TV 4K HDR do 3000zł

Dejvid1189

New member
Witam, planuję w najbliższym czasie kupić konsolę PS4 Pro i telewizor. Mój obecny sprzęt jest już przestarzały i odstaje od obecnych standardów. Wiele godzin spędzam przy konsoli. Obecnie gram na PS3, ale czas przerzucić się na PS4. Często również oglądam filmy w telewizji, zwłaszcza mecze piłki nożnej. Proszę o pomoc w wyborze. Co możecie mi polecić ?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 11m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5 - 2m2 w zależności od tego jak daleko ustawie TV od ściany i w jakiej pozycji siedzę na łóżku.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 1, ale często wpadają znajomi, więc wtedy ilość wzrasta do 2-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? patrząc wprost na ekran, po lewej stronie są okna z widokiem na zachód
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor LG 2780D-PZ
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR niski input lag, głośniki nieważne podłącze wejściem słuchawkowym Modecomy MC-9860
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Filmy 4K, Dekoder HD Intek z INEI, mecze ze streama 3000-12000kbps
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps4 Pro, kablówka z INEI, Laptop Lenovo Z51, konsole PS3 i PS4 Pro, USB
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? od 4-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? piłka nożna, filmy, czasami inne dyscyppliny sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 30-100%
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? Zalecana odległość dla 4K jest niższa niż przy Full HD, więc oscylowałbym w granicach 49-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słabe czernie, kąty i opóźnienie
19.***Preferencje co do marki ? Bez różnicy, grunt, żeby był dobry obraz w filmach, piłce nożne i oczywiście świetny efekt na konsoli PS4 pro
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niekoniecznie
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak się przerzucasz na PS4 to tylko 4K i 100Hz.
I masz od razu model z niskim Input Lagiem - Philips 49PUS6561 za 2999 zł
Kalibracja gratis.
Ma 100Hz , więc do sportu też extra.
 
Dodatkowo mimo że ten Philips ma matrycę 100 hz to do sportu się nie nadaje , obraz dynamiczny np :mecz jest nie do zaakceptowania ( jeśli ktoś oczekuje naturalnej płynności ).Miałem go przez tydzień kupiłem specjalnie na gran-derbi po wyłączeniu polepszacza płynności PNM obraz smużył oraz był rozmyty ( stara plazma duże lepiej odbiera ) .Poczytaj zresztą wątek główny o tym TV .Ja szukałem TV typowo do sportu i ten na pewno nie spełnia tego wymogu - chyba że lubisz obraz z "efektem teatru " -osobiście nie znoszę .
 

Ziolek512

New member
To może jednak Sony KDL-49WD755 wezmę stoi u mnie w sklepie za 2499zl. Nie wiedziałem że wybór telewizora będzie taki trudny.
 

Dejvid1189

New member
Kurczę przydałby się telewizor który będzie dobrze wyświetlał transmisje meczów. Chyba, że kiki tak skalibruje telewizor, że będzie i dobrze ogarniał meczu np na danym ustawieniu i dobrze obsługiwał ps4 pro w nowych grach na innym profilu ustawień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa działa normalnie a update do 6,0 androida też będzie.
W klasie cenowej z modeli 4K - mieści się tylko Philips. Na Samsunga musisz dozbierać 1-,1,5 tyś zł więcej.
 
Do góry