TV 50-55 cali do 4.000zł - mam typy, chcę kupić w ten weekend

Amoneus

New member
Hej!
Sprawa jest pilna, telewizor chcę nabyć najdalej w najbliższy weekend. Poszukuję więc takiego, którego będę mógł kupić od razu w markecie typu Saturn/MediaMarkt/RTV Euro/Neonet. Morele (wysyłkowe) w ostateczności.

Moje oczekiwania:
1. Odległość od ekranu: 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Z BOKU, ALE OKNO CZĘSTO JEST PRZYSŁONIĘTE
3. Jak duży jest pokój: 4,5 x 6m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: 42-CALOWY LG HD READY
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: FILMY AKCJI I SCI-FI, SPORT (GŁÓWNIE PIŁKA) i PRZYRODNICZEJ
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: RÓŻNIE
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: PRZY ŚWIETLE
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: OSTRY
10. Matryca błyszcząca czy matowa: OBOJĘTNE
11. Preferowana wielkość telewizora: 50-55 CALI
12. Preferowana marka: OBOJĘTNE (ALE LUBIĘ SHARPY)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: SMUŻENIA PRZY OGLĄDANIU MECZÓW I GRANIU
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 25% TELEWIZJA I 75% PC
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: NA WPROST
16. Czy ważne jest wifi: TAK
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: TAK
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: TAK
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: TAK
20. Ma mieć 3D: NIE
21. Ma mieć slot na karty SD: NIE
22. Ma mieć tuner DVB-S: NIE
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: DEKODER KABLÓWKI I PC-TA ZA POMOCĄ HDMI, MOŻE DOJDZIE KONSOLA
24. Jaki masz sygnał: KABLOWY Z UPC
25. Ile programów HD: OKOŁO 30
26. Ma stać czy wisieć: STAĆ
27. Rozdzielczość: FULL HD
28. Dvb-t: TAK
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Telewizor powinien dobrze sprawdzać się przy graniu w gry PC (przez HDMI), typu Fifa, Wiedźmin, Call of Duty etc.J Ponadto przy przeglądaniu stron z poziomu PC oraz oglądaniu dynamicznych programów (mecze, programy przyrodnicze i przede wszystkim filmy akcji i sci-fi)
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8
31. Budżet: MAKSYMALNIE 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Moje typy:
LG 55LA620S
(Media Markt)

SAMSUNG UE50F5500
(Saturn)

SONY KDL-50W656A
(MM)

Philips 50PFL5008K
(Morele . net - w ostateczności)

Samsung UE50F6270SSXZG
[FONT=&quot](j.w.)

Będę wdzięczny za pomoc i wskazanie który TV powinienem wybrać.
PS. Bardzo lubię też Sharpy! :cool:
[/FONT]
 

tdx

New member
Bez reklam
6270 to 50HZ tak samo jak F5500 tylko ramka więc...

Albo Sony 50W656 albo dopłać do F6320
 

Amoneus

New member
Hej! Dzięki za odpowiedzi. Moje wnioski i pytania:

1. samsungi podane przeze mnie odpadają, 50Hz to jednak zdecydowanie za mało do moich potrzeb i sposobu eksploatacji TV.

2. Sony KDL-50W685, który polecacie, też odpada, bo to 3D. Absolutnie nie chcę telewizora z tą funkcją.

3. spodobał mi się po Waszej namowie Samsung UE55F6320 (mimo że to też 3D, ale ma w sieci niezłe opinie i jeszcze niedawno kosztował dużo więcej niż obecnie) - możecie powiedzieć o nim coś więcej? Jak u niego ze smart tv, jak z odczytywaniem filmów z usb etc.

4. co sądzicie o wymienionym przeze mnie LG 55LA620S? Jest obecnie na niego promocja w MediaMarktcie:) Bardzo podoba mi się jego design i parametry.

5. Sharpy? :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ciężko pogodzić Twoje niechcenie 3D z natywną matrycą 100Hz.

Uznaj to za barter: jeśli jest 3D w samsungu to matryca jest 100Hz, jeśli nie ma 3D to 50Hz :D i chyba już wiesz że chcesz 3D

Filmy czyta bez problemu to to samo co F6400 tylko z 1 pilotem :D

O LG zapomnij
 

Amoneus

New member
A złapię go (F6320) w wersji 50-calowej? Bo wymierzyłem, pomierzyłem i jednak 55 może być za dużo. Zresztą tak poleca mi też kiki w innym wątku. A jeśli nie ten, to jaki 50-calowy? Może ten Sony 50W656, albo jeszcze coś innego?
PS. Jestem b. wdzięczny za pomoc!:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za dużo bo za wielki i się nie mieści, czy za dużo z obawą o odległość ?
Sony ma matrycę 50Hz
Z matrycą natywną masz Panasonica 55Et60 i Sharpa 60le752
I nie są to za duże modele do podanych warunków tyle że za dopłatą
Jeśli wartość nie przekraczalna to Sharp 50 LE 752
 

Amoneus

New member
Za dużo bo za wielki i się nie mieści, czy za dużo z obawą o odległość ?
Sony ma matrycę 50Hz
Z matrycą natywną masz Panasonica 55Et60 i Sharpa 60le752
I nie są to za duże modele do podanych warunków tyle że za dopłatą
Jeśli wartość nie przekraczalna to Sharp 50 LE 752

Kiki, dziękuję że włączyłeś się do rozmowy. Teraz już szybko i konkretnie:)

1. Obawa o 55 to tylko odległość, miejsca mam sporo. Byłem dziś w MediaMarkcie i oglądałem z bliska KDL50W656A, wyglądał naprawdę świetnie (3499zł). Wydał mi się jednak nieco za mały, więc zostańmy przy 55 calach i kropka.

2. 55Et60 i 60le752 mocno przekraczają mój budżet (do 4 tys.zł), więc niestety nic z tego. 50LE też już odpada, bo jednak chcę te 55;)

3. Bądź tak miły i doradź mi telewizor w rozmiarze 55-calowym do 4 tys., tak ze 2-3 modele. Wybiorę jeden z nich, kupię i będzie z głowy. Już mnie oczy pieką od czytania forów i przeglądania ofert:)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
55" za 4tys? A to takie tv w ogóle istnieja?
Od biedy znajdziesz 55pfl4508, lg 55la620 czy thomsona 55FU5663, ale to nie do końca są godne polecenia tv.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SONY 50W656 to bardzo dobry wybór ale na TWoim miejscu zaczekałbym miesiąc na 50W800 z linii na 2014 rok. W przedsprzedaży na stronie SONY jest za 4200 więc będzie poniżej 4 tys. z normalnych sklepach.

Zajrzyj i poczytaj o nim na stornie SONY

POzdrawiam
 

Amoneus

New member
Panowie, dziękuję za podpowiedzi.
Karpaj, znasz się lepiej, może przeholowałem z chęciami;)
SLAV7, dziękuję, przyjrzę się temu modelowi
Kiki, czekam na pomoc! :)
 

RAF1977

Banned
Sharp 60LE652E można by chyba wyrwać za 4500. Może Kiki Ci jakaś dobrą ofertę przedstawi.
Slav, co Ty wszykim karzesz czekać:-D. ...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Ja nie karzę tylko radzę:) Sam bym tak zrobił. Jak zwykle nowe TV są lepsze, poza wyjątkami oraz tańsze niż modele z poprzedniego roku.

W wyższych modelach jest podobnie SONY 55W905 z 2013 roku kosztuje obecnie prawie tyle samo co nowy model na stronie SONY z roku 2014 czyli 55W955. Gdzie tutaj pomysł kupowania starego modelu ? No chyba, że ktoś nie ma wcale TV i musi mieć jutro:)

Pozdrawiam
 

Amoneus

New member
Dobra panowie, na tę chwilę jestem na 95% przekonany do SONY 50W656. Kosztuje niewiele (3,5 tys.), chwalicie go, na żywo b. mi się spodobał.

- olewam kwestię 55-calową (lepiej chyba lepsza 50-tka niż 55-tka z niższej półki?)
- chyba chcę KDL 50W656 - czy ktoś spróbuje polecić mi inny tv z tej półki dzięki któremu zmienię zdanie? :)
 

ender32

New member
Czyli warto poczekać na tego W 800B? jak myślicie kiedy wejdzie do sklepów? miałem na weekendzie jechać po 805 ale może poczekać
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Czyli warto poczekać na tego W 800B? jak myślicie kiedy wejdzie do sklepów? miałem na weekendzie jechać po 805 ale może poczekać

Zdecydowanie warto poczekać o ile nie przeraża Cię aktywne 3D. TV powinny dotrzeć do sklepów do końca marca

Pozdrawiam
 

Amoneus

New member
Przepraszam panowie, ale być może już dzisiaj jadę po TV. Możemy wrócić do tematu tego wątku? :)

1. SONY 50W656A?
2. SONY 50W685A? (dużo lepszy? Nie zależy mi w ogóle na 3D)
3. Panasonic TX-L50ET60E? (właśnie przeczytałem test na tej stronie - wypadł świetnie)

Ładnie proszę o rzeczową podpowiedź:)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja bym brał Panasia, bo ma 100hz matryce w odróżnieniu od Sonego. Jedynie dźwięk w nim kuleje, ale to da się łatwo poprawić - jakiś soundbar czy coś:D
 
Do góry