TV 4k 65-75" do 10000 głównie filmy

valdi74

Member
Witam!

Planuję zakup nowego TV. Czytałem o OLED i myślę, że byłby odpowiedni dla mnie - filmy oglądamy w zaciemnionym pomieszczeniu. Jestem świadom wypalania ale przy filmach chyba mi nie grozi. Przy DVB-T nie oglądamy godzinami tego samego programu.

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? wcale (żaluzje zewn)
7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Sony KDL-40EX720
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? filmy Bluray, DVB-T, może Netflix
10. Jakie urządzenia? Denon AVRX2400H + kolumny podłogowe, więc na dźwięku mi specjalnie nie zależy
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5 h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, naziemna TV
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 65-75" (ze wskazaniem na 75")
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? rwania obrazu na filmach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? częściej wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10.000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie
23. Tv Ambilight: nie potrzebuję

Chciałbym aby TV miał 120 Hz, bo jak rozumiem to zapewni mi płynne odtwarzanie filmów 24p. HDR byłby mile widziany.
Wstępnie rozważałem TCL 75C935 ale zacząłem się zastanawiać czy może jednak jakiś OLED?
Co koledzy polecacie w moim przypadku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kasy Ci wystarczy na Mini led 75C935. Masz za 9800 zł z pełnym pakietem i z montażem i dostawą.
W klasie cnowej do opisanych potrzeb i możliwości będzie świetny.
Na Oleda 77 kasy nie wystarczy.

Będzie jeszcze LG 75 Mini led - Qned 874 za 9999 zł też z pakietem dla członków forum.
Najtańszy Oled 77" - LG 77C21 za 12.999 zł z pakietem
 

valdi74

Member
Dziękuję za propozycje. Oglądam od wczoraj testy LG 77C21 i najprawdopodobniej pójdę w ten model. Od wczoraj czytam testy, opinie ma bardzo dobre. Maił być trochę mniejszy ale co tam. Na szczęście półka pod TV jeszcze nie zamówiona, trzeba będzie dołożyć parę cm. Budżet został naciągnięty i zatwierdzony przez drugą połowę :) Widzę, że spóźniłem się na promocję LG cashback. Ciekawe czy wznowią. Niemniej, zapewne skorzystam z propozycji na LG, tylko jeszcze chwilę podejrzewam i doczytam.

PS Chciałem dołączyć do klubu fanów HDTV ale mam "Not Found; The requested URL /forum/payments.php was not found on this server." po kliknięciu na "Wstąp do klubu".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz ceny jak dla członków Klubu, Klub jest jeszcze w przebudowie.
Na Cash back spóźniłeś się ( nie tylko TY) kilka dni.
Ale cena dla członków forum z pełnym pakietem -12.999 zł - da się wytrzymać za 77C21
 

valdi74

Member
Witam ponownie.
Obejrzałem zylion testów, przeczytałem dwa zyliony opinii, byłem w MM obejrzeć rożne TV i wychodzi na to, że chcę tego LG C2 77" :)
Przymierzałem się jeszcze do G2 dla 5 lat gwarancji ale przyszło olśnienie, że on tylko do ściany jest a nie mam zamiaru płacić 1500 za podstawkę.
Widziałem pierwsze testy G3 (spory przeskok jakościowy) i nawet bym na niego poczekał te pół roku, aż ceny się unormują ale znowu podstawka :)
Jeśli dobrze wyczytałem, to C3 nie będzie miał nowej matrycy (tej z G3), więc prawdopodobnie nie warto na niego czekać? Testów C3 jeszcze nie znalazłem.
Reasumując - trzeba brać C2, póki jeszcze są.
Poproszę o info jak procesować zamówienie na 77C21.
 

valdi74

Member
Czyli znowu zagwozdka... Nie do końca zrozumiałem zdanie "Ostatecznie telewizory LG C3 wyświetlają szczyt jasności zasadniczo identyczny jak zeszłoroczny LG C2, ale ogólnie jaśniejszy obraz niż C2, o około 20% wyższy według przedstawicieli marki". Natomiast rozumiem, że clou jest tu: "Główna ewolucja LG C3s polega zatem na integracji nowego procesora Alpha 9 Gen 6 odpowiedzialnego za przetwarzanie wideo, który nadal ma cztery główne i odrębne etapy usuwania szumów wideo". Hmmm. Nie do końca wierzę w poprawianie oprogramowaniem osiągów starej matrycy. No ale mogę poczekać na testy C3, nie spieszy mi się - mój staruszek EH-TW3200 ciągle jeszcze daje radę. Podoba mi się dodanie obsługi DTS, mam trochę filmów z taką ścieżką.
 
Ostatnia edycja:

tdk76

Member
c3 pewnie dostanie matrycę z g2 i podobno c3 tak samo jak g3 ma poprawione algorytmy w auto dimming co bywało upierdliwe w starszych modelach
 

valdi74

Member
Z tego co się orientowałem, to G2 ma tę samą matrycę co C2, tylko lepiej chłodzoną. G3 dostał nową matrycę a C3 zostanie przy matrycy z C2. Do tego opcje auto dimm (TPC i GSR) w C2 można wyłączyć w menu serwisowym a w C3 już nie da się tego zrobić. Dlatego, póki co, dla mnie wygrywa C2.
 

valdi74

Member
W zasadzie nie mam jasno określonej górnej granicy, co jest dość niebezpiecznie :) Działam raczej na zasadzie "jeśli można dołożyć 1000 zł i dostać 20% więcej jakości, to tak".
Po kilku dniach czytania, oglądania i przetrawieniu wszystkich danych jestem przekonany w 99%, że chcę już teraz kupić LG C2. Jestem świadom jego wad i zalet. W moim przypadku zakup C3 chyba nie ma sensu. Pomieszczenie mam ciemne a dokładanie paru tysi za trochę więcej jasności wyciśniętej oprogramowaniem z tej samej matrycy do mnie nie trafia. Gdybym miał pewność, że w najbliższym czasie ceny C2 trochę spadną, to bym poczekał ale to pewnie różnie może być. Neonet ma na niego ciekawą ofertę ale ten sklep do mnie nie przemawia :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz LG 65 C21 7299 dla członków forum w specjalne ofercie z pakietem.
Raczej już nie spadną bo nowy model wchodzi z wysoką ceną.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To musisz się spieszyć bo 77C21- już nie produkują.
Wkrótce wjeżdżają C3 i będą na przedsprzedaży.
 
Do góry