TV 50-55" 5-7 tyś Plazma vs LED

hlmzhlmz

New member
Witam,
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x4 - 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bedzie wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest od zachodu w ilości 1 sztuka
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba 46" SL733
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dźwięk podłączony do soundbara, więc na tym nie nie zależy, Sieć po kablu, jakiś Smart TV będzie miłym dodatkiem,w miarę cienką ramkę,najbardziej jakość wyświetlania obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+
10.Jakie urządzenia ? PS3 i Soundbar.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport-piłka nożna, filmy HD,trochę seriali
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jedyne co to raczej YouTube
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok 1-2h dziennie.
16.Preferencje co do marki ? wygrywa cena/jakość marka bez znaczenia
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba jakosc czerni, nierówne podświetlanie matryc,poświaty (ogólnie wszystkie niedoskonałości dzisiejszych tv)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 jak warto dopłacić to 7000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak ma mieć, nie znam się które lepsze.

Byłem przekonany już do Philipsa najpierw 7008 później 8008, ale jak obejrzałem sobie plazme Panasonica to miło mnie zaskoczyła, i po kilku rozmowach w różnych sklepach przekonywali mnie do plazmy. Sam już nie wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że warto dopłacić.
Jeśli zdecydowałeś się na podniesienie budżetu to:
Panasonic 55VT60
Tyle że musisz się śpieszyć bo się kończą.
Napisz na PW dostaniesz info
 

hlmzhlmz

New member
Oczywiście, że warto dopłacić.
Jeśli zdecydowałeś się na podniesienie budżetu to:
Panasonic 55VT60
Tyle że musisz się śpieszyć bo się kończą.
Napisz na PW dostaniesz info

Dokładnie w sobotę przeszedłem się po MM i w miarę kumaty gościu mi się trafił. Dokładnie zaraz zabrał mnie do tego modelu 55VT60 tylko że z literką E na końcu był(czymś się różni?).Zaczął mówić, że idealnie do tych warunków plazma i ostatnie sekundy na kupowanie bo koniec produkcji plazm. Miał dwóch gości co kupiło tylko ze względu na koniec produkcji. Fakt w MM cena kosmos bo 7500 zł (gratis śmieszny tablet) a że TV ekspozycja to można cenę ponegocjować.
Ogólnie biorę na raty więc 2 ratki więcej to mi nie przeszkadzają - a mówisz że warto....
 

B.D.

New member
Hej ,posiadam vt60, jak go nabędziesz musisz koniecznie go dotrzeć. Ja tego nie zrobiłem i wyszły mi straszne powidoki (eurosport, tvn24). Na szczęście udało mi się zareklamować matrycę i wymienili mi na nową. Po dotarciu jak się dobrze wpatrzysz to też widać wypalenia ale jest zdecydowanie lepiej. Tak więc mimo tego co przeczytasz powidoki to powszechny problem plazm, ale jak będziesz uważny na początku eksploatacji to możesz go zminimalizować.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Hej ,posiadam vt60, jak go nabędziesz musisz koniecznie go dotrzeć. Ja tego nie zrobiłem i wyszły mi straszne powidoki (eurosport, tvn24). Na szczęście udało mi się zareklamować matrycę i wymienili mi na nową. Po dotarciu jak się dobrze wpatrzysz to też widać wypalenia ale jest zdecydowanie lepiej. Tak więc mimo tego co przeczytasz powidoki to powszechny problem plazm, ale jak będziesz uważny na początku eksploatacji to możesz go zminimalizować.
To ciekawa informacja.
Możesz jakieś konkrety podać? W jaki sposób to reklamowałeś, gdzie konkretnie?
Bo z tego co wiem, ani powidoki ani wypalenia nie podlegają gwarancji. Na jakiej podstawie i kto Ci to wymienił?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dokładnie w sobotę przeszedłem się po MM i w miarę kumaty gościu mi się trafił. Dokładnie zaraz zabrał mnie do tego modelu 55VT60 tylko że z literką E na końcu był(czymś się różni?).Zaczął mówić, że idealnie do tych warunków plazma i ostatnie sekundy na kupowanie bo koniec produkcji plazm. Miał dwóch gości co kupiło tylko ze względu na koniec produkcji. Fakt w MM cena kosmos bo 7500 zł (gratis śmieszny tablet) a że TV ekspozycja to można cenę ponegocjować.
Ogólnie biorę na raty więc 2 ratki więcej to mi nie przeszkadzają - a mówisz że warto....

Litera E to model na Europę .... 55VT60E z ekspozycji ??!! Niech cię ręka boska broni kupować bez sprawdzenia czasu pracy i dokładnie matrycy czy już nie jest wypalony ...

Pisz do kiki na prv o cenę nówki ...
 

B.D.

New member
Wysłałem info na stronę panasonic polska. Opisałem temet powidoków. Przysłali serwis, zrobili zdjęcia i po paru dniach dostałem info że wymienią matrycę. A co do docierania to oprócz niskiego kontrastu należy unikać długiego wyświetlania jednego programu, szczególnie eurosport , tvn24 i stałych elementów grach (liczniki żyć itp). A jak katujesz cały czas te same programy to może pomyśl o jakimś wysokim ledzie, zabezpiecz się jednak abyś mógł go wymienic w razie problemów z podświetleniem.
 

hlmzhlmz

New member
No powiem wam, że im więcej czytam, to najlepiej do Kineskopa wrócić. :)
Ekspozycji ze sklepu to podziękowałem na samym początku.(Chociaż sprzedawca, polecał ze względu na tzw"docieranie" że jak miało coś wyjść to już by wyszło) wtedy nie wiedziałem o co mu chodzi.
Zresztą po tych wszystkich artykułach o plazmach (bo wcześniej nie brałem jej pod uwagę) to aż boje się włączać.Oglądam różne kanały różnie (filmy) 1-2-3h. Zagram w FIFĘ na konsoli czasem 1-2-3h.A tutaj co żonglerke mam robić i co 1h zmieniać kanał ? 2 mecze zagrać na PS3 i wyłączyć? Trochę to chore. Więcej czasu spędzam na kompie, ale czasem w tygodniu zdarzy się dzień że przysiądę na 4-5h.
Fakt, że plazma do moich parametrów nadaje się idealnie (ale kurcze bać się użytkować, bo jakieś wypalenia się zrobią).
W sumie robię sobie pokój kinowy (na czarno-kotara na okno, relaxy i klima zamówione), wiec dlatego zmieniłem wybór na plazmę.
 

SMAUG

New member
Jeżeli nie będziesz w kółko grał w jedną gre czy oglądał ciągle TVN24 to nie ma się czego obawiać.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Aż takiej tragedii nie ma, powidoki raczej przy dłuższym materiale - powyżej 3-4h.
Zresztą gry raczej nie są szkodliwe - rzadko kiedy jest w nich element wyświetlany cały czas na ten sam kolor w tym samym miejscu - nawet tabelka z wynikiem jest lekko przezroczysta wtedy, a mecz i tak trwa 15minut, po czym masz nowy widok - menu.
Gorzej np. z paskiem windowsa :p
 

hlmzhlmz

New member
Hmm przekonaliście mnie, nie ma co tu więcej się zastanawiać. Chyba wole minusy plazmy niż leda, zresztą leda mam - czas na coś innego. Druga sprawa już nigdy nie będzie mi dane sprawdzić plazmy ze względu na wycofywanie się z tej technologii. Teraz czekać z 3-4 lata na OLED :).
PS. mała dygresja ja też do kineskopa bym nie wrócił, ale ponarzekać ludzka rzecz.
 
Do góry