TV 4K do grania i ogladania 45-50 cali

ArcziBaldd

New member
Witam Serdecznie
Jestem tu nowy


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?17 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-2.8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa jest na wprost , chociaż jak są goście to pod kątem również
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku ale są żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE 40a536
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K,niski input lag, najlepszą jakość,mozliwość zainstalowania w tv telewizji inernetowej weebtv,przeglądanie yt w 4K
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) sd,hd,4K?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? -konsola PS4 4K-Blu-ray 4K, karta dżwiękowa creative x7,laptop,sieć lokalna,może dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? zależy co lepsze
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film,filmy blu-ray, ,sport-piłka nożna, discovery chciałbym zacząc 4K
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4 ok 4h jak wciągnie to dlużej
wink.png

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? pixeloza , smużenie , brak kontrastu,niewyraźny obraz
19. Preferencje co do marki ? im więcej czytam tym bardziej nie wiem- samsung linia J pfilips cx, sony,
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -obojętne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK





Witam
Wróciłem zaa granicy i już palnuje zostać własnie co skonczyłem remontować mieszkanie i zabieram się za domowe kino domowe- mam nadziję że mogę na Was liczyć.
Planuję zakup TV w 4K .Nie kupuję TV co rok więć chcę mieć dobry tv z dobrym kontrastem,wyrażnym obrazem, lubię grać na konsoli- obecnie posiadam PS3 (ale juz zarezerwowane na sprzedaż przez mojego kolegę) kiedy tylko wyjdzie nowsza wersja PS4 poprawiona która będzie obsługiwać video w 4K na blu-ray(końcem tego roku ma się pojawić), mam też kilka tytułówych gier które będę musiał przejść.

Lubię też wieczorkiem z dziewczyną obejrzeć jakis film na blu-ray które przepuszczam przez laptopa Sony i5- tutaj juz nie pooglądam filmów 4K które już sa w wypozyczalniach. więć alternatywa ma być odtwarzać 4K bądz konsola PS4, laptop podpiety kablem hdmi, do tv, mam też kartę dzwiękowa creativa 5.1- która też zamierzam zmienić na creative x7- mega kozak !- oraz głośniki Logitech x 530 5.1 które też planuję podmienić.

Mieszkając za granicą nauczyłem się używać telewizji internetowej weeb.tv- bez umowy i jest wszędzie gdzie tylko jest net.
Chciałbym mieć możliwość zainstalowanie w/w aplikacji na TV zeby uwolnić laptopa który czasem jest zabierany do pracy.

I jeszcze jedna ważna uwaga- czy na TV wszelkich marek jest możliowość obejrzenia teledysków 4K które bardzo lubię oglądać na YT- bo słyszałem ze niektóre tv sa zablooowane.a kupując tv na kilka lat fajnie by to było mieć.



Stąd moje pytanie- jaki TV 4K pod konsole i do filmów w zimowe dni i na lata polecacie.

Ma mieć:
-TV ma być w 4K
-Tv ma miec 3D (choć nie dokońca)
-TV 48-55 cali
-Tv do 5500zl
-Tv pod konsole PS4, oraz filmy w 4K
-TV bedzie ogladana telewizja internetowa weeb.tv- czy w modelach niżej jest opcja ogladania tv bez laptopa i kabli.
- TV ma odtwarzać teledyski an yt w 4K

Zakupu tv nie robi się co rok- wiec prosze o porady- bo jestem amatorem w tej dziedzinie- codzinnie czytam i spędzam mnóstwo czasu na forachi im dłużej czytam tym bardziej nie wiem który- więc poprostu zapytam Was Drodzy Specjaliści-Fachowcy-Spece
który wybrać ???

Z góry dziękuje za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung nie wspiera teraz flasha.
Weeb tv masz w modelach Sony i Philipsa z Androidem :
- Philips 55PUS7600
- Sony 55X8509
- Sharp 55XUE 8772
Brałbym najmniej 55".
 
Do góry