TV 50 cali

Marko45

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12 m kwadratowych, będzie 20
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? odległość do telewizora 2.5 metra, za rok przeprowadzka, odległość zwiększy się do 3 metrów
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? teraz tylko ja, będą 3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? teraz bokiem, będzie na wprost :)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? nie ma problemu, raczej zawsze będą żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor? laptop 15 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? zależy mi na co najmniej 50 calach i 4k oraz jakimś wyjściu na audio sensownym bo mam nagłośnienie stereo, wzmacniacz oraz kolumny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? antena plus laptop
10 .Jakie urządzenia? Laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film muzyka
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Funkcje internetowe mile widziane, ale serfuje raczej na komputerze.
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? nie wiem
17. Preferencje co do wielkości? zastanawiam się 50 czy 55 ? może lepiej 50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? fajnie było by jak by kąty widzenia było oki
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciał bym w okolicach 3 tys. ale nie mam sztywnego budżetu
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie potrzebne


witam
jestem zupełnym laikiem :( nigdy nie miałem tv, mam dom po remoncie i chciałbym nareszcie powiesić jakieś TV ! Bardzo proszę doradźcie coś sensownego, odległość oglądania to 2.5 do 3 metrów, zastanawiam się nad 50 do 55 cali, ale może jednak 50 wystarczy ? żeby jeszcze miał sensowne parametry
bardzo proszę o pomoc :)
 

radzio133

New member
Witaj do takiej odległosci to 55 cali ja mam 2 metry i 50 kupuję ile do tych 3 tysięcy możesz dołożyć bo za 3 tysiące nic dobrego w 55 calach nie kupisz
 

Marko45

New member
może niech będzie 50 cali :) a jakieś propozycje ? nie mam pojęcia ile muszę dać za 50 cali z 4k w sensownej jakości
55cali odpuszczę, będę czasem chodził do kina ! ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 4K i 100Hz masz:
- TCL 50S7806
- Philips 49PUS6561
I to są bardzo dobre oferty do opisanych potrzeb.

Jak często zmieniasz telewizory ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To pokaż proszę nowe modele 50" 4K i 100Hz które mieszczą się do w klasie 3 tyś zł.
Czekamy ???
 

Marko45

New member
chciał bym telewizor na dłużej, nie planuję zmiany :)
będzie pracował aż nie będzie dało się go naprawić :)


to zrezygnuję z tych 4k jeżeli to poprawi jakość obrazu, no i mogę dołożyć ciut do 3 tys zł
nie mam pojęcia co i za ile
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczekajmy na nowe modele 4K i 100 Hz, które wskaże - radzio 133.
Pewnie ma coś specjalnego za pazuchą...
 

radzio133

New member
Jak człowiek nie chcę 4k to po co mu proponujesz wydawać 3 tysiące na tv philipsa z kiepską czernią jak za tyle może kupić tv z dobrą czernią fhd lepiej kupić dobry fhd jak kiepski 4k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie miałeś wydawać sądów specjalistycznych, ale miałeś błysnąć wiedzą jakie nowe modele 4K i 100Hz masz w klasie 3 tyś zł ???

I czy podawałeś do telewizorów fullhd natywny program 4K i co widziałeś na ekranie telewizora ?
 

Marko45

New member
nie chciałem wywołać sprzeczki :( rzucam parametrami bo się na tym nie znam, wiem tylko że chce 50 cali i mam niewiele pieniędzy 3 do 3.5 tysiąca
mogę zrezygnować z 4k i z 3d,
chciałem 4k tylko dla tego że, wydawało mi się że taki telewizor ma lepszą jakość obrazu


49 jest bardzo popularne, mogę zejść do 49 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu nie chodzi o sprzeczkę ale o brak wiedzy.
Nie ma innych nowych modeli w klasie 3 tyś zł które mają 4K i 100Hz.
I nie chodzi tylko o to, że obraz już jest wyraźniejszy na dzisiejszych obrazach , ale też o to że za klika lat jak będziesz chciał mieć opad szczęki i zobaczyć tysiące materiałów 4K natywnych na swoim telewizorze - to będziesz mógł tylko popłakać. No możesz też udać się do sąsiada, który przewidział, że właśnie nadeszła epoka 4K.
Youtube zmienia specjalnie swoją główną stronę i uwzględnia wybór natywnych materiałów 4K. Masz też Netflixa z filmami 4K, masz smartfony, które nowe wszystkie mają 4K.
Tym bardziej, że cena takiego telewizora jest podobna.

Jeśli napiszesz, że telewizor wymienisz na nowy za 2- 3 lata to oczywiście bierze fullhd.
I tu masz dostępne modele :
- Sony 55W755
- Philips 55PFT6510
- LG 55LF652
- Samsung 55H6400
- Panasonic 55CS630
 

Smykoo

New member
Moim zdaniem lepiej wziąć 4k z 50hz niż fullhd 100hz no chyba, że oglądasz bardzo dużo sportu i zmienisz tv za 2,3 lata.

Wysłany z Google Nexus
 

Marko45

New member
mówicie że lepiej 4k z 50 hz niż fullhd 100hz...
a wcześniej że sensowny 4k kosztuje od 5 tys w górę :(
a ja mam na telwizor 3.5k max

nie ogarniam :)
czy jest jakiś sensowny tv na dłużej do 3.5k ? zł
nie mam zamiaru zmieniać telewizora ! będzie pracował aż nie będzie dało się go naprawić :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wymienione wszystkie nowe modele 4K i 100Hz do 3,5 tyś zł:
- Philips 49PUS6561 za 3099 zł
- TCL 50S7806 za 2650 zł

Do wszystkich innych firm musisz dopłacić.
Możesz też poszukać starsze modele :
- Sony 49x8509
- Panasonic 50CX700
- Samsung 50JU7000
 
Do góry