TV 46 cali do 4000-4300 zł

Acker

New member
Witam, proszę o pomoc w wyborze nowego TV. Sporo czytałem o technologiach i pojedynczych modelach, ale dalej nie mam pojęcia co byłoby najlepsze.
Toshiba 46SL733F, Toshiba 47ZV635D, Sharp LC-46LE705? No i co jakiś czas przewija się pomysł na plazmę od Panasonica, obecnie interesujący wydaje się model TX-P46G20.

odległość od ekranu ? ok 3m
jak słońce świeci w pokoju ? okna są skierowane na TV, słońce świeci do południa, co prawda wszędzie są żaluzje, ale nie oznacza to, że za każdym razem będą zasłonięte
Jak duży jest pokój ? dość duży pokój, ok 20m² (?) może więcej
jaki masz obecnie telewizor? LG LCD 32 cale (pójdzie do drugiego pokoju)
jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkie
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzień
preferowana wielkość telewizora? 46-47 cali
preferowana marka ? Toshiba, Sharp, Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach? raczej nie ma takiej rzeczy
jakie urządzenia będą podłączone ? laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 65% tv , 30% filmy z laptopa DiviX, HD, 5% gry komputerowe
jakimi złączami ? hdmi, usb , chciałbym aby miał wbudowane WiFi, lecz nie jest to priorytet
jaki masz sygnał ? obecnie analogowy UPC, ale równo z kupnem nowego TV podłączam cyfrowy UPC
ile programów HD ? będą 4, w przyszłości może więcej
ile godzin dziennie włączony jest telewizor ? ok. 4
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? najlepiej do 4000-4300 zł
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja wybrałbym 47ZV635 ze względu na bezkonkurencyjny w tej cenie system 200Hz(Sony stosuje go tylko w nowych modelach-to ten z czarnymi pasami niwelującymi obraz na soczewce). Ten LCD świeci też lepiej niż niejeden LED.
Wadą jest brak DLNA, wyższe zużycie prądu niż w LED i lekko granatowa czerń.
System dźwiękowy również wspaniały. Brzmi jakby był zamontowany głośnik basowy.
Jeśli chodzi o opinie, to myślę, że możesz napisać do użytkownika xplosionx, który niedawno zakupił ten model:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla mnie 3m to wartość graniczna - więc sprzęt musi być trochę lepiej wypasiony.
Musi dobrze skalować sygnał SD - bo 65 % do TV.
poproś o prezentację w domu :
Sharp 46 LE 705
Toshiba 46SL733
Panasonic 50 G 20
 

Acker

New member
Jestem już prawie przekonany do modelu Toshiba 46SL733, więc jeżeli coś szczególnie nie obrzydzi mi go to zamówię go w niedzielę.
Poza tym jestem raczej typem "szarego użytkownika", więc czuję, że niezależnie który model bym kupił z polecanych przez Was to wiem, że będę zadowolony.

Aha i jeszcze takie pytanka:
Wiecie może, czy obecnie TV od Toshiby są awaryjne? Albo konkretnie ten model, o którym wspomniałem. I czy są jakieś problemy z ewentualną gwarancją?

Jak dokładnie działa system DLNA? Chodzi o to, że PC wysyła sygnał do TV poprzez nadajnik WiFi, tak? I w ten sposób mogę oglądać np. zdjęcia czy filmy DivX napisami. Bo jak się domyślam przepustowość łącza raczej nie pozwoli na oglądanie filmów w HD. O to chodzi, czy coś pomieszałem?

Czy ta Toshiba ma wbudowany modem WiFi, tak, że można na nim przeglądać internet, czy potrzebuje zewnętrznego modemu na USB? Jeśli tak, to czy któryś z tego sklepu się nada http://www.portone.pl/produkty?order=price&order_dir=asc ?

Jakie są różnice pomiędzy modelami 46SL733 a 46VL733 oprócz ~300 zł, które dzieli ich ceny.
 
Ostatnia edycja:

Acker

New member
Do tej pory planowałem zakup Toshiby 46SL733 w sklepie internetowym za 4300zł. Dzisiaj byłem w Media Markcie, głównie po to żeby, obejrzeć ten model, ale trafiłem na promocję "taniej o wartość Vat" i po krótkim zastanowieniu kupiłem model 46VL733 za 4179zł.

Temat można zamknąć. Dzięki wszystkim za pomoc
 
Do góry