TV 48"-50" max2000zł bez smarta

chudyxxx

New member
Witam.

Poszukuję telewizora w rozmiarze od 48" do 50" bez smarta w cenie do 2000zł (a wiadomo że jak będzie sporo taniej to nie pogardzę)
Do tv będzie podpięty android box, pc, ps3.
Generalnie chciałbym na nim oglądać (razem z moją połówką) filmy i seriale w hd i full hd (50%), przeglądać neta/napisać e-mail (30%) i pograć od czasu do czasu na PS3 (20%) ---PROCENTOWO podałem w skali CAŁEGO TYGODNIA.
Fajnie gdyby TV miał chociaż wyjście optyczne żeby podpiąć pod niego kino domowe, które kupię gdzieś w marcu/kwietniu oraz HDMI CEC.
Co do matrycy to nie mam pojęcia czy wystarczy 50hz czy potrzebuję 100hz.
4k raczej nie potrzebuję, no chyba że będzie to może kiedyś wykorzystam z moim tv box bo obsługuje tą rozdzielczość.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? maksymalnie 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Tylko stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od strony prawej
7. Jaki masz obecnie telewizor? obecnie brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3hdmi (najlepiej z z CEC)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna lub wcale
10 .Jakie urządzenia ? Android box, PC, PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? muzyczne, przyrodnicze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? to za pomocą pc
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Po podłączeniu pc bądź konsoli / max 2 razy w tygodniu po 2-3 godziny
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 48-50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? nie wymieniam ;P
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? codziennie ale na PC i android boxie

Znalazłem ciekawy cenowo u mnie w mieście Sharp LC-48CFE4020E za 1449zł ale nie mogę zbyt wiele znaleźć na jego temat, a zwłaszcza jeśli chodzi o input lag do gry. Warto go brać pod uwagę?
Ewentualnie macie jakieś propozycje?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Manta 95003. I jeszcze sporo kasy zostanie. Czerń, kolory, kontrast w cenie do 2k nie do pobicia.
PS Jeszcze 2 tygodnie temu śmiałbym się z takiego posta, ale będąc w sklepie zobaczyłem ścianę różnych tv do 3k i tylko ten z daleka się wyróżniał. Gdy podszedłem bliżej i zobaczyłem co to i za ile to opad szczęki. Oboka stały Samy, LG, Thomsony itp.
 

tomwega

Member
Manta 95003. I jeszcze sporo kasy zostanie. Czerń, kolory, kontrast w cenie do 2k nie do pobicia.
PS Jeszcze 2 tygodnie temu śmiałbym się z takiego posta, ale będąc w sklepie zobaczyłem ścianę różnych tv do 3k i tylko ten z daleka się wyróżniał. Gdy podszedłem bliżej i zobaczyłem co to i za ile to opad szczęki. Oboka stały Samy, LG, Thomsony itp.
Wow.Nigdy bym nie pomyslał.
Szukam dla rodziców czegoś taniego,bez funkcji smart.
Propozycja godna rozważenia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Smartem się nie przejmuj bo jest dodawany niemal jako gratis. Sam fakt, że tv ma przeglądarkę internetową to już czyni go smartem.
 

chudyxxx

New member
Widziałem dziś tą Mante na żywo i obraz był całkiem spoko. Jutro lub pojutrze podskoczę z samplami Full HD i zobaczę jak to będzie wyglądać.
A macie jeszcze jakieś propozycje? Ewentualnie co lepsze: Sharp LC-48CFE4042E czy ta Manta 95003?

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
 
Do góry