TV 50-55'' - 3000zł

Corps92

New member
Dzień dobry forumowicze!

Po przeprowadzce do Polski przymierzam się do kupna TV, śledzę temat całymi dniami i w tym budżecie znalazłem 3 modele które mnie interesują, prosiłbym o poradę który z nich będzie najkorzystniejszy.

Sony KE-55XH8096 - 2867zł w promocji - nie mam pojęcia jak ten TV się prezentuje, lecz z tego co wyczytałem to trochę nowszy model xh85 jest bardzo polecany aczkolwiek przekracza trochę mój budżet a nie mam możliwości czekania na promocję.
LG LED 55NANO867NA - 2999zł w promocji - oglądałem go przed chwilką w sklepie i zrobiły na mnie wrażenie przejrzyste kolory no i odświeżanie matrycy
Philips 50PUS8535 - 2690zł w promocji - do tego modelu byłem bardzo przekonany, wiadomo, ze względu na Ambilight, który w moim salonie prezentowałby się idealnie na jasnej pustej ścianie, lecz czy te problemy z kolorami są aż takie widoczne? Dodam, że nie jestem typowym freakiem co do jakości obrazu.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie ma wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam
7. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6
8. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Czasem
9. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, youtube, kanały informacyjne
10. Czy zamierzasz serfować po internecie? W ograniczonym stopniu
11. Preferencje co do marki? LG, Sony, Philips
12. Preferencje co do wielkości? 50-55''
13. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
14. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3k
15. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Co 4-5 lat
16. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Gównie youtube i netflix


Z góry dziękuję za rady!
 

omnia

New member
Myślę, że Philips będzie najtrafniejszym wyborem. Jeśli chcesz możesz zamówić przez internet, problemy z kolorami dotyczą niewielkiego odsetka egzemplarzy i nie jest to nic dziwnego w świecie współczesnej elektroniki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb brałbym albo 55Nano 863 LG albo Philips 58PUS8535
Obydwa po kalibracji grają świetnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość zawsze ma największe znaczenie.
Niesie najwięcej radości.
Ma też extra wyposażenie.
 
Do góry