TV 4k do 3000 zł

Nupakabra

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: 3,5x4,5 = ~16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: 2-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: wisieć / ewentualnie stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?: raczej nie
7. Jaki masz obecnie telewizor?: brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: dobry smart TV / 4k / około 49 cali
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: 4K / 1080p
10. Jakie urządzenia?: laptop / konsola
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: w tygodniu pewnie 1-2, w weekendy więcej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: często
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: tak, 50%
16. Preferencje co do marki?: samsung
17. Preferencje co do wielkości?: 49-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: prędkość działania
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: popołudnie, wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: 3000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: będzie to pierwszy telewizor
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: tak

Telewizor chce wykorzystywać głownie do oglądania filmów i seriali online. Zależy mi żeby miał dobrze działający smart TV i najlepiej 4k. Matryca 100 Hz mile widziana ale wiem że przy takiej granicy cenowej jest to mało możliwe..

Proszę o kilka konkretnych propozycji gdyż sam nie mogę się na nic zdecydować.

Dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz extra modele:
- Philips 49PUS6561 za 2899 zł
- TCL 49C70 za 2799 zł
- SOny 49 XE7005 za 2949 zł
- Thomson 49UC64 za 2350 zł
- TCL 49P60 za 2250 zł
- Hitachi 49HGW69 za 2499 zł
- TCL 50S7806 za 2499 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma natywne 100Hz więc zdecydowanie do sportu.
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację gratis.
 

agricola

New member
Philips 6561 - telewizor niekoniecznie idealny, ale Twoje wymagania spełnia. :) Szczególnie jeśli chodzi o odświeżanie, cenę i świetny SmartTV. Tylko po zakupie trzeba pobrać aktualizacje oprogramowania. :)
 

Nupakabra

New member
I jego właśnie kupiłem tylko mam problem z napisami w filmach.. niema polskich znaków. Gdzie mogę ustalić kodowanie znaków? Bo nigdzie nie mogę trafić na takie ustawienia...
 

Mozox

New member
Philips 6561 - telewizor niekoniecznie idealny, ale Twoje wymagania spełnia. :) Szczególnie jeśli chodzi o odświeżanie, cenę i świetny SmartTV. Tylko po zakupie trzeba pobrać aktualizacje oprogramowania. :)
Hej. Podłączam się do postu, bo mam niemal identyczne oczekiwania co do poszukiwanego telewizora. Jednak nie potrzebuję na siłę 4k, a zadysponować mogę nawet 3300-3500 jeśli w tym przedziale znajdę coś wyraźnie lepszego.

Byłem wczoraj w sklepie RTV Euro AGD, gdzie pracownik pouczył mnie, że model Philips 49PUS6561 jest starym modelem i mogą być problemy z wieszaniem się Android TV.
Dodam, że byłem napalony na ten model (równeż po Waszych namowach), a teraz zaczynam wątpić.

Mógłbyś powiedzieć jakie wady ma ten model, nazywając go nieidealnym? Zależy mi zdcydowanie najbardziej na sporcie (od biedy mogę 55"), więc rozważam jeszcze
Sony KDL-49we750
Sony KD-49XE7005
Samsung UE49ks7000
Panasonic TX-50DS630E
Panasonic TX-50CX700E
.


I jego właśnie kupiłem tylko mam problem z napisami w filmach.. niema polskich znaków. Gdzie mogę ustalić kodowanie znaków? Bo nigdzie nie mogę trafić na takie ustawienia...

Jak pierwsze wrażenia? Napisz proszę w paru zdaniach jak spisuje się sprzęt, bo na pewno obejrzałeś już jakiś film czy kawałek meczu :) Ponadto - gdzie i za ile kupiłeś?
 
Ostatnia edycja:

pshemo0o

New member
Panowie, taki offtop. Czym różni się model PHILIPS 49PUS6561 od PHILIPS 49PUS6501 ? Widzę, że w internetach występuje i takie i takie oznaczenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 43" jest tylko w jednej wersji 43PUS 6501 i nie ma tu wersji PUS 6561.
Kosztuje 2499 z kalibracją.
Model 49PUS 6561 masz za 2899 zł z kalibracją.
 

Nupakabra

New member
Telewizor super! Jestem mega zadowolony z zakupu. Smart działa bez żadnych zarzutów nie ścina, działa płynnie, mecze jak dla mnie też bardzo ładnie. Jakoś HD w filmach perfekcyjna widać że jest matryca 100Hz. Jedyną rzeczą do której mogę się doczepić to jak dla mnie troszkę za słabe głośniki ale rozważam dokupienie kina domowego więc problem zniknie ;)

PS. Kiki mógłbyś doradzić gdzie mogę sobie zmienić te ustawienia? Cały czas szukam ale nigdzie niema tego kodowania napisów....
 
Do góry