TV 4K 55 cali do NETFLIX i PS4 SLIM

utratam

New member
Jeszcze jedno pytanie. Z tego co rozumiem, firmy na każdy rok wypuszczają nowe modele. Kiedy w tym układzie można się spodziewać się wyprzedaży modeli z 2017 roku? Koniec roku? Początek następnego?
 

Davide

Member
Myśle, że od marca 2018, ale mogę się mylić. Ale powiem Ci jedno. Sam przez to przeszedłem :) Jak wejdą nowe to będziesz chciał nowe. Takie obłędne koło.
 

utratam

New member
Zmierzyłem jeszcze raz odległość od TV i wyszło mi jednak 3 metry...
Czy 55 cali 4K się sprawdzi przy takiej odległości? Może wystarczyłby jakiś FHD za połowę budżetu?
 

Davide

Member
Ja mam dokładnie 313 cm i kupić chcę 65 cali. Wcześniej posiadałem 55 cali i oglądałem z odległości 3,5 m i chciałem już 65 cali po miesiącu. Ponoć z takiej odległości dobrym rozwiązaniem byłoby 75 cali, ale na takie cudo mnie nie stać. Jeżeli chodzi o mnie to z Full HD dałbym sobie spokój tym bardziej jeżeli chodzi o netflix i ps4. Jak chcesz 55 wybierz 55XE9005, a jak masz jej troche mniej to 55XE8505, ale warto dołożyć do tego pierwszego.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Ja od kilku mcy mam 58" a odległość z jakiej oglądam to 2,5m. Muszę przyznać że jak przechodziłem z 40" na 58" to efekt WOW był dosłownie 3-4dni a później już chciało się więcej. Teraz ta wielkość zniknęła i 65" to już minimum ale to dopiero za kilka lat.

Gdybym miał jeszcze raz wybierać jaki tv kupić to wolałbym postawić na dobre fullhd i coś większego np 65" niż 4k i 55"...zdecydowanie!!! Jak na razie 4k do niczego m nie służy do dopuki nie będzie takich kanałów w nc+ to pewnie nie skorzystam z 4k wcale i nawet mi nie zależy bo wystarczy mi powszechne i wszechobecne fullhd co i tak jest przyszłością.
 

utratam

New member
Wydaje, że rozdzielczość 4K to na razie pieśń przyszłości...pododnie było z FHD, dopiero po jakimś czasie stał się standardem w kanałach telewizyjnych...tyle, że z tego, co widzę, to TV 55 cali FHD wybór zerowy :) czyli jestem skazany na 4K
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Ja bym nadal obstawiał Philips 55POS9002, Sony 55XE9005, Sony 55XE8505. 4K to narazie pieśń przyszłości jeżeli chodzi o kanały telewizyjne, ale ja na ten przykład bardzo mało jej oglądam i w ogóle na nią nie patrzę. Jeżeli chodzi o pozostałe rzeczy związane z 4K jest już inaczej i nie jest już tak jak to miało miejsce z trzy lata temu, a nawet sam HDR nie jest przeszłością... Filmów na blu-ray 4K jest już dużo, na netflix filmów w 4K jest dużo, torrentów w 4K jest dużo, a Ps4 Pro czy Xbox One X to również 4K i HDR
 

strazakp

Banned
Fullhd dalej jest przyszłością jeżeli chodzi o 100% jego pokrycia. Sami zobaczcie że by mieć dużo programów w HD to trzeba mieć jakąś platformę tv wykupiona to wtedy tych kanałów trochę jest ale jak mamy naziemna to co???ile tych kanałów jest??? Trzy, cztery ;-))))
Kiedy w takim razie 4k będzie w programach telewizyjnych? I nie byle o takich typu jak np Discovery czy Geographic itp. a o te podstawowe....
Druga sprawa to że telewizorów fullhd już praktycznie nie ma więc 4k robi się standardem.
 

utratam

New member
Ja bym nadal obstawiał Philips 55POS9002, Sony 55XE9005, Sony 55XE8505. 4K to narazie pieśń przyszłości jeżeli chodzi o kanały telewizyjne, ale ja na ten przykład bardzo mało jej oglądam i w ogóle na nią nie patrzę. Jeżeli chodzi o pozostałe rzeczy związane z 4K jest już inaczej i nie jest już tak jak to miało miejsce z trzy lata temu, a nawet sam HDR nie jest przeszłością... Filmów na blu-ray 4K jest już dużo, na netflix filmów w 4K jest dużo, torrentów w 4K jest dużo, a Ps4 Pro czy Xbox One X to również 4K i HDR

Racja, jak już kupować, to coś porządnego.

Suma sumarum waham się miedzy:
Sony 55XE9005: najlepszy obraz, ale ponoś Smart TV gorszy niż w Samsungu
Samsung QLED QE55Q7FAM: w MM polecono mi go pod NETFLIX, mnie bardziej podobał się SONY
Panasonic TX-58EX700E : rozmiar 58 cali - jeszcze mi się zmieści na komodę 141 cm, 65 cali już nie wejdzie...

Wydaje mi się, że Samsung to czysty marketing i przesycone kolory.
Jak ten Panasocnic ma się do Sony? Kusi mnie te 58 cali i jakby nie patrzyć jest tańszy...
 

Davide

Member
Racja, jak już kupować, to coś porządnego.

Suma sumarum waham się miedzy:
Sony 55XE9005: najlepszy obraz, ale ponoś Smart TV gorszy niż w Samsungu
Samsung QLED QE55Q7FAM: w MM polecono mi go pod NETFLIX, mnie bardziej podobał się SONY
Panasonic TX-58EX700E : rozmiar 58 cali - jeszcze mi się zmieści na komodę 141 cm, 65 cali już nie wejdzie...

Wydaje mi się, że Samsung to czysty marketing i przesycone kolory.
Jak ten Panasocnic ma się do Sony? Kusi mnie te 58 cali i jakby nie patrzyć jest tańszy...

Samsung moim zdaniem też wygrywa przez TIZENA, ale to tylko to jest w nim dobre;) Panasonic to tez dobry telewizor tylko multimedia w nim według mnie to masakra. no ale jak Masz Netflixa i grasz to bierz Sonego albo tego Philipsa. :) Ja biore na dniach Sonego. Konsola, Filmy 4k, telewizji nie oglądam bo tak naprawdę według mnie w niej nic nie leci. Dzisiaj idę pooglądać telewizory do Saturna czy Euro RTV AGD i zobacze czy nadal mam takie samo zdanie. Ale narzeczona moja również wybrała z Sony.
 

utratam

New member
A je możesz dysponować max kasy ?
I co ile lat wymieniasz telewizor w domu ?

1. Granicą jest de facto tylko zdrowy rozsądek - nie widzę sensu płacić więcej nić 6500 PLN za coś, co może się zepsuć po gwarancji i starzeje technologicznie. Już 6500 PLN to wg mnie cena z kosmosu, niemniej mnie stać :)

2. Nie ma reguły. Pierwszy TV LCD 32 cale miałem od 2006 do 2014, kiedy to kupiłem 43 cale, które teraz są dla mnie za małe
 

utratam

New member
A przypomnij jeszcze proszę, co najczęściej oglądasz?
Jaka jest odległość od ekranu ?

NETFLIX ok 4 godziny dziennie
PS4 SLIM FHD (czyli nie PRO 4K) max 2 godziny dziennie
Czasem HBOGO, sporadycznie SHOWMAX
Klasycznej TV nie mam podpiętej wcale.

Odległość 3 metry.
Mam nową komodę pod TV 141 cm stojącą przy wysokim regale i 65 cali nie bardzo tam wejdzie

5 koncepcja salonu - wiz 1.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytam bo wejdą w październiku modele Philipsa z Quantum Dot i TCLa też z QD.
I w tym miejscu Oled Philipsa 55POS9002 będzie prezentował się znakomicie.
 

utratam

New member
Przyznam, że ten Oled Philipsa 55POS9002 to full wypas....tylko ta cena.
Przyjrzę się mu dokładniej.

Do niego da się podpiąć słuchawki bluetooth, bo w parametrach nie widzę ?
 

utratam

New member
O tej ofercie mowa czy dla niebieskich jeszcze jakies lepsze opcje?


- Philips 55POS9002 - cena 8999 zł
- Kalibracja indywidualna profesjonalna - gratis
- Dostawa na terenie Polski - gratis
- Uchwyt ścienny - gratis
- Montaż - gratis
+ Prezent niespodzianka
 
Do góry