TV 47" za 3500 pln

bywalec

New member
Witam serdecznie jako nowy user. W chwili obecnej stoję przed wyborem TV dla siebie i rodziny. Moim faworytem był do niedawna Philips 47PFL6008K ale poczytałem, że ma wolny soft i to co przeczytałem na forum trochę mnie odstrasza od jego zakupu, myślałem też o Panasonicu TX 47ET60E, a ostatnio zacząłem brać też pod uwagę SONY KDL 47W805, sam już nie wiem co wybrać, dodam, że jestem laikiem jeśli chodzi o współczesne tv, więc proszę drodzy koledzy o radę, w co warto zainwestować te 3,5 K. Aby było łatwiej mi cokolwiek polecić, odpowiem na pytania z ankiety która się przewija na forum. Z racji, że pomieszczenie gdzie będzie stał tv bywa mocno nasłonecznione stawiam na LED LCD.
Ale może też jakieś plazmy warte są uwagi?
1. odległość od ekranu? 3,5m
2. jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony ekranu
3. Jak duży jest pokój: 4,2x4,2m
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Panasonic CRT 28"
6. jakie programy najczęściej oglądasz? sport, filmy, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wolę bez ale różnie to bywa
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? pokój jest nasłoneczniony więc raczej matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 47 cali
12. preferowana marka? Panasonic Philips Sony
13. czego nie lubisz w telewizorach? pikselozy, kiepskiego kontrastu, marnego dźwięku
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder upc, może jakiś dysk twardy, może jakaś konsola
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? na chwilę obecną 100% tv, ale tak jak pisałem to się może zmienić powiedzmy 80% tv, 20% konsola
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i trochę z boku z lewej strony od tv
17. czy ważne jest wifi ? ważne
18. czy będziesz korzystać z widgetów? pewnie tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? tak, pasywne
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder -> HDMI i dysk zewn. przez USB, konsola jeśli będzie -> HDMI
26. ile programów HD? trochę jest nie liczyłem
27. ma stać czy wisieć? na początek ma stać
28. Rozdzielczość: full hd
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: super obraz i dobry dźwięk
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 6 - 8 h
32. Sugerowana cena ? do 3500 pln
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Wojtek
 

bywalec

New member
ten Sony też jest extra.

Masz na myśli Sony KDL 47W805? Sony 50W829 niestety jest już poza moim zasięgiem, maks jakie mogę wydać to 3600 PLN i ani grosza więcej.
Jak jest z menu w tym TV i softem, jak sprawuje się smart jak jest z kontrastem, czernią płynnością i efektem teatru, ilu Hz jest matryca?
Będę wdzięczny za wszelki info. Czy jest jeszcze coś alternatywnego dla modeli ktore wskazałem wcześniej?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz:
Sharp 50le760 - Super obróbka
Panasonic 47AS650 - extra czerń
Toshiba 47L7453 - z tylnym podświetleniem LED
Philips 47pfl7109 - na nowej platformie z ambilightem

Ale ten Twój SOny też jest bardzo dobry.
 

bywalec

New member
Z dobrych masz:
Sharp 50le760 - Super obróbka
Panasonic 47AS650 - extra czerń
Toshiba 47L7453 - z tylnym podświetleniem LED
Philips 47pfl7109 - na nowej platformie z ambilightem

Ale ten Twój SOny też jest bardzo dobry.

A jak z ceną wymienionych przez Ciebie modeli, Philips i Panasonic to nowości i chyba jeszcze u nas niedostępne.
 

bywalec

New member
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy SONY KDL-47W807A a SONY KDL-47W805A.
Czy w tych tv siedzą matryce natywne 100Hz czy 50Hz? Jak jest z efektem teatru w tych tv.
 

Damaranus

New member
Popatrz za W805B, na morele dasz radę zakupić go za 3700 zł a jedyne co go w zasadzie różni od W829B czy W815B to odświeżanie... jak to mówią marketingowy bełkot.

A może multimedialny Samsung 48H6400?
 

bywalec

New member
Popatrz za W805B, na morele dasz radę zakupić go za 3700 zł a jedyne co go w zasadzie różni od W829B czy W815B to odświeżanie... jak to mówią marketingowy bełkot.

A może multimedialny Samsung 48H6400?

Do Samsunga mam antypatię, po prostu i w dodatku Samsungi mają aktywne 3D a od tego podobno głowa boli :)
 

bywalec

New member
Obiegowe, powtarzane opinie.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Ale że co, że mam antypatię? To nie opinia tylko moje subiektywne odczycie. Jeśli czegoś nie lubię to mam to kupować? Po co?
Chyba że mówisz o aktywnym 3D, ale i tu, jak do tej pory, nie rzuciły mi się w oczy opinie, że jest ono zdrowsze od 3D pasywnego.
 

kropkacompl

New member
Jestem w podobnej sytuacji jak Ty ,ale tak jak pisał Kiki może lepiej poczekać na nowe modele. Jak cena nowych Ci nie będzie pasowała to może cena obecnych modeli spadnie. Ja postanowiłem poczekać. Kupowanie na "gwałtu rety" tv to raczej nie jest dobry pomysł.
Co do samego 3D podzielam Twoje zdanie. Dużo opinii w internecie mówi o tym iż potrafi zakręcić się w głowie lub mogą też wystąpić bóle głowy. Kolejna rzecz to to ,że okularki pasywne są tańsze i spokojnie całą rodziną można oglądać tv.
 
Do góry