TV 48-55" do w kwocie 2500-3000zł.

neotps

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? NIEISTOTNE
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung ue40c6000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv, matryca najlepiej 100hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Netia
10 .Jakie urządzenia ? PC, ANDROID TV BOX, XBOX 360/ONE S
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Głównie youtube, aplikacje smart
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Po podłączeniu pc bądź konsoli 20%
16. Preferencje co do marki? SAMSUNG, LG, PHILIPS
17. Preferencje co do wielkości? 48-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Imput lag
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? codziennie

Szukam czegoś cena/jakość. Fajnie by było 4k ale w tej cenie raczej będzie ciężko. TV głównie do oglądania filmów przez DLNA.
 
Ostatnia edycja:

neotps

New member
Na 55" wystarczy Panasonic 55CS630 za 2999 zł
A 49Philips PUS6561 za 2999 zł
Dziękuję za odpowiedź, z Panasonic miałem złe doświadczenia (psuły się). Philips wydaje się ok, a czy coś od LG i Samsunga mógłbyś polecić? Z jakąś dopłatą jak trzeba. Chyba że te modele które polecasz nie znajdują konkurencji u innych producentów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale modele Samsunga i LG 4K, 100Hz, HDR , VP9 - kosztują o 1,5 tyś zł drożej.
Podnosisz kwotę ?
Samsung najtańszy - 49KS7000 masz za 4799 zł
LG 49UH 7707 za 4500 zł
 

neotps

New member
Ale modele Samsunga i LG 4K, 100Hz, HDR , VP9 - kosztują o 1,5 tyś zł drożej.
Podnosisz kwotę ?
Pozostanę w tej kwocie. Poza obejrzeniem TV na żywo w jakiś sklepach mam do Ciebie pytanie dotyczące samej marki i tego co oferuje w swoim smart tv. Mam u teściów Samsuna z serii ks7000 i obsługa jest bardzo dobra, szybko śmiga wszystko, obsługa głosem fajnie się sprawuje, a jakość obrazu jest bardzo dobra. Pytanie brzmi, jak Philips lub Panasonic wypadają na jego tle? Philips ma obsługę glosową przez smartfon? Jak wygląda szybkość samego androida? Czy philips ma jakiś dedykowany dostęp do treści 4K?
I ostatnie pytanie, rozumiem, że pod względem obsługi kodeków i jakości obrazu w tej kategorii cenowej Philips góruje? Ale czy istnieje jakiś model u LG/SAMSUNG który oferuje coś w zakresie smartTV/treści/obsługi itp. gdzie warto dopłacić? Philips ma ambilight i to fajny bajer do tego android. To wszystko to dla mnie wielkie plusy dla Philipsa. Co więc warte jest ceny u droższej konkurencji?
Byłbym wdzięczny za odpowiedź z Twojej strony kiki gdyż siedzisz w temacie który jest mi jest daleki.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic ma martwego smarta, Philips ma androida któremu daleko do perfekcji :p
Jak znasz KS7000 to pewnie wiesz że to kawał świetnego tv, jeden z lepszych tv samsunga w tym dziesięciuleciu. Pomyślałbym nad dopłatą, bo jest warty swojej ceny
 

neotps

New member
Nie jestem aż tak wrażliwy na obraz i nie szukam perfekcji tylko dobrych optymalnych rozwiązań, aby nie przepłacać za coś, w czym nie zobaczę różnicy chyba że oba ekrany będą obok siebie na tym samym obrazie. Zatem wniosek jest taki, że potrzebuje TV który obsłuży obecne kodeki i oferuje dobrą jakość obrazu. Do tego Philips oferuje ambilight i androida z którego będę korzystał chętnie. Równie dobrze mogę wstrzymać się z zakupem do czasu, aż samsung potanieje do odpowiedniego akceptowalnego poziomu ale i wtedy będą nowsze lepsze tv..
Dziękuję za polecenie Philipsa. Teraz czas obejrzeć obraz w sklepie.
kiki - pytanie na przyszłość, gdzie u Was można kupić TV, jakiś sklep online? ten audiovideo nie widziałem by miał w ofercie TV, a rabat jest jakiś za klub hdtv? Jak się zdecyduje chętnie skorzystam z kalibracji. Pozdrawiam.
 

Marta84

New member
Jesli punktem odniesienia dla ciebie jest Samsung KS7000 to srogo zawiedziesz sie na Philipsach.
Poczekaj kilka miesiecy na wyprzedaze modeli z rocznika 2016, bo to co oferuje dzis rynek w cenie 2-4 tys pln to niestety straszna słabizna.

Weszło 4K i HDR no i producenci na tym zarabiają kupę forsy, choc ich TV nie sa w stanie prawidłowo wyswietlic HDR (jak np te tanie Philipsy 6561 czy 7101). Przyjmą sygnał ale obraz nie bedzie sie niczym roznił od tresci nieHDR.

A sprzet, ktory potrafi to zrobic prawidlowo zaczyna sie od ok 5 tys pln....
 

neotps

New member
Punkt odniesienia mam kiedy widzę ścianę tv i wybieram obraz przyjemny dla oka. Później skupiam się na na detalach jak płynność ruchu a na koniec patrze na markę. Zazwyczaj jest to Samsung. Obecnie mam Samsunga ue40c6000 więc punkt odniesieniu to tak naprawdę różnicą między nim a Philips. Z zakupem się nie spieszę. To co mam obecnie wystarczy jeszcze na jakiś czas. Choć tv ma irytujący problem z dlna i czasem gubi serwer. Czasem nie obsługuje jakiegoś kodeka. Chociaż lubię nowości to akurat w kwestii tv jestem trudnym klientem :) Obraz na wielu tv wygląda dobrze. Jest z nim łatwiej niż z dźwiękiem. Jakby spojrzeć od technicznej strony oka i jego zdolności rozpoznawania obrazu koloru itd. To wychodzi na to że różnice są niemal niedostrzegalne. To co widać i denerwuje to ghosting. Clauding. A oglądając tv z 3 metrów to tylko portfel w grubości zobaczy różnice.
Ks7000 po odpaleniu 60gb pliku w 4k pokazuje co potrafi. YouTube 4k. Natomiast nc+ ze swoim fhd nie daje możliwości wykorzystania matrycy. Masz inne zdanie?
 

Marta84

New member
. To co widać i denerwuje to ghosting. Clauding. A oglądając tv z 3 metrów to tylko portfel w grubości zobaczy różnice.
Ks7000 po odpaleniu 60gb pliku w 4k pokazuje co potrafi. YouTube 4k. Natomiast nc+ ze swoim fhd nie daje możliwości wykorzystania matrycy. Masz inne zdanie?

W zasadzie moje zdanie jest identyczne z Twoim. Niestety to dzis wyjatki.
Wiekszosc osob na forum bedzie Ci polecala TV ktory ma byc "na lata", bo niby obsluguje technologie ktore w TV beda za 7-10 lat ;)

Ja troche poszłam pod prąd i postawiłam na czystą jakość obrazu dzis i w najblizszych kilku latach.
55 cali FHD i OLED. Jesli chodzi o jakość jest moim zdaniem perfekcyjnie w stosunku do ceny.
Z tym ze ja szukałam w okolicach 5k pln.

W Twoim budzecie kupiłabym dobrej jakosc tv FHD, bo na 4k dobrej jakosci to o 50% za mało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz kupować starocie, to tak jak komputer który za kilka lat staje się złomem technologicznym. Tym bardziej że w klasie cenowej masz super jakość natywną 4K. A materiałów w tym czasie będzie ogromna ilość.
Zapytaj tych co dziś kupują PS4 pro , Xboxa One S lub bluraya UHD.
A przecież masz filmy z Netflixa, Yt, Amazon itd...
 

Marta84

New member
Chcesz kupować starocie, to tak jak komputer który za kilka lat staje się złomem technologicznym. Tym bardziej że w klasie cenowej masz super jakość natywną 4K. A materiałów w tym czasie będzie ogromna ilość.

W TV nie będzie.
W praktyce wszystkie matrialy natywne w 4K czy HDR sa/będą ekstra płatne przynajmniej przez nastepne 5 lat. Zwyczajne wyciaganie kasy przez rynek.
Inna sprawa, ze kupujac dzis za 4k pln podstawowy/najtanszy model 55cali HDRu i tak sie nie zobaczy, bo co mozna zobaczyc jak jasnosc to 200nitow.
To juz lepiej poczekac az producenci zaoferują za te 4k pln modele z jasnoscią ok.500 nitow. Tyle ze po prostu musi kinac rok az z rynku zejda wszystkie tv FHD, wtedy powstanie dziura w srednim przedziale cenowym i ceny lepszych technicznie modeli spadną...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że telewizja będzie.
A za telewizję to nie płacisz ?
Płacisz za każdy jeden program, za każdy !!!
Wolę obejrzeć jeden extra film dziennie niż setki programów które mam i których nigdy nie obejrzałem.
Z cenami masz rację. Ale niektórzy mają dziś uszkodzony telewizor i dziś muszą kupić . I co ? mają kupować dwa razy ???
To jak z ubraniem lepiej kupić extra raz a dobrze niż ciągle byle jakie .
 

neotps

New member
Z ubraniami akurat mam inne zdanie, wiele firmowych marek nie oferuje już jakości za cenę swoich produktów. Spodnie za 200-300zł tam samo szybko się psują jak te z marketu za 60-100zł. Z butami tak samo.

Laptop i sprzęt komputerowy to zupełnie inna bajka i to moja bajka. Obecnie mam laptopa 6 letniego w którym dołożyłem dysk SSD i sprzęt nie ustępuje na krok temu kupionemu miesiąc temu. Ktoś powie, że do gier się nie nadaje.. Jasne, bo do gier kupuje się konsole, ewentualnie stacjonarny pc i wymienia grafikę, ale opcja zupełnie bez sensu bo do grania w najnowsze tytułu wystarczy konsola za 1200zł albo strimowanie gier online.
Technologia 4K na chwile obecną jest trochę bez sensu. Mało treści w 4K. Ale nieuniknione że będą. Rada aby zainwestować w TV 4K jest z Twojej strony słuszna z uwagi na to iż wymieniam tv bardzo rzadko. Biorąc pod uwagę wszystko to co przeczytałem, wychodzi na to, że najlepiej będzie zaczekać z zakupem do premiery nowości na 2017 rok od Philipsa. Zakup konsoli chodzi mi po głowie, a od premiery xbox one mineło trochę czasu, a teraz jego lepsza wersja jest w cenie pierwotnej. Idąc tym tokiem wychodzi na to, że jak za rok kupię konsolę która obsłuży tytuły w 4k to TV wypadało by mieć też 4K...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgoda, jeśli ktoś kupuje na 2-3 lata, to śmiało może brać fullhd, ale naprawdę i tak nic nie zyskuje.
 
Do góry