Tv 50-55" do telewizji satelitarnej

Mikka

New member
Witam,

przeczytałam już dużo różnych wątków i niestety nadal nie wiem co kupić... Decyzje zmieniałam już że sto razy...
Ale do rzeczy...
Chciałabym 50" tv, ale mąż twierdzi że 55 będzie lepszy... (Nadal nie wiem czy mi uwierzyć), także Wasz głos będzie tym trzecim przeważającym :)

Szukam TV do telewizji satelitarnej. Obecnie oglądamy głównie bajki :-( i wieczorami (jak dziecko zaśnie) jakieś filmy czy seriale. Sporadycznie mąż obejrzy jakąś piłkę nożną.
Na chwilę obecną posiadamy 43" 7-letniego LG.
Siedzimy 1.3 (bokiem) do 2.2 (centralnie) od TV.
Okno tarasowe prostopadłe do TV, południowo-zachidnie.
Wielkość pomieszczenia z 25m2.

Wymagania odnośnie TV.
Telewizor do programów z anteny satelitarnej i planujemy netfixa czyb jakieś vod.
Przyszłościowo może okazać się, że dziecko będzie chciało podpiąć jakąś konsolę do gier.
Ponieważ jestem kobietą to napiszę, że nie podobają mi się wizualnie telewizory marki Philips ze swoimi srebrnymi grubymi rankami. Preferuje cienkie ramki i ciemny kolor.
Budżet... chciałabym wydać max 2500, ale jak będzie potrzeba jestem w stanie dołożyć 500zł.

Ps. Czy klasa energetyczna ma aż takie znaczenie? (Chociaż od tego miesiąca chyba wszystkie tv są w G).

Dziękuję za pomoc
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Chciałabym 50" tv, ale mąż twierdzi że 55 będzie lepszy (....) Siedzimy 1.3 (bokiem) do 2.2 (centralnie) od TV. (....) Wielkość pomieszczenia z 25m2.(....) Czy klasa energetyczna ma aż takie znaczenie?
W grę wchodzą 3 rozmiary TV LED : 49 - 50 - 55 cali. Przy dobrym sygnale (Full HD, docelowo 4K) rozmiar 55 cali będzie nawet OK. Klasa energetyczna LED-ów 49/50/55-calowych nie ma większego znaczenia dla comiesięcznego budżetu domowego (jeśli chodzi o zużycie prądu).
 

Mikka

New member
LG nano903 przekracza budżet.
Te Sony wydają się być sensowne, ale wizualnie (sorka jestem kobietą więc TV musi się wpasować) niekoniecznie mi się podobają.wolalahym coś z cienką ramką :)

A co myślicie o tańszych LG lub Samsungach? A może TCL? Mają fajne ceny...

Mam jeszcze pytanie czy lepiej kupić TV w sklepie stacjonarnym (widziałam że w RTV EURO AGD odpalają) czy zamówić z dostawą i ewentualnie jak będzie coś z matrycą oddać do sklepu stacjonarnego...

Dziękuję za pomoc :) jestem laikiem w tym temacie
 

Petru23

Banned
Ale to chcesz ramkę oglądać czy ładny obraz z soczysty i kolorami?
Poza tym w tv z cienka ramka powierzchnia wyświetlania ma margines, co wygląda tak samo jak e tv z ciut grubsza ramką. Przy wyłączonym tv różnica jest znikoma a i możesz jakaś galerie obrazów.
 
Ostatnia edycja:

Mikka

New member
Niech Wam będzie, przeżyje jednak tę ramkę
Jednak sprawdziłam, że polecany Sony też przekracza budżet. Wolałabym jednak coś bliżej 2500 niż 3300... :(

Dziękuję Wam za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 50" to:
- Philips 50PUS8535
- LG 49Nano 863

Ale faktycznie 55" będzie najlepszą wielkością :
- Philips 55PUS7805
- TCL 55P715
- Hitachi 55HZT66
- LG 55Nano 753
Jak będziesz niebieski masz specjalny pakiet dodatkowo do każdego telewizora.
 

Mikka

New member
Dziękuję za wszystkie rady, tak jeszcze przeglądam w sklepie co mają dostępne i co mogłabym dzisiaj kupić... Chciałabym zamknąć już ten temat... I widzę droższy bo za 2799zl LG 55Nano 816na... Czy ten model jest godny uwagi?

Ps. Czym on się różni od tańszego 813?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
te lg nie mają zbyt dobrych opinii (znacznie lepsze są z seri 9) - za takie pieniądze masz sony xh8096 i wydaje się to być znacznie lepszym i bezpieczniejszym wyborem...
 

Petru23

Banned
Dziękuję za wszystkie rady, tak jeszcze przeglądam w sklepie co mają dostępne i co mogłabym dzisiaj kupić... Chciałabym zamknąć już ten temat... I widzę droższy bo za 2799zl LG 55Nano 816na... Czy ten model jest godny uwagi?

Ps. Czym on się różni od tańszego 813?

różnią się rynkiem docelowym. Ale odpuść sobie, zdecydowanie lepiej xh80/81. Tu nawet nie ma co porównywać.
 

Mikka

New member
Kolega wyżej proponował i LG i TCL dlatego rozważam tym bardziej że są dostępne na miejscu u mnie w sklepie. No i na plus tych modeli polecanych jest to, że mieszczą się w 2500zł.

Mowa o Sony KD-55XH8096? Bo jest jeszcze jeden o pod o tej samej końcówce tylko na początku chyba na KE.
Tak patrz, że te Sony najbardziej prądożerne, ciekawe dlaczego...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ten KE to model na 2021 niby mniej prądożerny... Ale my mówiliśmy o KD

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Może i coś energetycznie się różni, ale jak sprawdzałem KE xh90 to miałem na stronie Sony info, że model nie jest przeznaczony na rynek Polska

Aha, i to model 2020. Produkcja może być 2021 a że UE znów coś wykombinowało to trzeba było coś zmienić. Np max jasność i już mamy kilka W w dół na karcie ;)
 
Ostatnia edycja:

pepe1963

New member
Jeżeli interesujesz się KD-55XH8096, to dziś wróciła w Neonet promocja na ten model przy zakupie drugiej rzeczy za ponad 100 zł masz 350 zł zniżki co daje 2 550 za telewizor.
 
Do góry