TV 4K HDR do 4000 zł

Lauv

New member
Dzień dobry,

przeczesując internet na temat różnorakich telewizorów, ich parametrów, właściwości i innych cudach na patyku natknąłem się na to forum. Naczytałem się dość dużo postów ale jak widzę każdy telewizor wybiera się do indywidualnych preferencji dlatego też postanowiłem założyć własny temat i prosić was o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 8.5m^2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3-3.5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Wpada pod kątem przez okna ale kiedy trzeba po prostu zasłaniam rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam pojęcia jaki to model bo był kupowany x lat temu. 32 cale, samsung, HD ready, bez smart tv, jedno hdmi.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K + HDR ze względu na PS4 Pro
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja przez dekoder podłączony HDMI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder + PS4 Pro + sporadycznie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu około 6h, w weekendy do 10h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie zdarza się.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie zamierzam, od tego mam laptopa/ps4.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak - PS4 Pro.
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam.
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nic.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? I tak i tak.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 +/- 10% w uzasadnionych przypadkach.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko ~7-8 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie.

Od siebie dodam jeszcze że kompletnie mnie nie interesuje Smart TV oraz audio. Planuje w niedalekiej przyszłości dokupić zestaw kina domowego lub coś w tym stylu.


Na koniec chciałbym zapytać o czas kiedy najlepiej pokusić się o wymianę telewizora. Czy jest w ciągu roku jakiś okres kiedy są najlepsze okazje do kupna RTV ? Np. Black Friday pod koniec roku ? Nie śpieszy mi się z wymianą bo mimo że mój telewizor już wiekowy to nie sprawia żadnych kłopotów.

Aaa i jeszcze kwestia OLED czy LCD bo szczerze nie wiem jak to wygląda jakościowo/cenowo więc by nie śmiecić na forum podwójnymi tematami biorę pod uwagę obie wersje.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Z tym budżetem oled zdecydowanie odpada. Min na dzień dzisiejszy to Panas dx750 lub Samsung ks7000.

Jeżeli Ci się nie spieszy to poczekaj do jesieni kiedy nowe modele stanieją. Miej Sony XE9005 na radarze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele :
- TCL 58S7806
- Philips 55PUS6561 za 3699 zł
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
Kalibracja profesjonalna gratis.
 

Lauv

New member
Co znaczy w podsumowaniu w plusach PUS6561 "Przyszła współpraca z HDR" ? Telewizor ma wystarczające bebechy ale oprogramowania brak ? I kiedy na współpraca nadejdzie ? Chyba że już jest bo sprawdzam test z maja 2016 ?
 

Lauv

New member
Owszem mieści się ale porównując "minusy" z testów obu telewizorów to PUS6561 bardziej mnie przekonuje.
"Wymagana koniecznej kalibracji obrazu" - pisałeś Kiki że profesjonalna kalibracja gratis
"Średnia przeglądarka" - przeglądarka w TV mnie kompletnie nie interesuje bo mam od tego ps/laptop
"Słaba blokada długich drgań" - jedynie tutaj nie bardzo wiem co to oznacza.

Natomiast minusy przy PUS 7101:
"Jasność przy HDR mogłaby być wyższa"
"Wysoki input lag przy sygnale 4K"
"Równomierność ekranu nie jest najlepsza"
wszystkie odstraszają. No i dochodzi do tego wszystkiego cena gdzie według ceneo 6561 idzie kupić za 3799 zł, a 7101 za 4249 zł.

Chciałbym również zapytać o samo 4K w tych TV. Czy jest to już prawdziwe 4K czy takie przekłamane jak w LG RGBW ?
 

Graffy

New member
PUS6561 ma to samo:
"Jasność przy HDR mogłaby być wyższa"
"Równomierność ekranu nie jest najlepsza"

Kupiłem go dla matki, z tych dwóch wziąłbym PUS7101.
Ponoć ciut lepsza matryca i ogólne wykonanie.
W Sony 55XD85 za 5k też nie jest idealnie ale na pewno sporo lepiej niż w PUS6561/7101.

W tym wypadku masz to za co płacisz, ja zaczynałem od budżetu 3.5k skończyłem na 5k.
Matka nie widzi ale dla mnie plamy na PUS6561 są widoczne i mnie to przeszkadza.
Dlatego zdecydowałem się dopłacić...

Najlepiej weź na penie jakieś czarne tło z białymi elementami zasuwaj do sklepu i sam oceń.
Choć w tym białym świetle sklepowym nie będzie to łatwe.
 

Lauv

New member
Nie mogę się doszukać tych minusów przy 6561 i nie chodzi mi o to by sie kłócić kto ma racje tylko może na zły test patrze. Ze względu na to że nie mogę podesłać linka osobiście (anty spam) to prosiłbym Ciebie o podesłanie Twojego źródła.

Pisząc sony 55XD85 masz na myśli KD55XD8505 ?
 

Lauv

New member
Doczytałem trochę odnośnie stosowanych matryc w dzisiejszych telewizorach i myślę że VA będzie tą odpowiednią. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Kąt oglądania będzie prostopadły +/- 15 stopni. Preferuje oglądanie filmów nocą lub po prostu przy zasłoniętych roletach. Co prawda smużenie i rozmycie wszędzie odwołuje się do transmisji sportowych które mnie kompletnie nie interesują ale zastanawiam się czy to samo odnosi się do gier/filmów ?
 

Graffy

New member
Nie podam linków bo nie pamiętam :)
Sam interesowałem się tymi modelami PUS6561/7101 i dużo o nich czytałem.
49PUS6561 kupiłem dla matki, także wiem o czym piszę.
Matryca ma plamy i jest to widoczne na ciemnych tłach (po kalibracji u kiki'ego).
Co do Sony to tak, pisałem o 55XD8505 ( 55XD8599 ) -tylko to też IPS, jak i te Philipsy.
Z Sony VA zainteresuj się 55XE8505 z rocznika 2017 i 55XD9305 z 2016 r. ale to już kwoty 6k+

Jeszcze jedna kwestia, jeśli wahasz się między 49" a 55" to wybór jest prosty - 55"
Miałem ten sam problem, powiem jedno następny TV to 65" :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry