Tv 4k 65"

orzecho

New member
Witam chciałem kupić jakiś tańszy Tv ale chodząc po sklepach nie znalazłem nic co by mnie zadowoliło w pieniądzach do 4000 zł. Postanowiłem więc zwiększyć budżet. To o ile to jeszcze nie wiem jestem na etapie odkładania kasy na fajny TV. Zakupu chciałbym dokonać w przeciągu 2-3 miesięcy. Liczę na to że pojawią się jakieś fajne promocje na modele z zeszłego roku przed wprowadzeniem nowych modeli na rynek.

1. Odległość od ekranu? - ok 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - Z prawej strony, ale mam rolety
3. Jak duży jest pokój? - 20 m2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
5. Preferowana technologia? - LCD
6. Jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic 42 ET60
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - Sport i film - głównie HBO , dziecko bajki
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - I w dzień 20 % i wieczorem 80 %
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - Wolę bez
10. Matryca błyszcząca czy matowa? - Chyba raczej matowa ale nie ma większego znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora? -nie mniej niż 65 ''
12. Preferowana marka? - nie mam preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, zacinania się Smart Tv
14. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - dekoder NC+
15. Jakie urządzenia będą podłączone? - PS3 , w przyszłośc suondbar lub kino domowe
16. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? - 90 % TV, 10% reszta ( ps3 , youtube)
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? - raczej na wprost
18. Czy ważne jest wifi? - tak
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? - raczej tak ale rzadko
20. Czy chcesz korzystać z VOD? - tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - tak
22. Ma mieć 3D? - nie musi , mam teraz i nie uzywam
23. Ma mieć slot na karty SD ? dobrze jakby miał
24. Ma mieć tuner DVB-S? - nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? - HDMI z dekoderem, HDMI ps3, w przyszłości soundbar lub kino domowe, laptop
26. Ma stać czy wisieć? - Wisieć
27. Rozdzielczość: 4K
28. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakośc obrazu, niezawodność , brak smużenia, Smart TV, HBO GO.
29. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6-8 g
30. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: do około 6000 zł. Kwotę mogę zwiększyć jeżeli będzie warto. Ale tak jak pisałem wczesniej zakup będzie gdzieś za 2-3 miesiące.

Przeglądałem forum i wytypowałem 5 modeli :
1.SONY KD-65XD8505
2.SONY KD-65XD7505
3.SAMSUNG UE65KS7000S
4. PANASONIC TX-65DX750E
5. LG 65UH8507

Czy jest jeszcze jakiś model godny uwagi? Chciałbym wytypować 2 modele i śledzić zmiany cen i jak będzie jakaś dobra okazja to kupić. Tak jak mówię zakup jest nie na teraz ale chciałbym to zrobić w ciągu najbliższych 3 miesięcy?
Mam jeszcze pytanie czy sony 8505 jest dużo lepszy od 7505 ? Bo różnica w cenie wychodzi koło 1000 zł. Jak na tle tych modeli pzedstawia się Samsung ( odklejająca ramka ), Panasonic i LG.
Będę wdzieczny za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Rzeczywiście szok ten TV jest wart dużo mniej - RTV zawsze ma zawyżone ceny , matryca 60 HZ ,kiepski smart , wieczny efekt teatru .Do końca roku będzie za 2000 :)
 

orzecho

New member
Nie juz podjąłem decyzję że nie będzie mniejszy jak 65 ''. Więc na pewno odpada. Poza tym to zakup na kilka lat więc nie chciałbym kupić czegoś co mnie będzie drażnić za kilka miesięcy.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wypada na Samsunga KS7000, skoro preferujesz raczej mniej błyszczące matryce i siedzisz na wprost raczej. Ekran DX750 dosyć mocno się błyszczy.

Z innych modeli nie wyciągnięsz takiej czerni ani jasności, jak w powyższych dwóch, a Samsung potrafi zaświecić chwilowo nawet pod 1000 nit, oczywiście nie mając lokalnych stref wygaszania, co powoduje rozświetlone pasy pionowe.

Tak, czy owak, wypada na Samsunga, ale trzeba sprawdzić matrycę pod kątem martwych pikseli i obudowę, czy się nie rozkleja.
 

orzecho

New member
Nie mam dużego doświadczenia czy matryca matowa czy błyszcząca. wydawało mi się że obraz lepiej wygląda na matowej. Ale generalnie chciałbym lepsza nie ma dla mnie tak wielkiego znaczenia czy będzie błyszcząca czy matowa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny już spadły i to mocno.
Raczej to opór.
Masz dla członków forum specjalną cenę z kalibracją profesjonalną gratis.
Do Twoich potrzeb będzie pełna radość.
 

barburian

New member
Bez reklam
Najtańszy był w MM 3-4 dni temu w cenie 5800, taniej juz nie będzie raczej,
chyba że Saturn lub MM zrobi jeszcze rabat technologiczny na przełomie lutego i marca wtedy cena może będzie podobna, ale to będą juz raczej końcówki serii.
 

orzecho

New member
Chciałem jeszcze zapytać czy jest możliwość do tego Panasonica 65dx750 dokupić jakas dostawke żeby można było korzystać z aplikacji android. Chodzi mi głównie o to czy można na tv zainstalować Kodi i skonfigurować go żeby był dostęp do filmów podobnie jak na smartfonie.
I jeszcze jedno pytanie co trzeba kupić żeby można wysłać bez użycia kabli obraz ze smartfona lub laptopa na tv.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

orzecho

New member
Polecam sprzet Wetek. Genialnie dopasowane do Kodi. Dual bot. Bezroblemowe.
Choc oczywiscie sprzetu jest sporo. Tutaj lista polecanych :


START HERE - Pick the Right Kodi Box (updated Jan 2017)
A kolego jak te urządzenia maja się do androida np. W Sony xd8505. Mają większe możliwości? Jak to wygląda? Pasuje do każdego tv?
A co trzeba dokupić żeby że smartfona lub laptopa przesyłać na tv?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
A kolego jak te urządzenia maja się do androida np. W Sony xd8505. Mają większe możliwości? Jak to wygląda? Pasuje do każdego tv?
A co trzeba dokupić żeby że smartfona lub laptopa przesyłać na tv?

To zupelnie inna klasa sprzetu w stosunku do Andka w TV np w Sony.
W Sony masz kiepawe procki Mediateka (najtansze na rynku), brak oficjalnego wsparcia Kodi.
Sony to taka powiedzmy Dacia, a Wetek to Toyota/Honda. Oczywiscie sa tez Mercedesy/Lexusy no ale tez cena idzie absurdalnie w górę.

Jesli chcesz wspierac polskie firmy to polecam takze fboxa od fergusona
http://fbox.ferguson.pl/ferguson-fbox-4k/

Pasuje do kazdego TV z HDMI.

Przesylanie z telefonu czy laptopa to nie pomogę. Ja wszystko realizuje po kablu. Takie zboczenie zawodowe - nie uznaje transmisji bezprzewodowej ze wzgledu na ułomnosc takiej komunikacji.
 
Ostatnia edycja:

orzecho

New member
Tak pytam bo zastanawiam się mocno nad Panasem 65dx750 i dokupienia właśnie takiego urządzenia czy lepiej iść w tv na andku np. Sony

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry