TV 50-55 cali za ok. 2500

LooneyWlodar

New member
Cześć wszystkim,
właśnie się przeprowadziłem i poszukuję do salonu TV. Preferowany jest 50 calowy, ale 55 calowy też przejdzie (żona mówi że za duży). Budżet to ok. 2500, jeśli warto dołożyć to mogę to przekroczyć, ale nie więcej niż 3000.
Poza standardowym oglądaniem TV będzie służył też do Netflixa, ale przede wszystkim do sportu i w przyszłości może do konsoli, więc preferowałbym matrycę 100 Hz. Kanapa znajdowała się będzie niby na wprost TV, ale u rodziców jest teraz Samsung z VA i nawet niewielkie odchylenie powoduje, że obraz jest bardzo słaby, dlatego skłaniałbym się raczej do IPSa.
Jeszcze 2 miesiące temu wybór był między LG 49SM8600 (lub 8500), a Samsungiem 50RU8002 z tym że to jest VA. Zdecydowałem się jednak poczekać i ceny tych TV poszły w górę, a co gorsze większość dostępnych to modele z wystawy.
Czy dacie jakąś alternatywę dla podanych modeli?
Dzięki za każdą pomoc
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Myślę, że powinieneś pomyśleć o poniższych modelach. Mają matryce IPS

LG 55SM8600
PHILIPS 55PUS7304

Jednak jeśli chcesz bardzo dobry obraz w tym budżecie to PANASONIC 58GX820/830. To VA z nieco gorszymi katami ale obraz jest super.
 

LooneyWlodar

New member
Dzięki za odpowiedź, ale poza wymienionym LG żaden nie ma matrycy 100 Hz.
Jeżeli chodzi o Philipsa to bardziej rozważałbym już model

Philips 55PUS8804

Choć to też matryca 50 Hz.
Z ciekawych opcji jest jeszcze

Sony 55XG8596
Samsung QE55Q60RA

Wybiorę się jeszcze do sklepu, żeby porównać naocznie, bo Samsung to matryca VA, ale opinie ma dobre.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SAMSUNG nie obsługuje formatu DOLBY VISION używanego przez NETFLIX-a.
Ogólnie 55Q60R to niezły TV ale jesli miąłbym wydawać tyle na ten model to kupiłbym SONY 55XF9005. Jest niewiele droższy a znacznie lepszy
 

Petru23

Banned
Zostaje jedynie ten lg sm8600 ze względu na 100hz.
A im więcej czytam wpisów na tym forum to wychodzi na to, że dla większości ważniejsze jest właśnie DV czy funkcje Smart zamiast jakości generowanego obrazu przede wszystkim przy sygnale max FHD. A w budżecie 2500 zł to on jest najważniejszy - obraz a nie bajery dodatkowe. Dopiero w wyższym budżecie, gdzie mamy zapewniona odpowiednią jakość obrazu możemy się skupiać na pozostałych aspektach.

Po co komu dodatkowa funkcjonalność, kiedy wkurw będzie wielki, bo obraz przy codziennym oglądaniu TV migocze lub po prostu tnie. Druga sprawa, obsługa danego "bajeru" jak HDR czy DV to jedno, ale czy to faktycznie działa? . Skoro matryca nie świeci wystarczajaci jasno to jest to pusta możliwość i nie zobaczymy działania tejże funkcji lub w określonych warunkach.
Autor wskazuje, że TV będzie służył do oglądania TV a także netflix. Imo najistotniejszy będzie obraz właśnie podczas oglądania TV, bo netflix będzie dodatkiem. Czy ktoś weźmie na siebie zdenerwowanie autora, że oglądanie TV będzie wręcz męczące?
Tak, mam TV plazmę 100hz, szukam dla niej zastępstwa gdzie oglądam głównie UPC. I mnie zainteresował stary sony FHD, bo HDR ma właśnie już przy FHD. Czyli będę korzystał z tej opcji cały czas a nie raz na ruski rok przy okazji seansu kinowego jak dzieci pójdą spać a żona nie będzie chciała oglądać swoich programów. Prędzej usnę w połowie seansu niż naciesze się możliwościami DV w netflix. A tak to na głupim TVN będę miał film w hdr w FHD bez sztucznego podbijania rozdzielczości.


To forum marnieje, kiedyś polecano to, co najlepsze dla osoby pytającej. Teraz poleca się to, z czego będzie największa prowizja, bez wyjaśnienia czemu taki a nie inny. Jak pytałem o tv dla siebie to dostałem tylko modele z info o cenie specjalnej od kikiego i tyle. Zero merytoryki. A jakbym posłuchał kikiego i kupił tcl 640 to bym mu kazał go później zjeść bez podsmażania. Widziałem ten tv. No przepraszam... Kiedyś to było forum profesjonalistów a nie kanał sprzedaży tcl.
 
Ostatnia edycja:

LooneyWlodar

New member
Na placu boju zostały:

LG 55SM8600
Sony 55XG8596

Bardziej skłaniam się do LG, którego już wczoraj prawie kupiłem, ale okazało się, że sztuka na magazynie jest też powystawowa.
Ale jeszcze dopytam, bo mam tendencję do patrzenia na funkcje z których później i tak nie korzystam. Czy matryca 100 Hz będzie aż tak odczuwalna w użyciu. Oczywiście widzę różnicę w obrazie między 50, a 100 Hz, ale niedawno kupiłem rodzicom SAMSUNG LED UE50RU7102 i w porównaniu do mojego obecnego Philipsa obraz jest "płynniejszy", a to też matryca 50 Hz.
Nie chcę się zafiksować na parametrze, który mocno ogranicza wybór, a elektroniczne upłynniacze matryc 50 Hz będą stanowiły dobry kompromis
 

ziomiwan

New member
Nie zastanawiaj się nawet i bierz 100hz. Głupi byłem i posłuchałem"znafcóf" na tym forum, że ma upłynniacze sracze i nie widać tych 50hz
Okazało się, że widać i to straszliwie. Nigdy więcej 50hz.
 

Petru23

Banned
Musiałbyś sprawdzić jak si ie radzi dany uplynnjacz. Aczkolwiek jak zjadę w ustawieniach swojego na 50hz to obraz dalej jest płynny ale widać takie delikatne migotanie wynikającej z ilości Hz. Kto widział nagranie, na którym jest monito crt to wie. Chodzi o takie paski wędrujące z góry na dół. Ja to widziałem w minimalnym stopniu na swoim. Po kilkunastu sek dziwnie się czułem, oczy się męczyły.
Żona nie zwróciła na to uwagi, ale w ramach testu zostawiłem 50hz nie mówiąc jej nic o tym. Po jakimś czasie oglądania czegoś tam, zapytała co zrobiłem z TV bo dziwnie się ogląda, obraz jakiś taki męczący, sztyczny, że brak mu tej naturalnej płynności. Pyk na 100hz i dopiero wtedy powiedziała, że poczuła różnice.

Ja jak oglądałem tv w kilku marketach, przy ustawieniu identycznego materiału demo po chwili oglądania byłem wręcz rozdrażniony. Dopiero omawiany lg sm8600 dawał przyjemny w odbiorze obraz. Pozostawiam pozostałe kwestie, jak kolory itp itd ale brak mu było tego migotania, które też nie każdy wylapie. Coś na wzór telefonów i ekranów 90hz i 120hz. Miałem fona z 90hz i różnicy nie widziałem, ba nawet mój 60hz HTC u12 był o wiele płynniejszy. Ale jak zobaczyłem 120hz... To tak, robi robotę. Ciężko określić czy też z nazwać owa różnice, ale się ją po prostu czuje. Ale wiele osób widzi już korzyść z 90hz vs 60hz.
Tak samo TV 50 Hz i 100hz. Kto przesiada się z tego drugiego, to będzie widział różnice w większości przypadków. Kto siedział na 50hz ten po prostu nie ma punktu odniesienia i w pełni Akceptuje niższa częstotliwość odświeżania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ziomiwan , jakie masz Wybrany tryb podświetlenia matrycy ?
Wymień proszę wszystkie modele na świecie Jakie znasz , oczywiście modele bieżące lcd 55, 100 Hz do 2500 zł ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Petru 23.
Wymień proszę wszystkie modele 55 Calley za 2500 zł które są lepsze od T C la 55 C 815 ?
 
Do góry