Tv 50-55 cali do 4.000zł

memento_

New member
bierz Soniacza od modelu 755C w góre serio..... żadnego cloudingu ani bandingu nie doświadczysz, weźmiesz dziadostwo na ips z kontrastem max 1000 ? tylko dla 4K ? chyba za coś od 5000 wtedy temat zupełnie zmienia położenie.
 

Krokiet17

Banned
Modele 4K przy dobrym bitrate sygnału i tak grają lepiej niż modele fullhd.
Bitrate jak rozumiem jest cechą sygnału strumieniowanego. Ten zaś nie będzie lepszy niż z jakiegoś BlueRay'a podłączonego wprost. Możemy sobie darować więc czy sygnał jest dobry czy nie i nawet założyć, że jest idealny.

Co jednak z taką opinią:

Co gorsza, nie wszystkie telewizory 4K są sobie równe i wiele z nich kryje mnóstwo przykrych niespodzianek. Problem w tym, że mając na myśli 4K, cały czas mówimy o dwukrotnie większej rozdzielczości statycznej, a zapominamy, że telewizory nie służą tylko i wyłącznie do oglądania obrazów nieruchomych (w którym to przypadku, ekrany 4K mają niekwestionowaną przewagę – wystarczy pomyśleć o wyświetlaniu zdjęć).
Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę ważną z punktu widzenia sportu i filmów akcji ostrość obrazów ruchomych (czyli tzw. rozdzielczość dynamiczną), okaże się, że dobre telewizory Full HD nie mają się tu czego wstydzić. Wprost przeciwnie.

Tak się składa, że przeważająca większość oferowanych w sklepach telewizorów 4K posiada wyświetlacze 60-hercowe. Jeżeli telewizor taki porównamy z tańszym, ale wyposażonym w 120-hercową matrycę modelem Full HD, to wynik tego porównania nie będzie dla modelu 4K korzystny.

Co gorsza, niektóre, nawet 120-hercowe (podkreślam: studwudziestohercowe) wyświetlacze 4K, zwłaszcza typu IPS, mają rozdzielczość dynamiczną niższą od 120-hercowych matryc Full HD. Ponadto, zdarzają się nawet i takie przypadki, że 120-hercowy panel IPS 4K ma ostrość obrazów ruchomych niższą od 60-hercowej matrycy VA wyposażonej w układ agresywnej modulacji podświetlenia.

Pisząc o „modulacji podświetlenia” mam na myśli tzw. tryb ruchu LED (Sony) lub wyraźny ruch LED (Samsung). Inaczej mówiąc, wyposażony w taki układ 60-hercowy telewizor Full HD może zapewniać wyższą ostrość obrazów ruchomych niż kiepski 120-hercowy model 4K!
Całość dostępna TUTAJ
Skoro siedzę za daleko od TV (>>2.31m), to FHD jest maksem co może jakimś cudem dostrzegnę.
 

Krokiet17

Banned
Mam nowe cenniki.
Czy 55W755 miał podrożeć w ostatniej godzinie? Podejrzewam niecne machlojki sklepu www. Miałem go w koszyku po 3549 a teraz cudem przerobiony na 3749. Nosz... Nie dam im tych dodatkowych 200zł dla zasady. Kupię gdzieś tego Panasonica 630 za 3k.

Czy ktoś wie jak sprawdzić ile Sony grał już w sklepie? Jest niedaleko mnie na stanie, ale nie chciałbym takiego co już 2 lata jest żyłowany.
 
Do góry