TV 49-55" do 3500,- (przesiadka z Philipsa 49PUS6561)

majeranek

New member
Cześć wszystkim.
Z racji tego, że dostanę kasę po zwrocie Philipsa 49PUS6561 czeka mnie wybór nowego TV-ka. Mam zamiar trochę dołożyć i kupić coś w okolicach 3500,-.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 - 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Raczej na wprost, ale zdarza się też siedzieć bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna są z prawej strony telewizora, ale jest to strona północna, więc słońce nie świeci bezpośrednio na ekran.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 49PUS5651
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K (fajnie jakby też chociaż podstawowy HDR był), 120Hz, AndroidTV, równe podświetlenie matrycy!, no i nie powiem lubię Ambilight :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? Myślę, że to bez znaczenia, bo większość rzeczy które oglądam leci przez internet.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Notebook, pendrive.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 4-5 godzin dziennie, w weekendy więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Netflix i YouTube.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Jeśli chodzi o przeglądarkę to nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami, ale zazwyczaj przy zapalonym lekkim świetle, nigdy w totalnych ciemnościach.
17. Preferencje co do wielkości? Obecne 49" jest ok, chociaż 55" pewnie też by mi pasowało :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Plamy, nierówne podświetlenie (wynika to pewnie z tego, że miałem wadliwy TV i ten efekt był bardzo widoczny), wolna praca systemu. Artefakty przy upłynniaczu, ale to jest do przeżycia.
19. Preferencje co do marki? Brak preferencji, przy czym jeśli chciałbym ambilight to pewnie trzeba by się ograniczyć do Philipsa.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do około 3500 zł +/- 200zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej nie, mieszkam w małym mieście.

Na razie jedyne co mi chodzi po głowie to Philips 49PUS8303 dlatego, że spełnia w zasadzie wszystkie moje wymaga. Dodatkowo ma wbudowany subwoofer, wiec i dźwięk fabrycznie powinien być lepszy. Jedyne co mnie martwi to znowu te podświetlenie matrycy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie bez dużego dokładania masz Philipsa 49 PUS 8303 za 3399 zł z pakietem.
Przy wielkości 55” co preferowałbym i do odległości i do potrzeb :
TCL 55X2 za 3699 zł
Philips 55 PUS 7303 za 2999 zł
LG 55UK7500 za 3599 zł
 

majeranek

New member
Faktycznie bez dużego dokładania masz Philipsa 49 PUS 8303 za 3399 zł z pakietem.
Przy wielkości 55” co preferowałbym i do odległości i do potrzeb :
TCL 55X2 za 3699 zł
Philips 55 PUS 7303 za 2999 zł
LG 55UK7500 za 3599 zł

Co znaczy "z pakietem"? A w jakiej cenie miałbyś 55PUS8303?
TCL 55X2 - coś nie mogę wyszukać tego modelu. Chodzi o TCL U55X9006?

Na Philipsa 55PUS7303 też zerkałem, ale martwi mnie jedna rzecz - matryca VA 60Hz. Dla mnie płytka czerń nie jest aż takim problemem ze względu na Ambilight i to, że zazwyczaj oglądam coś przy lekkim świetle, a wolę 120Hz, dobre kąty i dobre kolory.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55PUS8303 za 4199 zł
Kalibracja gratis
Wtyczki gratis
Dostawa gratis.

TCL, masz rację X2 to nazwa ogólnym, nazwa handlowa to 55X9006.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Dorzuć trochę kasy do 8303 - nie będziesz żałować. Kumpel ma i śmiga jak marzenie, a o ambilighcie nie muszę opowiadać.
 
Do góry