TV 46 lub większy do 3500

sloniklbn

New member
Witajcie,

Założyłem wcześniej temat w dziale 3D TV ale po konsultacjach i głębszym zastanowieniu uznałem, ze nie jest mi potrzebne (3D).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4,5x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - przeważnie 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - w dzień słońce jest, ale raczej mało
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - -
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - płynność + dobra jakość obrazu (TV + konsola), nagrywanie na USB?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - UPC/Enterpol/Multimedia
10.Jakie urządzenia ? - laptop, ps3, dekoder
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 4-5
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport!, filmy, materiały z laptopa
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - czasem tak, ważne aby miał przeglądarkę
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, 30%
16.Preferencje co do marki ? - nie mam preferowanej marki
17.Preferencje co do wielkości ? - 46" i większy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - "mułowatość"
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie

Chciałbym mieć dobry telewizor 46 lub większy, więc decyduje się na rezygnację z 3d aby skupić się na jakości.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie w tym roku :p Obecnie masz nawet przy średniej półce w większości firm to 3d dawane w gratisie. Ale przy okazji 3d idą też - większa płynność, lepsze procesory graficzne, lepsze skalowanie etc.

Panasonic 47ET50
Toshiba 47VL963
Sharp 46LE830
Sony 46HX750
 

sloniklbn

New member
Zdecyduję się jednak na Philipsa 42 PFL 6007. Mniejsza wersja, budżet 4200 to jednak dla mnie za dużo.

Mam tylko pytanie:

Czym różnią się modele 42PFL6007K i 42PFL6007H?
 

sloniklbn

New member
Ok, w przyszłym tygodniu go zamawiam, tylko zastanawiam się jaki do niego uchwyt kupić.

Sklepy proponują mi taki:

Uchwyt Multibrackets MB012 M Universal Tilt Wallmount Black Medium w niskiej cenie! | Sklep OleOle.pl

ale nie wiem czy nie będzie on kierował telewizora w dół (chce go mieć na wysokości oczu siedząc).

Myślałem też nad czymś takim:

UCHWYT ŚCIENNY REGULOWANY TV RTV LCD 30''-63' 1307 (2745326543) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale nie wiem czy telewizor nie będzie za daleko od ściany i czy efekt ambilight przez to nie ucierpi.

Poradzicie coś?
 

matiss88

New member
Jak dostaniesz ten tv to daj znać jakie zrobił wrażenie szczególnie obraz , po namowach kikiego też się chyba na niego zdecyduje , choć jeszcze waham się nad 40hx750 sonego . Wykonanie tego philipsa jest super ,a jak na niego patrzysz to wydaje się bardzo solidny i cięzki :). Mam pytanie odnośnie oglądania sportu na tym tv oraz grania w ps3. Czy nie będzie tu takiego efektu piłka - kometa ..że coś się za nią ciągnie itp. ? Zadawałem to pytanie kilkukrotnie jednak nikt nie powiedział wprost , jak ma się ten philips do hx750//nx720 oraz toshiby 939/938 ! Zostały mi tylko te 3 modele na placu boju ! Polecam też test otwarty 6007 na stronce !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację modeli w domu.
Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

sloniklbn

New member
W dalszym ciągu nie ie wiem jaki uchwyt kupić, możecie cos poradzić? W poprzednim poście podałem 2 przykłady. Czy oba się nadają?
Z góry dzięki za opinie! I pomoc

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

sloniklbn

New member
Opisałem wszystko w poście wyżej. Zastanawiam się nad 2. Nie chce przede wszystkim zepsuć sobie efektu ambilight przez zły uchwyt (za daleko od sciany). Wolałbym żeby był uchylny na boki ale nie za wszelką cenę. Budżet? Jak najtaniej, myślałem max 200 zl

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

sloniklbn

New member
W dalszym ciągu nie ie wiem jaki uchwyt kupić, możecie cos poradzić? W poprzednim poście podałem 2 przykłady. Czy oba się nadają?
Z góry dzięki za opinie! I pomoc

Wiem że nie powinno się cytować swoich postów jeden pod drugim, ale tylko info o uchwycie powstrzymuje mnie przed kupnem.. :)

@Kiki: Mógłbyś pomóc? DZIĘKI Z GÓRY!
 

WWiiRR

New member
Czy info w sprawie uchwytów umarło? Ktoś może pomóc? Bo też jestem na kupnie tego Philipsa i właśnie nie wiem kompletnie jaki uchwyt... A interesuje mnie uchylny
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Uchwyt nie ma znaczenia - bierzesz jaki się Ci podoba pod względem regulacji i wieszania, byle tylko miał odpowiedni rozstaw śrub.
 
Do góry