Tv 50 cali do 3k max, bez 3d

sPiDeK

Member
Witam.
Szukam do domu jakiegoś budżetowego telewizora 50 calowego. Zależy mi na dobrej jakości obrazu i tylko na tym. Nie musi mieć żadnych funkcji multimedialnych czy innych bajerów typu 3d. Funkcjami multimedialnymi może być goły jak tv sprzed 5 lat. Może wolno się włączać itp. Możecie coś doradzić ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Niestety modele bez bajerów są po prostu słabe.
Masz
Panasonic 50B6E
Toshiba 50L2333
LG 50LN5400

Z bardzo słabym kontrastem, przeciętną kolorystyką.

W tej wielkości natomiast może przy dopłacie o około 500zł mieć
Sharp 50LE752
Toshiba 50L7335
Telewizory z matrycą 100hz oraz świetnym kontrastem.
 

korabek

New member
Jeżeli uda Ci się jeszcze znaleźć, to polecam Thomsona 50FU6663. Był, a może jeszcze jest w sieci Selgros. Użytkuję go od roku bez większych zastrzeżeń. Co prawda ma tzw. "bajery" , ale w kwestii obrazu nic nie mogę mu zarzucić. Oczywiście w tym przedziale cenowym!!! Zapoznaj się z testem kol. Kiki-ego. Koncern TCL do którego należy Thomson, powoli staje bardzo mocnym graczem na rynku HDTV.
 

korabek

New member
-------------------------------------------------------------------------------

Pozwolę sobie zacytować część wypowiedzi kol. Kapraj
"A co do TCL - zgadzam się.
Thomson właśnie wszedł do MSHP, więc niedługo zobaczymy go w popularnych mediamarktach, czy saturnach, właśnie pod "francuską" nazwą, gdyż TCL w Polsce jest raczej mało znane.
Oby tylko jakość oferowali równie godną co na targach, w równie przystępnych co obecnie cenach, to będzie naprawdę super.
Ogólnie dla mnie największym zaskoczeniem były tak mocne stanowiska właśnie chińskich firm. Gdzie Japończycy się raczej nie wybijali poza to co już mają, to oni wręcz walczyli każdym "calem: o uwagę widzów.
Tak czy siak, po części dobrze że najbliższą zmianę TV przewiduję za 6lat, jeśli chodzi właśnie o duży rozmiar, bo firmy zdążą wprowadzić i pięć razy przecenić nowości, natomiast z drugiej strony, kusi mnie cały czas aby wymienić monitor na 4k... Ino coś w dobrej cenie, i dobrze świecące, to zawisnąć może nawet coś skrajnie chińskiego :> "
__________________
Moja relacja z IFA 2013 - Click
 
Do góry