TV 50" do 3500zł

boran

New member
Cześć wszystkim :)
Jestem w trakcie poszukiwań telewizora 50" do mocno nasłonecznionego salonu.
TV będzie służył głównie do oglądania filmów i seriali z Netflixa, Disneya itp. Sporadycznie sport oraz granie poprzez połączenie z komputerem.
Chciałbym uniknąć cloudingu, choć wiem, że będzie to ciężkie ponieważ z lektury forum wnioskuję, że często ten sam model nie jest równy temu samemu modelowi.

Modele, które oglądałem w sklepach i wpadły mi w oko:
Phlilips PUS8818 - wstępnie odrzucony ze względu na opisywaną awaryjność, którą potwierdził znajomy (TV łącznie 4 miesiące w serwisie i zakończyło się na zwrocie kasy) oraz blade kolory.
SHARP 50FQ8EG - rozczarował mnie w sklepie strasznie bladymi kolorami
SONY KD-50X85K - dobre kolory i czerń. Minusem jest to, że jest to model z 2022r. Obawiam się, że producent może szybko porzucić aktualizacje.
LG 50QNED823RE - również bardzo dobre kolory. Pytanie do użytkowników jak wygląda sytuacja z nierównomiernym podświetleniem? Wszystkie powyższe to Direct LED, tutaj mamy Edge LED.

Mocno zastanawiam się również nad TCL 50C809, lecz niestety nie mogę go nigdzie spotkać na wystawie w lokalnych sklepach. Sprzedawca w ME porównywał go do Hisense U8KQ i jakościowo obraz podobał mi się. Hisense od razu odpada ze względu na ich autorski system, do którego jestem średnio przekonany.
Wiem, że TCL to nie jest już firma krzak, ale mam wątpliwości odnośnie przyszłego wsparcia odnośnie aktualizacji oprogramowania.

Prośba o opinie.
 

PetraS

Member
SHARP 50FQ8EG - rozczarował mnie w sklepie strasznie bladymi kolorami
Miałem ten sam dylemat i SHARP rozjechał konkurencję. Być moze ten miniled byłby lepszy, ale jak mówili w MM, nie mają bo są awaryjne a znajomy z ME potwierdził.. Co do obrazu nie chodzi o nierównomierne podświetlenie tylko clouding zwany bleedingiem. U mnie w sharpie jest w lewym dolnym rogu, nieco drażni wieczorem w nocnych scenach, ale to nie oled. Swoja drogą inne mają jeszcze gorszy xd. Tak czy siak obraz na wystawce był bezpłciowy bo miał tragiczne ustawienia. W domku na spokojnie ogarniesz go i będzie super. Najlepiej zamów, najwyzej odwieziesz do sklepu. Przeanalizuj mój wątek : https://hdtv.com.pl/threads/tcl-50c809-50-miniled-vs-sharp-50fq8eg-50-4k-144hz.156068/
 
Ostatnia edycja:

boran

New member
Dzięki za odpowiedź. Czytałem już wcześniej Twój wątek i oprócz kolorów obawiam się właśnie cloudingu. Jakoś strasznie mnie to irytuje w przypadku ciemnych scen. Wiem, że zaraz ktoś odpisze, abym kupił OLEDa, ale niestety nie mam takiego budżetu ;)
Widocznie muszę się jeszcze raz wybrać do sklepu, aby bardziej pobawić się ustawieniami tego Sharpa :)
 
Do góry