TV 4K, 43" do 1800 zł łatwy w obsłudze

cook1e

New member
Witajcie.
Szukam tv od dłuższego czasu i mam coraz większy mętlik, może pomożecie

1. Odległość od ekranu? ok. 2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, z lewej strony
3. Jak duży jest pokój: ok. 18m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Thomson LED 26 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? IPTV od Orange
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie, głównie w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy słabym świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 43 cale
12. Preferowana marka? Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolnego działania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? STB Samsung ICU100 od Orange, w przyszłości XBOX, dysk USB
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50%tv, 50% filmy z dysku
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? różnie
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? Netflix
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? TAK
22. Ma mieć 3D? nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? nieistotne
24. Ma mieć tuner DVB-S? nieistotne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - XBOX + STB
26. Jaki masz sygnał: Dobry
27. Ile programów HD? większość + pojedyncze 4K
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: 4K
30. DVB-T: Tak, DVB-C: Nie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: płynne działanie systemu, łatwa obsługa, oglądnie filmów z napisami, 2 porty USB, miracast (lub coś podobnego)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-4h
33. Sugerowana cena? do 1800 zł

Generalnie jestem ograniczony do oferty konkretnego sklepu (RTVEuro...), bo mam do niego karty podarunkowe o wartości dużej cześć budżetu.
W moje oczekiwania najbardziej wpasował się Samsung UE43MU6172 ale nie idzie go już kupić.

Bardziej niż jakość obrazu, wygląd, czy dźwięk, interesuje mnie, żeby system działał płynnie i żeby był intuicyjny. TV obsługiwały będą dzieci około 6 lat. Z funkcji smart interesuje mnie oglądanie filmów z napisami (z dysku), Youtube, Netflix, może Spotify i zależy mi, żeby to działało płynnie.
Tv musi mieć min 2 porty USB, pod dysk czy pendrive lub klawiaturkę bezprzewodową.
Koniecznie musi też obsługiwać bez zgrzytów funkcję typu Miracast, żebym mógł szybko na tv wrzucić obraz z Laptopa czy telefonu.

Mam kilka typów:
Toshiba 43T6863DG - 1 549 zł
LG 43UK6300 - 1 759 zł
LG 43UK6400 - 1 849 zł
Philips 43PUS6703/12 - 1 799 zł
Samsung UE43NU7122 - 1 999 zł

Toshiba - w specyfikacji wygląda OK, ale nie ma o niej nigdzie opinii, gość w sklepie nic na jej temat nie potrafił się wypowiedzieć, nie widziałem jej też na oczy. Procesor ma 2 rdzeniowy, boję się, że będzie się mulił i wieszał.
LG - Facet w sklepie strasznie je zachwalał (szczególnie 43UK6400 - choć różni się pierdołami), w szczególności pod kątem szybkości działania systemu operacyjnego.
Philips - Na forum wyczytałem, że jest ok, telewizor mi się spodobał, ale słyszałem, że system Saphi muli strasznie. Nie wiem jak Smart, testowałem w sumie tylko odpalanie filmów z pendrive i ładowanie podglądu miniaturek czy przechodzenie między filmami to faktycznie było to zmulone. czytałem.
Samsung - Niby ma wszystko co chcę, do tego ma ten fajny pilot Magic, ale przekracza budżet.. czy warto dołożyć?

Rozjaśnijcie mi proszę w głowie, może ktoś z was używa/używał/testował powyższe modele, podzielcie się wrażeniami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najwięcej do Twoich potrzeb ma TCL 43P6046 za 1649 zł
Android 8,0
Obsługa głosem
Pilot Głosowy
Myszka WIrtualna
Terrarium
Vavoo
MxPlayer
Zewnętrzne aplikacje
Jako jedyny - wszystkie platformy filmowe.

Z Twoich jednak Philips 43PUS6703.
Toshiba to nie ta klasa.
Dopiero modele od serii 78 powstają we współpracy z inżynierami z Japonii. Ale tu są modele od wielkości 49".
A taki Ci nie wchodzi ?
 

cook1e

New member
Wchodziłby, gdybym nie był uzależniony od oferty konkretnego sklepu ze względu na karty podarunkowe.
A tak muszę wybierać z tego co napisałem.

A co myślicie o tych LG i Samsungu, warto dopłacać do Tizena i pilota Magic te 200 zł?
 
Do góry