Tv 4k 55 cali do 3000 zł

lechol

New member
Witam. Minęły ponad 3 lata i ze względu na fizyczne uszkodzenie matrycy ,jestem zmuszony do zakupu nowego tv :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,5-3 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 dorosłych + 2 małe szkraby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.

6. Jak słońce świeci w pokoju? Świeci od rana do wieczora z boku od strony południowej. Mam rolety.

7. Jaki masz obecnie telewizor?55 cali Panasonic TXCS630

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobre odświeżanie tak aby nie było smug, oraz ładną czerń.Aby nie lagował przy przeglądaniu zasobów dysku i odtwarzał bez problemu pliki mkv.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv Vectra przez dekoder

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Ps4 Pro,oraz pod koniec roku PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 4 godzin.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam zdania.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Bardzo dużo seriali zagranicznych(Netflix) trochę sportu jak i programów przyrodniczych.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?Jeśli chodzi o YouTube to jak najbardziej.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, średnio 1-2h dziennie.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, ale ostatnio częściej wieczorami.

17. Preferencje co do wielkości? 50"-55", preferowanie 55,pasuje mi ta wielkość , aczkolwiek jakby był i parę cali większy to by się nic nie stało

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności przy szybkich akcjach w filmach , pojawiające się artefakty.Clouding,banding ( kratownica w obecnym tv) Nie chciałbym aby nowy tv miał takie problemy.

19. Preferencje co do marki?Nie mam, zależy mi na jak najlepszych parametrach tv.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie potrzebuję 3d

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3200 zł to max raczej.
Proszę o poradę , oraz propozycję


Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.

TCL 55EC780 -

LG 55SM8600

TCL 55EP680

LG 55UK6500ł

Philips 55PUS7304

TCL 55EC7026

Sharp 55BL2

Toshiba 55U78

TCL 55D C760
 

lechol

New member
Ten Philips 55PUS7304 odtworzy mi pliki MKV z DTS z dysku?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli oglądasz na wprost to proponuję PANASONIC 58GX830. Poczytaj o nim i oceń. Do Twoich potrzeb będzie super.

Można teraz kupić LG 55SM9010 za 3200. Ma nieco gorszą czerń ale ma matrycę 100 Hz i super kolory, ostrość i genialny system WEB OS
 

jasssu

New member
Ten Panasonic jest sporo droższy od Philipsa, a wcale nie wyróżnia się jakoś tak bardzo na jego tle.
 

lechol

New member
Ten Panasonic jest sporo droższy od Philipsa, a wcale nie wyróżnia się jakoś tak bardzo na jego tle.
No właśnie nie miałem dotychczas jeszcze tej marki (Philips) więc chyba zaryzykuję .U mnie jest w Media Expert 58 cali ,chciałem zobaczyć jak śmiga w sklepie - pobrałem różne sample 4k ale gagatki nie pozwolili mi podłączyć pena ,ehh

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Panasonic ma matrycę VA, a PHILIPS IPS bez lokalnego wygaszania. Różnica w czerni jest zauważalna. PANSONIC 55CS630 miał matrycę VA 100 Hz i różnica będzie widoczna, zwłaszcza wieczorem przy słabym oświetleniu.

LG 55SM9010 ma matrycę IPS ale 100 HZ i z lokalnym wygaszaniem i super stabilnym systemem.

Jeśli chodzi o funkcje smart to TV BOX za 150 zł z Androidem załatwia wszelkie problemy.
 

lechol

New member
Kurde chyba ktoś pisał że model 58 calowy ma matryce va.To teraz mi ćwieka wbiłeś :/ Myślisz że to krok w tył decydując się na tego philipsa?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

esselite

New member
Tendencja tu na forum jest widoczna, że dużo poleca się tego, co chce się sprzedać. I nie oszukujmy się, tak na tym forum się sprzedaje.
Wiec juz widziałem nie raz wpisy, brać bo już ostatnie sztuki i zaraz nie będzie, a po 2 miesiącach TV nadal w sprzedaży, a cena rynkowa 1-2 tys niższa.
 

lechol

New member
Tendencja tu na forum jest widoczna, że dużo poleca się tego, co chce się sprzedać. I nie oszukujmy się, tak na tym forum się sprzedaje.
Wiec juz widziałem nie raz wpisy, brać bo już ostatnie sztuki i zaraz nie będzie, a po 2 miesiącach TV nadal w sprzedaży, a cena rynkowa 1-2 tys niższa.
Trochę przykre ,taką tendencję znam z hipermarketów RTV AGD ,gdzie pracownicy dostaje bonusy za wciskanie sprzętów gazetowych itp .

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

janusz

New member
Bez reklam
Dziękuję za informację :) jakiego TCLa masz na myśli ,kolega Kiki podał 4 modele w poście .

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Ja mam od kilku miesięcy model 60EP660 oraz od prawie 3 lat 55P6046.

Z oferty Kikiego

TCL 55EC780 - model na androidzie 9 (aktualizacje do 10 i 11 gwarantowane)z wyższej półki z bardzo jasną matrycą i wbudowanym sounbarem ONKYO. Dość drogi ale super obraz i dźwięk. Następca 55D C760

TCL 55EP680 - model na androidzie 9 matrycy VA, z aluminiową obudową, różni się niewiele od 660, główna różnica to szeroka paleta barw.

TCL 55C7026 - model na androidzie 8 z wyższej półki z bardzo jasną matrycą i wbudowanym sounbarem JBL. Nagroda EISA 2017/18 najlepszy TV w Europie w klasie ekonomicznej.


TCL 55D C760 model na androidzie 8 z wyższej półki z bardzo jasną matrycą i wbudowanym sounbarem JBL, następca 55C7026. Nagroda EISA 2018/19 najlepszy TV w Europie w klasie ekonomicznej.

Cena u Kikiego sporo niższa niż na ceneo.

Jak nie odpowiada Ci to kup co innego. Ja uważam, że TCL drugi na świecie producent TV robi o 2 klasy lepsze TV od Panasonica (sprzedaje ich kilka razy więcej, chiński jak Huawei czy Xiaomi), ale traktuj to tylko jako jedną z wielu opinii, sam musisz wybrać. Niektórzy nie mogą przeżyć jak Panasonic się stoczył (3 lata temu zniknął z Ameryki , a ostatnio z Australii, próbuje jeszcze na niektórych rynkach znaleść niszę głównie wśród droższych OLED-ów, bo LCD to już tureckie Vestele lub jakiś no name) i jak małe dzieci wszystkich krytykujących obrażają.
Test Panasonica do którego dałem wcześniej link napisany jest przez jednego z największych miłośników Panasonica co sam podkreśla. Gdyby nie to ocena byłaby dużo gorsza. To jeden z najgorszych modeli na rynku.
Osoby które tak bronią Panasonica jakbyś nie zauważył przeważnie niedawno zarejestrowały się na forum by polecać Panasonica, sprzedawcy, konkurencja Kikiego? Jednocześnie piszą na forum i je krytykują, po co się więc tu rejestrują, nie podejrzane? Ja kupiłem TV od Kikiego więc może nie jestem obiektywny, więc nie traktuj mnie jako wyroczni.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać kto widział i choćby się otarł o TCLa ma wiedzę , a kto leci opowieściami babci... Która coś słyszała kiedyś , ale w sumie to nie wiadomo czy naprawdę o to chodzi. Za dwa miesiące o spadek od 2 tyś zł.. Przecież telewizor kosztuje 2 tyś zł. Nie złe bzdury, żal czytać.
Wkrótce wchodzą nowe modele Philipsa w szerokim asortymencie.
https://www.techradar.com/reviews/philips-9435-lcd-tv-review - są już pierwsze opinie, ale niezbyt pochlebne.
 

e1eme1edudki

New member
Masz extra modele w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.

TCL 55EC780 -

LG 55SM8600

TCL 55EP680

LG 55UK6500ł

Philips 55PUS7304

TCL 55EC7026

Sharp 55BL2

Toshiba 55U78

TCL 55D C760

Witam.
Czy cos sie zmienilo na rynku w kwestii tv do 3000 PLN.
Mozesz mi wyslac cennik na maila.
Mail w PW

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

e1eme1edudki

New member
Witam
Orientuje sie ktoś jak wypada
TCL 55EC780

w porównaniu do SONY BRAVIA KD-55XF8505 vs KD-55XF8596

czy jest jakaś różnica między serią 55XF... a serią 55XG
 
Do góry