TV 48 cali do 2500 zl

Geraldziu

New member
Prośba o wybór tv:
1. Odległość od ekranu? 3-3,2
2. Jak słońce świeci w pokoju? pod kątem 90 na ścianę z TV
3. Jak duży jest pokój: 3,5x6
4. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic tx-32le8pa
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? kuchnia, discovery, filmy poprzez nexus player
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 90% czasu wieczorem
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy lekkim świetle
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny
9. Matryca błyszcząca czy matowa? ze względu na padające słońce raczej matowa, ale przeżyję z błyszczącą
10. Preferowana wielkość telewizora? 46"-48"
11. Preferowana marka? Nie mam
12. Czego nie lubisz w telewizorach? zbyt dużej smartowości
13. Jakie urządzenia będą podłączone? nexus player lub inna multimedialna "puszka", ewentualnie może kiedyś jakaś konsola
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 20% tv, 80% filmy/seriale z nexusa
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? lekko pod kątem
16. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
17. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie
18. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie
19. Ma mieć 3D? Niekoniecznie
20. Ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie
21. Ma mieć tuner DVB-S? Nie musi
22. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI , USB
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4 godziny.
25. Sugerowana cena? do 2500 zł (+/- 500 zł)

Jak na razie moim wyborem są:
Panasonic TX-48AS640/E
Panasonic TX-47AS650/E
LG 50LF652V
Samsung UE48H6400

Niestety nie mogę już znaleźć tych panasoniców nigdzie. Może jakiś ich następca jest godny?
Samsung podobno jest bardzo smart ale to się odbija na jakości matrycy szczególnie w tańszych modelach. Czy faktycznie tak jest?

Niestety wpadłem w standardową pułapkę i im dłużej czytam tym mnie jestem zdecydowany :) niemniej chciałbym ten tv kupić sobie pod choinkę więc będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje które pozwolą mi jakiś wybrać.
 

ice_cube

New member
Mam ten sam problem i nie wiem czy wybrać lg czy samsunga. Samsung ma starszy system i czy to nie będzie kolidowalo z przeglądaniem neta i oglądaniu filmów na cda/YouTube? Coś czytałem o Flashu i html5 ale nie do końca to rozumiem.
 

Peresik

New member
Chyba każdy kto teraz kupuje mając koło 2500 ma ten sam dylemat. Też go miałem a!e rozwiązanie przyszło samo, sklep w którym bralem nie miał samsunga akurat, trochę zalowalem ale już nie żałuje i jestem zadowolony. U mnie TV gra cały czas bo dziecko małe więc LG i IPS to świetne rozwiązanie.
LG nie obsługuje flasha więc meczy w necie nie zobaczycie nawet TVN player przez Neta nie pójdzie a apka player jest okrojona i np eleven nie ma:-( . działa natomiast CDA i inne na htmlu, sport też ok smiga nie ma problemów że smuzeniem. Smart nie jest za bogaty, ale yt i tego typu chodzą bez problemu i dobrze działa udostępnianie przez tablet czy telefon.
Ja jestem zadowolony, miałem chwilę zwątpienia ale już mi przeszło ;-)
W razie pytań piszcie, może wypowie się tez ktos mający h6400, i będzie Wam łatwiej wybrać.
 

Geraldziu

New member
Wyszło na to, że chyba w tym roku jednak sobie odpuszczę zakup. Przesunę to zakup na styczeń/luty jak wpadnie bonus kwartalny :). Warto czekać na przyszłoroczne modele? czy lepiej kupić coś z 2014/2015 r.?

@Persik - czy Ty kupiłeś tego LG który wymieniłem?
 
Do góry