TV 4k 55" za około 4000-4500 zł

Driff

New member
Cześć, poszukuję telewizora 48-55" 4k w granicach 4-4,5 tysiąca. Generalnie byłem dziś się rozejrzeć w Saturnie i pracownik polecił mi Samsunga UE55JU64 (tak było na etykiecie Saturna - a przypadkiem nie powinno być UE55JU6400?) głównie dlatego, że według niego ma on natywną matrycę 100 hz, a ja natknąłem się***gdzieś w sieci, że on ma matrycę 50hz. Niestety ciężko jest mi znaleźć tą informację. Może ktoś z Was wie?

Czy ten budżet w ogóle jest wystarczający na przyzwoity TV 4k 55" czy może lepiej rozejrzeć się za czymś mniejszym lub dołożyć pieniędzy?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2.Jak daleko siedzimy(leżymy) od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce omija całkowicie telewizor o każdej porze
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LF2510
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, matryca natywna chociaż 100 hz
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder Toya HD
10.Jakie urządzenia ? PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Ciężko powiedzieć, czasem kilka godzin, czasem wcale, a czasem cały dzień.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak (na konsoli)
16.Preferencje co do marki ? Wszystko oprócz Sony (wszystko co mam Sony mi się***psuło)
17.Preferencje co do wielkości ? 48-55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wypłowiałe kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym się zamknąć w 4000 zł ale mogę dołożyć kilkaset złotych.
21.Czy potrzebujesz 3d ? Nie
22.Czy potrzebujesz smart tv ? tak
23.Czy potrzebujesz wifi ? Tak
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie mam pojęcia
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Tak
27. Na czym najbardziej Ci zależy: Ładny, płynny obraz.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
JU6400 ma 50hz, więc trafiłeś na oszusta.
W tych granicach cenowych o 100hz jednak ciężko, poza chińczykami żadna firma w normalnej cenie nie ma takiego telewizora. Wszystkie raczej powyżej 5tyś zł - takie jak Sony 55X8505, Philips 55PUS7600, Samsung 55JU7000
 

Driff

New member
A co z LG 55UF800V? Tego też mi pokazywał i też mówił, że ma 100hz, tylko też nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji.

Ewentualnie czy znajdę w moim budżecie coś ciekawego w 48" z matrycą 100hz?
 

Driff

New member
Właśnie widzę, że wszędzie na forum polecany jest Samsung JU7000. Rozumiem, że 48 calowiec tak samo jak 55 ma matrycę natywną 100 hz? Akurat w Łodzi jest dostępny bez problemu ten model więc na dniach mogę jechać po niego (jak tylko wprowadzę się***do nowego mieszkania ;-) )

Kusi mnie jeszcze ten LG 55UF800V, tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji o matrycy.
 

vigoo

Banned
Oczywiście. 48JU7000 ma 100Hz.
LG 55UF800V na 90% ma matrycę 50Hz. Dopiero od 60" LG pakował 100Hz.
Jeśli masz dostęp do tego LG, to sam możesz sprawdzić:
"Wchodzimy w menu obrazu, następnie w menu opcji i sprawdzamy, czy jest tam funkcja TruMotion. Jeśli jest to upewniamy się, że po wybraniu trybu "Własny" mamy dwa suwaki: de-judder, oraz de-blur. Jeśli tak, to na pewno matryca ma przynajmniej 120Hz. Jeśli jest jeden suwak, lub nie ma wcale, to matryca ma 60Hz"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 3 metry to ja zdecydowanie wybierałbym 55" :
Philips 55PUS6561
Samsung 55Ju7000
Sharp 55XUF8772
Philips 55PUS7100
 

dawad

New member
Masz 3 metry to ja zdecydowanie wybierałbym 55" :
Philips 55PUS6561
Samsung 55Ju7000
Sharp 55XUF8772
Philips 55PUS7100

Czy kolejność wymienionych modeli ma znaczenie?
Philips 55PUS6561 - nigdzie niedostępny? czy tylko ja mam problem z odnalezieniem tego modelu?

Pozdrawiam;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Detal 5099 zł ,ale dla niebieskich jest specjalna oferta i to z kalibracją.
Napisz na PW dostaniesz info,
 

Driff

New member
Byłem w sklepie i stanąłem przed wyborem
Samsung UE48JU7000
Samsung UE55JU6872
LG 55UF8517

Wiem, że powinienem brać ju7000 ale kusi mnie te 55 cali. Czy któryś z tych większych jest wart zainteresowania?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Byłem w sklepie i stanąłem przed wyborem
Samsung UE48JU7000
Samsung UE55JU6872
LG 55UF8517

Wiem, że powinienem brać ju7000 ale kusi mnie te 55 cali. Czy któryś z tych większych jest wart zainteresowania?

Niestety nie, zarówno Samsung 55JU6872 jak i LG 55UF8517 mają wolne matryce 50/60Hz więc o płynności obrazu możesz zapomnieć. Możesz poczekać na mega promo na 55JU7000, ktoś kiedyś napisał na forum, że na początku maja może pojawić się promo w Media Markt - TV bez Vat-u.
 

Driff

New member
I jak tu ufać sprzedawcom... Był to zupełnie inny sklep i facet zarzekał się, że każdy telewizor z 3d ma matrycę minimum 100 Hz (to było odnośnie tego lg).
W takim razie chyba nie pozostaje mi nic innego jak pogodzić się z trochę mniejszym tv ;-) Dzięki za pomoc.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
I jak tu ufać sprzedawcom... Był to zupełnie inny sklep i facet zarzekał się, że każdy telewizor z 3d ma matrycę minimum 100 Hz (to było odnośnie tego lg).
W takim razie chyba nie pozostaje mi nic innego jak pogodzić się z trochę mniejszym tv ;-) Dzięki za pomoc.
Można tak przyjąć ale dla aktywnego 3D, dla pasywnego już niekoniecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda. Sprawa dotyczy zarówno aktywnych jak i pasywnych matryc.
Teraz bardzo wiele telewizorów 3D nie ma niestety matryc 100 Hz.
 

Driff

New member
Przepraszam, że tak Wam truję ale trafilem na lg 55uc970 w cenie 4999 zł. Znow jest podobna sytuacja ze sprzedawcą - ponoć ma 120 Hz. Co o tym sądzicie?

edit: wypróbowałem sposób podany na pierwszej stronie - "Wchodzimy w menu obrazu, następnie w menu opcji i sprawdzamy, czy jest tam funkcja TruMotion. Jeśli jest to upewniamy się, że po wybraniu trybu "Własny" mamy dwa suwaki: de-judder, oraz de-blur. Jeśli tak, to na pewno matryca ma przynajmniej 120Hz. Jeśli jest jeden suwak, lub nie ma wcale, to matryca ma 60Hz"

są dwa suwaki, tak więc zdecydowałem się na ten model. Na razie wrażenia niesamowite.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale w tej klasie masz już extra modele:
- Sony 55X8509
- Samsung 55JU7000
- Philips 55PUS7100
- Sharp 55XUF 8772
- Philips 55PUS6561
 
Do góry