TV 4K 65" do 11-12 tys zł

Kaldish

New member
Witam forumowiczów,

szukam 65-calowego telewizora 4K UHD do 11-12 tys złotych. Chyba najlepiej lekko zakrzywiony, choć nie jestem pewien czy nie lepszym pomysłem byłby tv z płaskim ekranem, gdyż będzie on oglądany zarówno frontalnie jak i z kąta 20-30 stopniowego. Do tego dochodzi sprawa z odbiciami światła (pokój jest bardzo dobrze oświetlony).

TV miałby służyć głównie do oglądania filmów UHD, lecz również do oglądania zwykłych programów telewizyjnych. Czasami youtube, żadnej konsoli.

Zakup planuję w lutym lub marcu, nie zamierzam czekać kilku miesięcy na obniżenie ceny telewizorów, więc 12 tys zł to górna granica.
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj , 65XD9305 Sony lub 65KS9000 ewentualnie 65KS8000
Chociaż jak nie będziesz grał na konsoli to Panasonic 65DX750 wystarczy + do tego np Chomecast 4K ULTRA i też będzie porównywalnie do powyższych TV.
Kwestia czy będziesz używał takich aplikacji jak NETFLIX czy Amazon Prime
 

Kaldish

New member
Sony raczej odpada, ponieważ korzysta z Androida, a z tego co przejrzałem forum to Android w TV nie cieszy się dobrą opinią. Co jest tak dobrego w Samsungu 65KS8000 oraz 65KS9000? Już parę razy spotkałem się z pozytywnymi opiniami na jego temat, ale bez szczegółów. Jak na tle powyższego samsunga prezentuje się LG 65UH950V albo modele marki Philips?
Czy ktoś z forumowiczów mógłby podzielić się swoim doświadczeniem i odnieść się do moich wątpliwości względem zakrzywionego ekranu?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Sony raczej odpada, ponieważ korzysta z Androida, a z tego co przejrzałem forum to Android w TV nie cieszy się dobrą opinią. Co jest tak dobrego w Samsungu 65KS8000 oraz 65KS9000? Już parę razy spotkałem się z pozytywnymi opiniami na jego temat, ale bez szczegółów. Jak na tle powyższego samsunga prezentuje się LG 65UH950V albo modele marki Philips?
Czy ktoś z forumowiczów mógłby podzielić się swoim doświadczeniem i odnieść się do moich wątpliwości względem zakrzywionego ekranu?

65KS9000 i 8000 to TV z systemem Tizen i na matrycach VA czyli lepsza czerń i kontrast pod warunkiem że oglądasz głównie na wprost i nie zejdziesz poniżej 20 stopni o osi ekranu ,im większy kąt
to TV traci na kolorach i kontraście. Telewizor 65UH950V jest na matrycy IPS czyli ma lepsze kąty ale gorszą czerń i kontrast wieczorem . Jeśli zdecydujesz się na LG to weź pod uwagę 65UH8507 jest tańszy od 950V i w testach wychodzi lepiej od 950-ki.
Poniżej masz testy TV i opisy:

Best TVs for watching movies - Winter 2017: Reviews
 

aRcek

New member
Dysponując takim budżetem czekałbym i kupił 65KS9500 albo panasonica dx900, myśle ze długo nie poczekasz


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Kaldish

New member
Okazało się, że niestety Samsungi odpadają z jednego, trywialnego powodu. Mają za duże podstawy, co powoduje, że nie żadnej z modeli nie zmieściłby się u mnie na komodzie. Wieszanie tv nie wchodzi w grę. Pozostaje dla mnie zagadką po co Samsung w ogóle stosuje takie podstawy, które powodują, że głębokość tv wynosi ponad 40 cm. Podstawy konkurentów mają ok. 20-25 cm.

Czy w tym przedziale cenowym znajdzie się jeszcze coś ciekawego? Nawet z Androidem. Jeśli nie, to chyba będę zmuszony poczekać na tego Panasa.
 
Do góry