TV 48-50 cali - 4000 zł - pakować się w 4k?

SRLSR

Member
A jaki Sony FHD np.? Widziałem ostatnio jakąś 48'', ale nazwy nie zapisałem. Kosztował ok. 550€.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

adamo_

New member
Bez reklam
jak wchodziło Full HD to też to samo się czytało. Potem jedna platforma, potem druga, potem dostępność materiałów poszła lawinowo, z 4K będzie podobnie. Ja planuję też kupić i wyłącznie 4K.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Podpisuje się pod tym co napisał racuh. Ten Sony to bardzo dobry model. Ma na prawdę świetny obraz.
 

SRLSR

Member
Myślałem jak adamo_, ale chyba jednak rzeczywiście dłużej niż 5 lat w przód patrzeć nie ma co. Tyle można się 'przemęczyć' :). Potem technologia będzie lepsza i tańsza, a materiałów więcej...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

racuh

Banned
Myślałem jak adamo_, ale chyba jednak rzeczywiście dłużej niż 5 lat w przód patrzeć nie ma co. Tyle można się 'przemęczyć' :). Potem technologia będzie lepsza i tańsza, a materiałów więcej...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
LCD osiągnęło już szczyt swojej technologii. Dlatego firmy inwestują w zmianę podświetlenia i OLED.
Na ten moment TV FHD do 5 tys są dużo lepsze i oferują znacznie lepszy obraz. Drugą sprawą to że kupno TV UHD o przekątnej mniejszej niż 55 cali jest bez sensu, trzeba by oglądać z odległości mniejszej niż 1,5 metra aby dostrzec szczegóły tej rozdzielczości.
 

mecenasik

New member
Postanowione, biorę 50W809C. Za parę lat zmienię na OLED. Coś musi być na rzeczy skoro w sklepach wielkopowierzchniowych mają podobno zakaz wystawiania OLEDów obok 4k. ;)
 

SRLSR

Member
Bardzo dobry jest 50W809C

Widzę, że jest on 3D. Kosztuje na tutejszym ceneo 799€.
W Media Markt jest wyprzedaż, gdzie KD49X8307 mogę łyknąć za 939€.

Zważając, że różnica w cenie żadna, mi obojętne jest 3D... Może jednak tego 4k Soniasza.

Jedyne co, to że czytałem opinie, że ten 4K sam z siebie się czasem wyłącza. Słyszeliście może o takiej przypadłości?
 

racuh

Banned
KD-49X8307 jest o wersja Sony 4K na matrycy IPS made in LG, odświeżanie 120Hz, ale kosztem gorszego kontrastu i słabszej czerni. Poczytaj czy IPS to faktycznie dla Ciebie.

O wyłączaniu się słyszałem ale o Philipsie z androidem, ale w tym systemie można spodziewać sie wszystkiego.
 
Ostatnia edycja:

SRLSR

Member
KD-49X8307 jest o wersja Sony 4K na matrycy IPS made in LG, odświeżanie 120Hz, ale kosztem gorszego kontrastu i słabszej czerni. Poczytaj czy IPS to faktycznie dla Ciebie.

O wyłączaniu się słyszałem ale o Philipsie z androidem, ale w tym systemie można spodziewać sie wszystkiego.

Szczerze mówiąc nie wiem jak to się wszystko sprawdza w praniu. Wiem tylko, że jak się ma jeden telewizor w domu to jest on najlepszy. :)

Spojrzałem jeszcze na stronie MM, gdzie te wszystkie wspomniane przeze mnie promocje są. MM się wycwanił i oferuje produkty o lekko innych nazwach, gdyż jeśli znajdzie się ofertę w necie na produkt z niższą ceną - zazwyczaj ją wyrównują.

Tym samym nie wiem czy któryś z tych telewizorów byłby odpowiednikiem tego W809C jedynie bez 3D...
Sony TVs günstig kaufen bei Media Markt

Z opisu -KDL48W705 - wydaje się mieć te same marketingowe nazwy co wspomniany.
 

racuh

Banned
Szczerze mówiąc nie wiem jak to się wszystko sprawdza w praniu. Wiem tylko, że jak się ma jeden telewizor w domu to jest on najlepszy. :)

Spojrzałem jeszcze na stronie MM, gdzie te wszystkie wspomniane przeze mnie promocje są. MM się wycwanił i oferuje produkty o lekko innych nazwach, gdyż jeśli znajdzie się ofertę w necie na produkt z niższą ceną - zazwyczaj ją wyrównują.

Tym samym nie wiem czy któryś z tych telewizorów byłby odpowiednikiem tego W809C jedynie bez 3D...
Sony TVs günstig kaufen bei Media Markt

Z opisu -KDL48W705 - wydaje się mieć te same marketingowe nazwy co wspomniany.

Nazwy może są dla Ciebie inne ale różnią się tylko inną cyfra na końcu, zazwyczaj różnica w nich to inny upłynniacz i kolor ramki.

W wspomnianym W705 jest matryca 60Hz, czyli gorsza niż w 755 i 809 i ten telewizor nie ma androida.

I tak przeglądam te ceny i nie wiem ale wydaje mi się że w Polsce jest taniej.
 

SRLSR

Member
Nazwy może są dla Ciebie inne ale różnią się tylko inną cyfra na końcu, zazwyczaj różnica w nich to inny upłynniacz i kolor ramki.

W wspomnianym W705 jest matryca 60Hz, czyli gorsza niż w 755 i 809 i ten telewizor nie ma androida.

I tak przeglądam te ceny i nie wiem ale wydaje mi się że w Polsce jest taniej.

No ten wspomniany W809C na Allegro/ceneo kosztuje najtaniej 3300, to przy € rzędu 4,2 daje tą samą cenę (799€ na tutejszym ceneo). Jakoże € dziś 4,4... Ogólnie jednak powinno być tak samo.

Trochę jestem w kropce. Chciałem Sony i wierzę głęboko w Twoje zapewnienia o jakości obrazu, ale jest to jednak kawał grosza za technologię... Co by dużo nie mówić - przestarzałą...

EDIT: Gdzie sprawdzić rodzaj matrycy, bo wszędzie jest napisane 200Hz przy tym 705...
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
No ten wspomniany W809C na Allegro/ceneo kosztuje najtaniej 3300, to przy € rzędu 4,2 daje tą samą cenę (799€ na tutejszym ceneo). Jakoże € dziś 4,4... Ogólnie jednak powinno być tak samo.

Trochę jestem w kropce. Chciałem Sony i wierzę głęboko w Twoje zapewnienia o jakości obrazu, ale jest to jednak kawał grosza za technologię... Co by dużo nie mówić - przestarzałą...

EDIT: Gdzie sprawdzić rodzaj matrycy, bo wszędzie jest napisane 200Hz przy tym 705...

200 Hz jest to współczynnik upłynniania, jedyny wpływ na to ma procesor obrazu, ten model ma matrycę natywną 60Hz.

Zwróć uwagę że mimo "przestarzałej technologi" zarówno dzisiejsze TV 4K jak I FHD oferują taką samą rozdzielczość obrazu ruchomego. Ktoś na tym forum nawet sprawdzał odtwarzanie filmu 4K z USB na jakimś Sony i okazało się że na Tv który jest do tego przystosowany występowały przycięcia a na FHD nie.
 

paweld19

New member
Zakupiłem Sony 50W755C, czy mogę go sam w jakiś sposób sprawdzić czy wszystko z nim w porządku? Jakie testy mogę przeprowadzić? Z góry dzięki ;)
 

racuh

Banned
Zakupiłem Sony 50W755C, czy mogę go sam w jakiś sposób sprawdzić czy wszystko z nim w porządku? Jakie testy mogę przeprowadzić? Z góry dzięki ;)

Najważniejszy test to puść czary obraz z pendriva, rozjaśnij obraz na Full i zgaś światło, jak nie zauważysz jasnych plam na ekranie od podświetlenia, bo jest to najbardziej uciążliwy problem to znaczy że zakupiłeś bardzo udaną sztukę :) reszta jest mniej uciążliwa :)

mozesz także puścić ten filmik na TV:
https://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M

I obserwować czy podczas przesuwania obrazu nie pojawiają się pionowe pasy.
 
Do góry