TV 50' 3 tys, kilka modeli, szybki wybór

6210

New member
Witam,

Po około 2 tygodniach poszukiwań chodzenia po sklepach, czytania różnych testów artykułów, wybrałem kilka modeli które moim zdaniem nie wypadają źle jeśli chodzi o telewizor do 3 tys.

Poniżej zamieszczam ankietę:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? pokój jakieś 3 x 5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? bezpośrednio nie trafia na ekran
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony seria kdl 42 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart (nie koniecznie android, wystarczy prosty z youtubem)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? upc, playstation 3, filmy z laptopa po hdmi
10.Jakie urządzenia ? PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4 -6 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową (jednak nie jest to priorytet)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (pilka nozna, siatkowka), filmy glownie po hdmi)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, nienaturalne kolory, smurzenie,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~3000.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? jest mi to obojętne

Podsumowując:
Szukam TV ze smartem (chcoałbym móc odpalić youtube), do oglądania filmów, sportu i grania w ps3. Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu.

Modele jakie znalazłem na rynku w tym przedziale cenowym i jakie zostały mi polecone przez sprzedawców:

LG 50LF652V
SONY 50755c
SONY 50w805c
SONY 50w809c
SAMSUNG 50h6400
PANASONIC TX-50CX670E

Ewentualnie jeśli macie jakieś lepsze opcje to będę wdzięczny za pomoc.

Dziękuje za poświęcenie mi czasu i pomoc w wyborze TV.


Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trafna ocena wyboru.
Brałbym Sony 50W809 do tych potrzeb.
Panas z ubiegłego roku ma problem z podświetleniem , a Samsung z kurzem w środku matrycy.
 

6210

New member
Bardzo dziękuje Kiki za odpowiedź, też słyszałem o tym problemie w Samsungu, LG znowu słyszałem o dużym spowolnieniu pracy menu.

Co do Sony, to mam jeszcze pytanie odnośnie różnicy między 50w805c a 809c. Specjalista w sklepie powiedział że różnicą jest jedynie kolor obudowy. Osobiście nie chce mi się wierzyć, aby dla samego koloru Sony wprowadzał inne oznaczenie.
 

uwencjusz

New member
model SONY 50w755c to jest dokładnie 809c ale bez 3D, więc jeśli te 3D nie jest Ci potrzebne to bierz 755c. Zawsze to kilka stówek zaoszczędzisz ;)
 
Do góry