tv 50" bez bajerów :) i kilka pytań

Niedawny

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4.30 x 4.30
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bedzie stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest od polnocy a tv na scianie zachodniej
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam (rodzice samsunga)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Internet (Ethernet i WIFI), usb, taki standard jakis, przede wszystkim dobra jakosc obrazu, myszka? żeby móc włączyc np serial z strony internetowej nie bawiąc sie w tym celu pilotem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy naziemny
10.Jakie urządzenia ? Mini wieża bądź dokupię kino domowe, pytania co do tego niżej przedstawiłem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy z pendrive lub internetu
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? zamierzam ogladac seriale z internetu
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie gram
16.Preferencje co do marki ? nie wiem, nie znam sie proszę o rozjaśnienie
17.Preferencje co do wielkości ? 50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba jakosc czerni, np w tv rodzicow
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? BEZ 3D

i mam kilka pytań zacznę od sprawy kina domowego, zastanawiam się nad kupnem ale, pytanie do was czy się to po prostu opłaca? kiedy odczuję różnice, rozumiem że muszę mieć film w formacie DVD, czyli nie może to być DVDRip, tak samo musi to być Blu Ray a nie BdRip żeby poczuć lepszy efekt dzięki kinu domowemu tak?
Rozumiem że film w takim formacie nie musi być na płycie tylko np na pendrive i podłączam go do USB a efekt i tak uzykam jeśli jest w formacie DVD?
No i czy na te kino domowe rzeczywiście warto wydawać kase? Mam mini wieże równie dobrze mogę ją sobie podłączyć i też dźwięk będzie lepszy niż bezpośrednio z samego TV

Druga sprawa, załóżmy odpalam przeglądarkę w tv i chce teraz obejrzec sobie jakis serial, od czego zależy czy on się będzie "ciął"? (zakładam że łącze jest ok, przyjmijmy ze mam odpowiednią szybkosc internetu dzieki ktorej od razu buforują mi się filmy) W komputerze może to byc np slaby procesor itp. tak? a w TV co za to odpowiada?

Trzecia sprawa no to myszka ale to taki szczegół tylko i dodatek, bo nie mam zamiaru bawić się pilotem jeśli chodzi o puszczanie czegoś z netu w tv

Tak więc głównymi założeniami TV które podkreślam: ma to być LCD, matowa matryca, wifi, ethernet, usb, bez zbędnych bajerów i świecidełek i tak 99% ludzie nie wykorzystują, dobra jakość obrazu (!)

Aha i czy kupować na allegro czy raczej w sklepach internetowych? Jako zakup preferuje internet (niższe ceny z reguły, prawda?)

Pozdro
 

Niedawny

New member
Linki coś nie halo, po za tym jestem zdecydowany na LCD\LED, plazma zużywa zbyt dużo prądu
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
Mnie się wydaje, że najlepszy dla Ciebie Philips PFL4008, może spotkasz w swoim budżecie 5008, ale to niekoniecznie. Dostajesz dobrej jakości powłokę antyrefleksyjną, widzę, że zależy Ci na pochłanianiu odbić.

Jeśli chodzi o działanie przeglądarki, to można przyrównać do smartfona. Możesz wyświetlać pełne strony, ale wczytywanie trwa dłużej, flasha brak.
 

panasłoik

New member
Linki coś nie halo, po za tym jestem zdecydowany na LCD\LED, plazma zużywa zbyt dużo prądu
Według tego kryterium to rzeczywiście plazmowe tv należy omijać szerokim łukiem. Powiem szczerze, że dziwie, że w dobie walki o eco i inne bzdety unia europejska pozwala plazmowe tv sprzedawać na swoim terytorium, ale chyba do czasu.
 

Niedawny

New member
Najbliżej masz Sharpa 50LE 752
O, ciekawa propozycja, a co z flashem, nie będę mógł oglądać sobie niczego w internecie? youtube itp?

Oraz czy jakość obrazu naprawdę jest dobra? FullHD to standard, Kontrast ekranu statyczny: 5000:1 czyli? to dużo?
jedynie widzę że jest indeks płynnosci obrazu 200HZ a zazwyczaj w TV jest 100HZ czyli tu na plus tak?, co w tym tv ma decydujący wpływ na jakość obrazu? po prostu, czemu akurat ten? obraz to priorytet dlatego tak dociekam :)

Po dokładniejszym zapoznaniu:
Yy, ale on ma 3D... więc mam płacić za coś czego nie chcę, niee może tak być, coś innego by się znalazło?:)



Jeśli chodzi o Philips PFL4008 albo 5008 nie mogę go nigdzie znalezc ofert z tym tv w polskich sklepach w internecie ani na allegro, zagraniczne sklepy mnie nie interesują
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Zdecydowanie PANASONIC 50E6E lub SONY 50W655

Poczytaj recenzje na różnych portalach i opinie.

POzdrawiam
 

Niedawny

New member
Okej dzięki SLAVO7 więc zastanawiam się nad: PANASONIC 50E6E lub SONY 50W655

A któryś z tych może jeszcze jest wart uwagi?
Sony KDL-50W656
Samsung UE50F6270
LG 50LN575S
Philips 50PFL3807K
 

Wywern

New member
Podepnę się pod temat 50" :)

Też się zastanawiam nad 50" telewizorem więc się podepnę pd temat
Obecnie mam 32" led samsunga (jakieś 5 letni). Oglądam filmy i seriale. Sygnał to UPC HD i odtwarzacz BD. Słońca praktycznie nie ma. Odległość od tv to 3m

Oglądałem dzisiaj w sklepie LG LA620S, Samsunga UE50F6400 i 50l7335.
Najlepsze wrażenie zrobił na mnie LG, ale chciałem się podpytać - co polecacie?
 
Do góry