TV 49-55" do 3000

100mek

New member
Witam.
Budżet to 3000 zł.
Po głowie chodzą mi telewizory:
Panasonic 50DS630e (minusy: brak 4k, przeciętny smart)
Philips 49PUS6561 (minusy: czerń i 49")
Sharp LC55CUF8372ES (minusy: 50Hz, przeciętny smart -podobno b.dobry obraz. W sklepie obok Philipsa 6561 prezentował się bardzo dobrze)
TCL U55...U50S7906 (minusy: w oglądanych sztukach b.przeciętny obraz, 50Hz, średni smart)
Sony KD49XD7005 (minusy: cena powyżej budżetu, 50Hz).

I co Waszym zdaniem? Mi najbliżej chyba do Philips'a, ew. ze względu na 55" do Sharp'a.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~7x4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 3m-3,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zdarza się, że pod kątem 45st. Najczęściej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bokiem do okna, zachodni pokój, ale tv używany zazwyczaj wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma 42cale samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie musi mieć bajerów, a jak ma już mieć to android bo chyba to najciekawsza opcja dla mnie. Fajnie żeby było 100Hz. Wyświetlanie obrazu ze smartfona.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC dekoder.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Urządzenia mobilne (smartfon)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Programy typu tvn turbo, discowery (itp), domo, informacyjne, bajki, sport.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie koniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Czasami pewnie podepnę laptopa, żeby dzieciaki pograły.
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 49-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Bardzo słaby dźwięk, słaba funkcjonalność.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 3000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Aż się popsują.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie, ale nie wykluczam.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie musi.
 

100mek

New member
Brałbym zdecydowanie 4K i 100Hz:
- TCL 50 S7806 za 2599 Zł
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.

Kupiłem 49PUS6561.
Powiedzmy, że spoko telewizor, ale...
Podeślę wieczorem zdjęcia bo wydaje mi się, że dość mocno widać efekt cloudingu. Bardzo denerwujące. Czerń to chyba zdecydowanie największa wada tego modelu.
I jeszcze pytanie. Czy ten model wyłącza się po jakimś czasie automatycznie po wykryciu braku sygnału?
Mam podpięty dekoder UPC i po 2 godzinach bezczynności się wyłącza (przydatne gdy się zasypia przy TV) i wszystkie moje telewizory wykrywają brak sygnału i się wyłączają, a 6561 rano świeci z napisem brak sygnału.
 

100mek

New member
A jednak ulegles namowom Kiki-ego?????!!!! ;-))))
Czy mało jest opinii nt Philips????? Kiki do śmierci będzie wciśkal Philipsa i swoją darmowa kalibrację :))))

:)
Może nie do końca oparłem się na Kiki'm - trochę o jego opiniach też się naczytałem :)
Oglądałem w sklepie i tam ten efekt nie był widoczny, a zależało mi na androidzie. W sklepie jednak czerni nie da się ocenić. Co do czerni to byłem świadomy, że może nie być najlepiej. Gorzej wygląda to nierównomierne podświetlanie na czarnym obrazie. Na jasnych scenach jest ok.
W pierwszym poście wypisałem telewizory, które brałem pod uwagę. Niestety nikt nie wypowiedział się na temat moich propozycji i padło na ...

Czy mało jest opinii nt Philips?????
Na każdą firmę jadą na forach więc trudno odfiltrować wiarygodne wiadomości.
 

H_o_G

New member
Masz rację ale akurat ilość negatywnych opinii na temat tego tv jest wręcz ogromna w porównaniu z innymi markami.
Wczoraj sam z ciekawości udałem się do jednej z sieciówek aby go obejrzeć bo myślałem, ze moje jednak ja się co do niego mylę i wcześniej coś mi się wydawało gdy go widziałem. Nie wiem czy po 5 minutach przy nim byłem już pewien, że niestety ale moja ocena tego tv była od początku właściwa.
Niestety na papierze ten tv wygląda super, rzeczywistość natomiast jest jaka jest.
 

100mek

New member
Wieczorem pyknę fotki to będę miał prośbę o wypowiedzenie się, czy coś z tym robić (reklamacja).
Odbierałem w sklepie więc nie mam możliwości zwrotu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz włączony tryb eco jak u każdego producenta z ilością godzin na bezczynność telewizora. Wystarczy wejść w menu i wyłączyć i nie będzie się samoczynnie wyłączał.
Clouding wystarczy sprawdzić przy zakupie.
Masz zrobioną kalibrację ?
 

100mek

New member
Masz włączony tryb eco jak u każdego producenta z ilością godzin na bezczynność telewizora. Wystarczy wejść w menu i wyłączyć i nie będzie się samoczynnie wyłączał.

Wiem. Bardziej mi chodzi o to, że jak dekoder UPC się wyłączy (gdy zasnę) to telewizor wykrywa brak sygnału, ale nie ma reakcji i nie wyłącza się. Ustawienie bezczynności w telewizorze nie jest w takim przypadku dobrym sposobem bo oglądając TV nie używam pilota TV tylko dekodera i traktuje to jako bezczynność. W innych telewizorach po wykryciu braku sygnału po 10 min. telewizory się wyłączają i takie coś mnie interesuje.

Clouding wystarczy sprawdzić przy zakupie.

W sklepie było bardzo jasno i nie widziałem tego, a może nie zwróciłem na to uwagi bo mało było ciemnych scen.

Masz zrobioną kalibrację ?

Coś tam starałem się ustawiać, ale dzisiaj dopiero będę miał więcej czasu, żeby się pobawić bo telewizor dopiero wczoraj wieczorem przywiozłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To musisz wyłączyć czuwanie w telewizorze, tak że gdy pojawia się śnieg na tunerze telewizor żeby nie załączał niebieskiego ekranu - wówczas się wyłączy.
Możesz też w obawie że zaśniesz skorzystać z timera i ustawiać go do dwóch godzin. Wówczas zawsze się wyłączy.
 

100mek

New member
To musisz wyłączyć czuwanie w telewizorze, tak że gdy pojawia się śnieg na tunerze telewizor żeby nie załączał niebieskiego ekranu - wówczas się wyłączy.
Możesz też w obawie że zaśniesz skorzystać z timera i ustawiać go do dwóch godzin. Wówczas zawsze się wyłączy.

Jak dekoder się wyłącza to jest czarny ekran na napisem w prawym dole "brak sygnału". Dekoder jest po HDMI.
"Wyłączyć czuwanie" - gdzie to się wyłącza?
Timer jest wyjściem, ale wygodniejsza jest opcja gdy TV sam wykrywa brak sygnału.
 

100mek

New member
W załączniku zdjęcia jak to wygląda u mnie - clouding i kąty boczne.
Przy białym i szarym wygląda to w miarę, ale czarny to ...
Zdjęcia z telefonu trochę uwypuklają wady, ale widać w których miejscach są podświetlenia.
Jak się patrzy z boku to obraz robi się jasny, a jak z boku z góry lub dołu to prawie biały.
Wszystkie zdjęcia były robione na 100% czarnym obrazie.
Jasność 30
Kontrast 40
Kontrast video 85
Z dodatków to tylko czujnik światła
 

Attachments

  • 20170206_210127.jpg
    20170206_210127.jpg
    361,6 KB · Wyś: 54
  • 20170206_210543.jpg
    20170206_210543.jpg
    430 KB · Wyś: 40
  • 20170206_210553.jpg
    20170206_210553.jpg
    417,1 KB · Wyś: 40
  • 20170206_210609.jpg
    20170206_210609.jpg
    388,5 KB · Wyś: 36
  • 20170206_211324.jpg
    20170206_211324.jpg
    416,3 KB · Wyś: 47
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Tylko to zdjęcie nie jest prześwietlone.
To widać po czytelnym napisie pod spodem.
Pozostałe zdjęcia są prześwietlone czasem za długim zdjęcia.

I powiem, że jak na zdjęciu jest podświetlenie OK.

Ale nie zrobiłeś kalibracji ?
 

100mek

New member

Tylko to zdjęcie nie jest prześwietlone.
To widać po czytelnym napisie pod spodem.
Pozostałe zdjęcia są prześwietlone czasem za długim zdjęcia.

I powiem, że jak na zdjęciu jest podświetlenie OK.

Ale nie zrobiłeś kalibracji ?

Inne są prześwietlone (pisałem o tym wyżej), ale od tego zdjęcia co wybrałeś to w rzeczywistości efekt jest mocniejszy. Od dołu efekt jest w rzeczywistości bardzo widoczny. Gdyby było jak na tym zdjęciu to bym nie robił z tego problemu.

Kalibracji nie zrobiłem bo czekam na odpowiedz z kontaktem. :)
 

100mek

New member
Zdjęcia matrycy przesłałem do Philipsa. Odpowiedzieli, że muszą sprawdzić u siebie. Dzisiaj zabierają telewizor. Zobaczymy jaki będzie efekt wysyłki.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

100mek

New member
Czekam teraz jak sprawdzi się philips w sprawie reklamacji. Na tą chwilę (14 dni od zgłoszenia) jest taka sytuacja:

Model sprzętu: Philips 49PUS6561/12
Status zlecenia: W realizacji
Aktywność: Wymiana NSE [Autoryzacja]
 

100mek

New member
Mam do odebrania nowy telewizor z wymiany. Jak w sklepie sprawdzić czy wszystko ok. Pliki sobie ściągnąłem, ale jak z clouding'iem. Jest możliwość sprawdzenia w świetle sklepu?
Muszę odebrać w sklepie, a w tej sieci nie ma zwrotów. Pytałem się - nie ma możliwości zrobienia tej wymiany wysyłkowo.
 

100mek

New member
Teraz trafiła mi się zdecydowanie lepsza sztuka.
Clouding mały, czerń taka sama, czyli smoły nie ma.
Faktem jest, że w zaletach ludzie podają kąty boczne, a moim zdaniem zaliczyłbym to wad. Obraz patrząc z boku obraz się zdecydowanie pogarsza,a jak już wstanę czyli patrzę trochę z góry to praktycznie zanika.

Patrząc na cenę i fakt, że chciałem z androidem to z tego egzemplarza jestem mimo wszystko zadowolony.
 
Do góry