TV 4K 55 cali do NETFLIX i PS4 SLIM

utratam

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Ok 2- 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2 max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Ma stać na komodzie o wysokości 82 cm i szerokości 140 cm
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Bokiem do TV, mam zasłony zaciemniające
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Jakiś Sony Full HD 43 cale kupiony w 4 2014
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
55 cali
4K+HDR,
możliwość podłączenia słuchawek bluetooth
NETFLIX/SHOWMAX/YT/HBOGO
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
bez klasycznej TV,
mam zamiar oglądać tylko NETFLIX/SHOWMAX/HBOGO
10 .Jakie urządzenia ?
PS4 slim,
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
tak np cały czas NETFLIX lub PS4
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
NETFLIX lub PS4
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? max 2 godz PS4
16. Preferencje co do marki?
Byle nie SONY
17. Preferencje co do wielkości?
55cali
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, w razie czego mam zasłony zaciemniajace
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
W sumie i tak będę kupował tylko i wyłącznie na raty 0%
Zastanawiałem się nas Samsungiem UE55MU7042 (5000 zł) lub QLED QE55QFAM (6500 zł)
Jak za 3000 PLN można kupić coś dobrego, to fajnie, chętnie rozważę.
W każdym razie nie chciałbym czegoś kiepskiego, z drugiej strony nie chcę przepłacać za premium -
szukam czegoś w dobrej relacji cena/jakość

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
Jak się zepsuje, obecny 43 cale mam 3,5 roku i wymieniam, bo chcę większy 55 calowy.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych
Chodzi o SMART TV? Cały czas. Nie mam klasycznej TV, tylko streaming (NETFLIX, HBOGO, SHOWMAX)
 

mml23

New member
mozesz jeszcze rozwazyc panasonica 58ex780.
nie wiem tylko jak z showmax na smarcie panasonica
 
Ostatnia edycja:

utratam

New member
od biedy mam chromecats i mogę podpiąć.


Ale zasadnicze pytanie - słusznie zakładam, że nie warto kupować TV za 3000 PLN, trzeba założyć już te 5000 PLN, bo będzie dużo lepszy obraz?
 

mml23

New member
przeskok jakosciowy jest dosc duzy. masz juz matryce 120hz va.
nie mam pojecia jak grają te qledy samsunga oraz czy warto. w kwocie 5-6k wybralbym 58ex780
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz :
PHILIPS 55PUS7502 za 5199 zł
Sony 55xe8505 za 5199 zł
Tcl 55x2 za 4999 zł
Samsung 55mu7002 za 4999 z
Jak będziesz niebieski to jeszcze kalibracja gratis.
 

utratam

New member
Dobrze, czyli mam jasność - nie ma co iść w TV za 3000 PLN.
Zatem celuję w TV ok 5000 PLN
58ex780 ma niestety zbyt głęboką podstawkę (44 cm) a moja komoda ma 40 cm

Mój faworyt to SAMSUNG UE55MU7042 (4999 zł =125*40 rat) z uwagi na Bluetooth Audio (chcę podpinać słuchawki bluetooth) oraz wbudowane głośniki 2.1 - 40 W.

Pytania:

1. Nie wtopię, będzie ok?

2. Ile taki telewizor odstaje od ściany przy zawieszaniu na uchwycie VESA 400x400 mm? Problem w tym, że centralnie za TV po lewej stronie mam gniazdko elektryczne + USB, obecny TV stoi na komodzie więc nie ma problemu, jednak chciałem się upewnić, czy jak nowy TV powieszę na ścianie czy nie zablokuję sobie czasem gniazdka...
 

mml23

New member
Ja do swojego tv kupilem uchwyt za prawie 500zl. Mam mozliwosc regulacji praktycznie od samej sciany do podajze 18cm.

Kiki czy modele tcl qled x2 sa juz w sklepach? Bardzo chetnie bym obejrzal jak gra.

Czy cena za 65" naprawde wynosi 6999zl?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL serii X2 dostępne w połowie września
Ceny są podane sprzed 2 miesięcy.
Mam nadzieje, że bez zmian będą.
A dla niebieskich specjalna oferta .
 

Davide

Member
Dobrze, czyli mam jasność - nie ma co iść w TV za 3000 PLN.
Zatem celuję w TV ok 5000 PLN
58ex780 ma niestety zbyt głęboką podstawkę (44 cm) a moja komoda ma 40 cm

Mój faworyt to SAMSUNG UE55MU7042 (4999 zł =125*40 rat) z uwagi na Bluetooth Audio (chcę podpinać słuchawki bluetooth) oraz wbudowane głośniki 2.1 - 40 W.

Pytania:

1. Nie wtopię, będzie ok?

2. Ile taki telewizor odstaje od ściany przy zawieszaniu na uchwycie VESA 400x400 mm? Problem w tym, że centralnie za TV po lewej stronie mam gniazdko elektryczne + USB, obecny TV stoi na komodzie więc nie ma problemu, jednak chciałem się upewnić, czy jak nowy TV powieszę na ścianie czy nie zablokuję sobie czasem gniazdka...





Ja osobiście wszystkim odradzam Samsunga. Miałem UE55KS7000. Przez dwa miesiące byłem szczęśliwym posiadaczem czterech sztuk. W każdym odchodziła ramka, albo clouding był masakryczny. Za czwartym razem zwrócili mi pieniądze. Kolega kupił MU7000 chociaż mu odradzałem. też odchodziła mu w nim ramka. Ja moim zdaniem uderzałbym w Sony 55XE9005. Też chce go kupić. Miałem kupić go teraz lecz wykończenie mieszkania przekroczyło mój budżet i nie mogę sobie pozwolić na zakup telewizora przez najbliższe dwa miesiące. Zastanawiałem się również czy nie kupić telewizora na raty w jednym sklepie, który proponował mi 40 X 0% lub 20X 0%,a spłatę rat od stycznia. Lecz sklep nie zapewni mi kalibracji do której podchodziłem sceptycznie , a jak zobaczyłem telewizor po kalibracji na własne oczy to zmieniłem zdanie ponieważ daje to naprawdę dużo.
Ja osobiście polecam każdemy zakup telewizora na tym forum. Ponieważ sprzedawca zanim wyśle sprawdzi wszystko dokładnie jak clouding itp itd, nie wyśle telewizora wadliwego przez co człowiek nie traci później nerwów i czasu na bieganie z telewizorem po sklepach w celu reklamacji.
 

mml23

New member
2 znajomych ma 55mu7000 i nie zauwazylem zeby ramka odchodzila jak to mialo miejsce w ks7000. Jeden kupiony w saturnie (odebrany z magazynu 0h na matrycy) drugi w jakims lokalnym sklepie we wrocku. Kolega pisal ze nie chce tv Sony. 55xe9005 to koszt 6200zl a nie ma gwarancji ze trafisz na idealną sztukę. Po internecie na forach sa zdjecia roznych sztuk tego tv z mega gownianym i nierownym podswietleniem matrycy. Tez trzeba miec troche szczescia jak przy samsungu
 

strazakp

Banned
Kurde! Co to za czasy nastały...?!!! Kupujesz telewizor za 5-6tys zł i trzeba liczyć na szczęście by trafić dobry egzemplarz bez wad :-/ Kiedyś kupowałeś tv i cieszyłeś się długie lata. Ja mam Samsunga 40" którego kupiłem 9-10 lat temu, zapłaciłem wtedy ok 3500zl i do dziś nie chce się zespusc, ma świetny obraz i płynności (100hz). Wisi na ścianie w sypialni (został przeniesiony z salonu) i cieszy oko.
Wiem że dla jednych 5-6tys zł na tv to mało ale chyba dla większości to całkiem spora kasa więc oczekujemy że kupimy porządny sprzęt na min kilka lat a tu się okazuje że już po kilku dniach coś nas denerwuje.

Czytając tematy tutaj na forum jak ludzie szukają telewizorow: to do sportu, to do grania, to do filmów, z takim czy innym smartwatch a może bez ;-)
Ja kupiłem 9lat temu tv i nawet na myśl mi nie przeszło by miał być pod filmy czy sport ;-) miał być do wszystkiego jak to telewizor w domu! Tak naprawdę to dopiero pół roku temu dowiedziałem się przypadkiem że ma 100hz :) bo wtedy nawet na to nie patrzałem.
 
Ostatnia edycja:

mml23

New member
Kazda firma ma cos za uchem niestety. Samsung ramki. Sony podswietlenie. Lg kiepskie matryce (poza oledami). Panasonic biedny smart w porownaniu do konkurencji (otwarzanie plikow z usb miedzy innymi).

Nie zmienia to faktu ze z wszystkich w/w tv sony 55xe9005 jest najlepszy.
Ja osobiscie jestem ciekaw tcla x2 jesli utrzyma sie w cenie podanej wcześniej

Up. Sam mam w domu sharpa aquos 37" kupionego dawno temu za prawie 4500zl. Dziala do dzisiaj ale po remoncie w domu odleglosc do tv wzrosla z 1.8m do 3.2m wiec sam musialem kupic 2szt tv. Jedna do salonu druga do sypialni
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
A mojemu znajomemu w MU odeszła ramka. Co do Sony nie znam takiego przypadku chociaż nie zaprzeczam. Moich dwóch kolegów posiada sony XE9005. Jeden 55 drugi 65 po profesjonalnej kalibracji i nie widziałem jakichś problemów z podświetleniem. Fakt, że przykre jest to, że człowiek wydaje tyle pieniędzy a kupuje telewizor wadliwy. Do tego potrzebna jest kalibracja. Ja Samsunga bez kalibracji kupowałem w saturnie czego żałowałem. Kupiłem tutaj na forum dla teścia tv z kalibracją i do dziś jest zadowolony. Jeżeli z Sony jest loteria to tym bardziej polecam każdemu kupowanie tutaj na tym forum ponieważ sprawdzaja każdy model zanim wyślą, KS też sprzedawali, ale wybierali dla ludzi te nie wadliwe, chociaż moim zdaniem to 8 na 10 było wadliwych. Dzisiaj wybrałem się do sklepu podziwiać telewizory. I Wybrałem 65XE9005. I taki kupię. Mając właśnie nadzieję, że połączę z nim słuchawki poprzez bluetooth
 

utratam

New member
Kurcze, z tego co piszecie, to zakup TV jest niemal jak spacer po polu minowym. A ja głupi myślałem, że ustalając budżet na 5-6k PLN dostanę coś premium, o co nie będę musiał się martwić. Zakup sprawdzonego i skalibrowanego TV to fajna opcja, jednak nie mam wolnej gotówki i pozostaje mi tylko opcja rat 0%.

Wracając do meritum:
1. polecany w tym wątku 58ex780 ma niestety zbyt głęboką podstawkę (44 cm) a moja komoda ma 40 cm. Czy ewentualnie model Panasonica TX-58EX703E będzie ok?
2. czy warto ewentualnie dopłacać do technologii OLED np taki LG OLED55B6J za 9000 PLN?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz Oleda Philipsa 55POS9002 w specjalnej cenie z kalibracją , dostawą gratis, uchwytem gratis i montażem gratis za 8999 zl
 

strazakp

Banned
Kurcze, z tego co piszecie, to zakup TV jest niemal jak spacer po polu minowym. A ja głupi myślałem, że ustalając budżet na 5-6k PLN dostanę coś premium, o co nie będę musiał się martwić. Zakup sprawdzonego i skalibrowanego TV to fajna opcja, jednak nie mam wolnej gotówki i pozostaje mi tylko opcja rat 0%.

Wracając do meritum:
1. polecany w tym wątku 58ex780 ma niestety zbyt głęboką podstawkę (44 cm) a moja komoda ma 40 cm. Czy ewentualnie model Panasonica TX-58EX703E będzie ok?
2. czy warto ewentualnie dopłacać do technologii OLED np taki LG OLED55B6J za 9000 PLN?
Dokładnie, niby taka kasa to nie mało ale można też trafić różnie...

A nie możesz powiesić na ścianie nad komoda?
58ex703 też będzie dobry.
Nie wiem czy jest sens wydawać 9000zl na telewizor który też nie będzie idealny i też może się zepsuć szybko. Pamiętaj że dzisiejsze tv nie wytrzymają np 8-10 lat bez awarii jak te z przed 10 lat.
Gdybym miał już przeznaczyć 9000zl na telewizor to poszedłbym w wielkość i kupił minimum 65" niż 55" oled.
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Ja Panasonica też oglądałem to był model 65ex780. Fajnie wyglądał, chociaż jak pamiętam ważył dwa razy tyle co ten Sony. Mi w Panasonicu nie podoba się oprogramowanie i problem z multimediami. Mi potrzebne jest oglądanie filmów w FULLHD czy 4K w mkv za pomoca serwera Qnap. Ten Philips co kiki poleca jest bardzo dobrym modelem. Cały czas się również nad nim zastanawiałem. Lecz stwierdziłem, że wole pójść na cale. 65 a 55 jest to już wielka różnica, ale nie taka jak 55 - 58.Oczywiście dla mnie ta różnica jest nie tak wielka. Chyba, że nie ma to dla Ciebie różnicy to bierz Philipsa,a zapomnij o tym LG. Mi wczoraj proponowano tego Sonego 65 cali w ratach 50x0%. Też już odpada u mnie zakup gotówką. Zakup mieszkania - wykończenie mnie przerosło. Ale i tak mam dylemat. Skoro tutaj na forum sprzedadzą mi z kalibracją co jest podstawą w dzisiejszych czasach, i sprawdzą telewizor zanim go wyślą dokładnie pod kątem cloudingu itp itd. i dają tutaj też na raty - nie wiem na jakich warunkach. To dylemat jest wielki. Ja już to przeżyłem. Przez dwa miesiące cztery telewizory i na końcu zwrot kasy. Ale za taxi i zmarnowany czas już nikt mi nie zwrócił. A tutaj wyślą mi TV najbliższy ideałowi. Telewizor za 5000zł jest wielkim wydatkiem i śmieszy mnie to, że człowiek musi się nagimnastykować by trafić dobry egzemplarz, a i tak potrzebuje kalibracji. A co dopiero jak ktoś ma wydać 9000zł.
 

utratam

New member
Skoro tutaj na forum sprzedadzą mi z kalibracją co jest podstawą w dzisiejszych czasach, i sprawdzą telewizor zanim go wyślą dokładnie pod kątem cloudingu itp itd. i dają tutaj też na raty - nie wiem na jakich warunkach. To dylemat jest wielki. Ja już to przeżyłem. Przez dwa miesiące cztery telewizory i na końcu zwrot kasy. (...)A tutaj wyślą mi TV najbliższy ideałowi.

Zniechęciliście mnie od zakupu w dużych sklepach typu MM czy EURO i w efekcie rozważam zakup poprzez forum. Sęk w tym, że taką wolną gotówkę to ja będę mieć najwcześniej w kwietniu 2018, póki co spłacam debet po remoncie, a oszczędności nie będę ruszać by kupić TV, skoro obecny działa :)



To masz Oleda Philipsa 55POS9002 w specjalnej cenie z kalibracją , dostawą gratis, uchwytem gratis i montażem gratis za 8999 zl

Czy mogę prosić link do pełnej oferty forumowego sklepu, bo na stronce jakoś nie widzę proponowanych mi w tym wątku modeli:
TV LCD - audiovideo.com.pl
TV OLED - audiovideo.com.pl

Widzę, że macie oficjalne konto na allegro - czy jest ewentualnie możliwość zakupu TV na allegro aby skorzystać z opcji PayU Raty 0%?
 
Do góry