TV 50" - 55" do 4000 zł

tonbery

New member
Od jakiegoś czasu przeglądam forum i tematów z podobnymi warunkami było dość dużo, ale ze względu na to, że nie orientuję się za dobrze w nowych modelach to proszę o pomoc w wyborze:

1. Odległość od ekranu: ok. 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: nie ma dużego nasłonecznienia, okna na południowy wschód
3. Jak duży jest pokój: 22m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung SyncMaster T22A300
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy/seriale + mecze
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie popołudnia + wieczory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez, albo przy bardzo łagodnym świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ani nie za ostry, ani zbyt łagodny :)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: preferuję matowe
11. Preferowana wielkość telewizora: ok. 50" (maks 55")
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słaba czerń, słabe skalowanie sd
14. Jakie urządzenia będą podłączone: konsola, komputer, tuner hd, pewnie z czasem amplituner
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV z tunera 50%, Xbox 360 25%, filmy/seriale z komputera 25%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi: fajnie jakby było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: może
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: nie planuje
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: najlepiej jeżeli tak
22. Ma mieć 3D: tak, ale nie jest to bardzo ważne
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-C: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: komputer+konsola+tuner -> 3 HDMI, ewentualnie pamięć przenośną przez USB
26. Jaki masz sygnał: Vectra
27. Ile programów HD: około 30
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: maks. 8 godzin
29. Ma stać czy wisieć: najpierw stać, docelowo wisieć
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: lepiej tak
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepszej jakości obrazu i ładnej czerni. Dźwięk z kolei nie ma tak dużego znaczenia bo planuje dość szybko podłączyć kolumny
33. Ile osób ogląda: dwie
34. klasa cenowa: 3000 - 4000 zł (absolutny maks.)

Wolałbym nie czekać na kupno jakiegoś wchodzącego modelu dłużej niż 2 tygodnie.
Podobają mi się Philipsy z ambilightem (za telewizorem będzie dość dużo płaskiej przestrzeni, więc myślę że mogą dawać ładny efekt), doceniam też jakość Sony.

Na mojej poprzedniej 'shortliście' znajdowały się takie modele jak:
- PHILIPS 50PFL5008K
- Sony KDL-50W656A
- Panasonic TX-L50ET60 (i -L55)

Z tegorocznych modeli rozważam Sony KDL-50W829 i nowego Sharpa (ale tu trzeba poczekać jeszcze chwilę).
Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś brałbym Sony 50W 829A na inne jeszcze tydzień trzeba poczekać. Właśnie wjechały na testy extra nowości.
 

lookerq

New member
Zastanawiałeś się nad LG? Wypuścili w tym roku telewizory z systemem WebOs. Ciekawa opcja do wszystkich pozostałych. Widziałem ostatnio w saturnie jakąś promocję na te TV. Widoknastadion albo jakoś tak.
 

tonbery

New member
Zastanawiałeś się nad LG? Wypuścili w tym roku telewizory z systemem WebOs. Ciekawa opcja do wszystkich pozostałych. Widziałem ostatnio w saturnie jakąś promocję na te TV. Widoknastadion albo jakoś tak.
Dzięki za info lookerq
Oferta ciekawa, sprawdziłem na stronie widoknastadion, ale tyczy się tylko nowych modeli 55" - 65" z serii LA, LB i EA której startują od 5k PLN, więc niestety przekraczają mój budżet.
 

tonbery

New member
Z tych co podałeś brałbym Sony 50W 829A na inne jeszcze tydzień trzeba poczekać. Właśnie wjechały na testy extra nowości.
Dzięki kiki.
Tak też myślałem. Zdecydowałem się zamówić ten model na próbę.

A z tych nowych modeli co dotarły na testy to jakie będą w podobnej klasie (cenowej i jakościowej) do 50W829A?
 

Bartuniek

New member
50AS650 na czerwono, czyli polecarz ten model (sorki jestem nowy na forum i nie znam zasad ;)? Ja kupiłem LG 55LB671/670 i oddałem bo miał fatalny clouding (szare plamy na jasnych obrazach). Mnie to strasznie denerwowało szczególnie oglądając mundial. Wrażenie jakby telewizor miał brudny ekran. Natomiast na ciemnym tle nie było problemu. Szukam 55 cali w granicach 5000 zł.
 

geo78

New member
Niestety większość tv w tej cenie może mieć problem z efektem brudnego ekranu... Z moich obserwacji wyszło tyle, że Samsung 55H7000 był pod tym względem całkiem dobry. Ale tu cena już 6 tys. Szukaj, może trafisz coś dobrego...
 
Do góry