TV 46" do 3k - Sony KDL-46R470A czy Samsung UE46F6400

fr231

New member
Witam. Potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze telewizora. Otóż po przejrzeniu kilkudziesięciu modeli wybrałem, wg. mnie dwóch faworytów (jeżeli macie inne propozycje - piszcie śmiało). Najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu. Dźwięk, smart TV, 3D i inne ficzery są dla mnie całkowicie obojętne.

Dorzucam jeszcze pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 7m x 8m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost, czasem lekko z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony telewizora, czasem intensywnie, ale tutaj wchodzą do akcji rolety ;)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najważniejszy jest b. dobry obraz, dobra dynamika obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder SAT
10.Jakie urządzenia ? dekoder SAT
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4 dziennie, czasem więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, ale jeżeli ma być błyszcząca (lepsza?) - mus to mus
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? - Samsung Sony Philips(?) LG
17.Preferencje co do wielkości ? 46"-47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe matryce, nierównomierne podświetlenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 3000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - obojętne

Na moim placu boju zostały dwa modele Sony KDL-46R470A oraz Samsung UE46F6400.
Samsung powalił mnie swoim obrazem z Blu-ray - ale wiadomo, to tylko chwila oglądania w trybie sklepowym przy sztucznym oświetleniu ;) Jednak z tego co przeczytałem, to niektóre egzemplarze mają problemy z matrycą.
Za Sony przemawia wiele dobrych opinii dot. dobrego obrazu oraz DirectLed. Niestety nie mogłem wydać sam jednoznacznej opinii dot. jakości obrazu, ponieważ w sklepie, w którym go oglądałem, materiał prezentacyjny był przeciętnej jakości.
Tutaj moje pytanie również o typ matrycy w tych obu telewizorach (błyszcząca, matowa)?
Zaznaczam również, że jestem otwarty na inne propozycje.
Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. ;)
 

ender32

New member
kiki to że nie masz sony w ofercie to już go dyskwalifikuje bo uważam sony za bardzo dobry tv na pewno peszy od philipsa którego proponujesz i et60
 
Do góry