? nie upieram się przy szczególnej marce
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? jak już to aktywne, chociaż nie zależy mi na 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3K
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Przymierzam się do kupna nowego TV. Telewizor głównie będzie używany pod konsole/bluray i filmy/seriale z dysku/laptopa. Nie zależy mi na 3D, tylko na jak najlepszej jakości obrazu, odwzorowaniu kolorów, niskim inputlagu, płynności ruchu i żeby potrafił odtwarzać różne formaty z napisami. Telewizor nie będzie podłączany pod żadną kablówkę, tuner, tylko pod konsole i czasem laptop. Z tego co wyczytałem to do moich preferencji pasuje matryca VA. Skoro największej zalety IPS - szerokie kąty widzenia - nie będę wykorzystywać to wolę matrycę VA.

Głównie zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

Sony 50W805B (albo nawet 50W705B, skoro w serii W8 3D i tak jest słabe)
plusy: wysoki kontrast, niski inputlag, lepsze odwzorowanie ruchu
minusy: słabe 3D, wyższa o 700zł cena, słaby smart

vs

Panasonic 48AS640E

plusy: niższa cena, lepszy smart, lepsze 3D (które aż tak nie jest mi potrzebne)
minusy: dwa razy większy inputlag (prawie 4 jeśli porównamy z W705B) i słyszałem o jakiś problemach z płynnością oraz o dwa cale mniejszy

Oczywiście to tylko tyle co słyszałem. Jeśli ktoś wie więcej o zaletach, wadach tych modeli (albo czym w praktyce różnią się między sobą) to chętnie się dowiem. Wszystkie rady mile widziane, bo nie wiem na który się zdecydować.

A może są jeszcze inne modele z matrycą VA godne uwagi?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

dominlesne

New member
Jak na tym Lg nie czułeś laga, to Panasonic będzie najlepszy. Jest na direct led w odróżnieniu od Sony, czy Samsunga w podobnej kwocie. 50W7 to to samo co 50W8 - skąd, żeś wziął ten 4x mniejszy lag?
 

Tepih

New member
Jak na tym Lg nie czułeś laga, to Panasonic będzie najlepszy. Jest na direct led w odróżnieniu od Sony, czy Samsunga w podobnej kwocie. 50W7 to to samo co 50W8 - skąd, żeś wziął ten 4x mniejszy lag?
AS640 ma 54msec, a W705B ma 13.8 msec, więc wychodzi prawie 4 razy mniejszy.
W panasonicu jest direct led, a w Sony W7/W8 jakie jest podświetlenie? Gorsze mam rozumieć??
 

Tepih

New member
Porównujesz te same rozmiary, bo to ma znaczenie? Sony jest na edge led. Direct led z całej serii as6xx jest tylko w as640.
Rozumiem, że podświetlenie direct led jest lepsze od edge led. Czyli nie warto dopłacać do Soniacza, skoro AS640E jest równie dobry (o ile nie lepszy)?

Co do tego input-laga - to faktycznie porównywałem 42W705B(13.8msec) z 48AS640E(52msec). Ale skoro mówisz, że jeśli w moim obecnym LG mi IL nie przeszkadza to w panasonicu też nie powinno, tak?
 

Tepih

New member
Czyli nie warto dopłacać 1000zł do Sony? A zaoszczędzoną kasę lepiej przeznaczyć na głośniki/soundbar?

A jeszcze co do cen telewizorów: to czy warto czekać do nowego roku na te wyprzedaże związane z "czyszczeniem magazynów", będzie można liczyć na obniżkę cen TV? Gdzie teraz znajdę najlepszą ofertę na 48AS640?
 
Do góry