TV 46"-50" DZIS ZAKUP PILNE-pomocy!

Falubaz83

New member
Witam serdecznie,

Zapisałem sie przed chwilą,więc jestem zupełnie nowy.

Mam bardzo pilną sprawę.

odległość od ekranu = 3 m
jak słońce świeci w pokoju = okno na ścianie zachodniej tv na ścianie pólnocnej
Jak duży jest pokój = 25 m2
jaki masz obecnie telewizor= SAMSUNG LE40M91B
jakie programy najczęściej oglądasz= filmy,Sport(Piłka nożna,żużel i koszkówka).dokumentalne, bajki
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = tv od 16-17 do wieczora ale będa dwa odbiorniki i nie bedzie zbyt duzouzywany. preferowana wielkość telewizora= 46
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach= "tandety"
jakie urządzenia będą podłączone = XBOX 360 , kino domowe w ciagu miesiąca bedzie nowe na razie zwykle DVD TV tylko z cyfry SD i HD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 90 procent Tv z Satelity ,Reszta konsole i filmy
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = głownie na wprost,lecz i z kątów.
telewizor ma mieć wifi = dobrze by było bo mam w domu siec Wifi
ma czytać przez USB filmy = niekoniecznie ale chętnie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI, component
ile programów HD = nie wiem dokładnie pełen pakiet cyfry
ile godzin dziennie ma grać telewizor = nie mniej niz 4-8 g
ile osób zasiada przed telewizorem = 2+2
ma stać czy wisieć = wisieć lub ewentualnie stać
jaka klasa cenowa = opcja tania 2,5-3 tys lub droższa do 4,5 - 5 tys. zaznaczam ze droższa tylko jesli naprawde jest to przepasc ktora zauwaze no i trwalość bo chce zeby byl to zakup na kilka dobrych lat.


Potrzebuję TV jak w tytule miedzy 46-50" odległość widza od TV około 3 m.

Chciałbym skorzystać jeszcze z dzisiejszej wyprzedaży w MM lub zakupić TV jutro jeśli bedzie duzo taniej niz w MM. mam dwie koncepcje i proszę o pomoc w decyzji.

używam LE40M91B już 4 rok i jestem bardzo zadowolony jest to jeden z pierwszych LED-ów. Kupiony za majątek w 2007 roku.Potrzebuje jednak cos nowego bo SAMSUNG idzie do sypialni.

Ponieważ TV bedzie uzywany do cyfry HD (filmy i sport) oraz DVD a z czasem BLu ray,ale to tylko 3-4 razyw miesiącu. Nie używam internetu i innych bajerów ,czasami jakieś zdjecia itd.

Bardzo proszę o pomoc a mam dwie koncepcje.

generalnie jestem nastawiony na plazme ale jesli ktos mnie przekona moze byc rowniez LCD-LED ale z naciskiem na plazme, jednak.

Proszę o odp czy warto kupować TX-P50V20E za jakies 4700zł ,czy może nie inwestować i kupićjakiś podstawowy model LG lub Samsunga w tym samym rozmiarze za cene miedzy 2000-3000 tys. proszę o odp i

SZCZEGÓLNIE WZIAĆ POD UWAGE TO ZE BAJERY MNIE NIE INTERESUJA I CZY WART DOPŁACAĆ. ZAZNACZAM ZE DO TEJ PORY ZADOWOLONY BYŁEM Z PRACY LEDA HD ready.


Dziekuję i pozdrawiam proszę o pomoc bo chcialbym jeszcze dzisiaj isc do MM.
 
Ostatnia edycja:

pabloski79

New member
Witam serdecznie,

Zapisałem sie przed chwilą,więc jestem zupełnie nowy.

Mam bardzo pilną sprawę.

Potrzebuję TV jak w tytule miedzy 46-50" odległość widza od TV około 3 m.

Chciałbym skorzystać jeszcze z dzisiejszej wyprzedaży w MM lub zakupić TV jutro jeśli bedzie duzo taniej niz w MM. mam dwie koncepcje i proszę o pomoc w decyzji.

używam LE40M91B już 4 rok i jestem bardzo zadowolony jest to jeden z pierwszych LED-ów. Kupiony za majątek w 2007 roku.Potrzebuje jednak cos nowego bo SAMSUNG idzie do sypialni.

Ponieważ TV bedzie uzywany do cyfry HD (filmy i sport) oraz DVD a z czasem BLu ray,ale to tylko 3-4 razyw miesiącu. Nie używam internetu i innych bajerów ,czasami jakieś zdjecia itd.

Bardzo proszę o pomoc a mam dwie koncepcje.

generalnie jestem nastawiony na plazme ale jesli ktos mnie przekona moze byc rowniez LCD-LED ale z naciskiem na plazme, jednak.

Proszę o odp czy warto kupować TX-P50V20E za jakies 4700zł ,czy może nie inwestować i kupićjakiś podstawowy model LG lub Samsunga w tym samym rozmiarze za cene miedzy 2000-3000 tys. proszę o odp i

SZCZEGÓLNIE WZIAĆ POD UWAGE TO ZE BAJERY MNIE NIE INTERESUJA I CZY WART DOPŁACAĆ. ZAZNACZAM ZE DO TEJ PORY ZADOWOLONY BYŁEM Z PRACY LEDA HD ready.


Dziekuję i pozdrawiam proszę o pomoc bo chcialbym jeszcze dzisiaj isc do MM.

Ktos napisal ze w mm jest panas 50vt20 za 5,5 klocka, moze nad tym sie zastanowisz, 3d z okilarami i jedna z najlepszych plazm na rynku.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Na pewno nie będzie az takiej przepaści miedzy np Samsungiem 50C550 a Panasem 50V20. Panas jest lepszy i ma lepszą czerń ale 90% ludzi nie dopłaciłoby za to 2tyś zł. Chyba że ciebie na to stać, jesli tak to jest to telewizor dla ciebie.
 

jarzak

New member
Na pewno nie będzie az takiej przepaści miedzy np Samsungiem 50C550 a Panasem 50V20. Panas jest lepszy i ma lepszą czerń ale 90% ludzi nie dopłaciłoby za to 2tyś zł. Chyba że ciebie na to stać, jesli tak to jest to telewizor dla ciebie.

Popieram, Panas ma troszkę lepszą czerń, ale możesz się zastanowić też nad LG 50PJ350 lub 550 (od 2150 do 2300).
 

Falubaz83

New member
X[/QUOTE]



Powiedzmy ze mam do wydania 3-3,5 na TV,czy wedlug Ciebie odczuje róznice ogladając TV przez HDMI Cyfra + oraz czasami jakiś film DVD.



Modele które wybrałem ,a decyzje chętnie podejme nawet dzisiaj bo już mnie to meczy:




1.LG50PK350 - za około 2380zł w pixelmanii


2.PANASONIC- TX-P50S20E - za około 3300 zł w electro.pl



3.SAMSUNG - PS-50C550 - za około 3000zł



Pozostałe opcje w cenie do 3500 moze 3700 bo to juz mała róznica łapią się modele Samsung PS-50C6500 za jakieś 3700 ,czy może wyższy model LG PK760 lub PK 750?,chociaz jak widze ze za 4200 mozna mieć TX-P50G20E to już tym bardziej nic nie wiem i sie zastanawiam czy jednak nie warto dopłacić.



sorry ze tak Ci marudze ale milo sie koresponduje a i jakas rada jest wskazana szczegolnie w moim przypadku:)



Co sądzisz o tym co napisałem czy to ma sens dopłacać do 3000zł lub nawet 4000 czy pozostać przy PK350 zaa niespełna 2400 i cieszyćsie przyzwoitym tv za małe pieniądze?Generalnie chodzi mi o trwałość LG i jakośc obrazu czy jest to az tak odczuwalne jak róznica w cenie?Dla zwykłego człowieka co lubi mecz na HD zobaczyc czy discovery i w sumie tyle.
 

pabloski79

New member



Powiedzmy ze mam do wydania 3-3,5 na TV,czy wedlug Ciebie odczuje róznice ogladając TV przez HDMI Cyfra + oraz czasami jakiś film DVD.



Modele które wybrałem ,a decyzje chętnie podejme nawet dzisiaj bo już mnie to meczy:




1.LG50PK350 - za około 2380zł w pixelmanii


2.PANASONIC- TX-P50S20E - za około 3300 zł w electro.pl



3.SAMSUNG - PS-50C550 - za około 3000zł



Pozostałe opcje w cenie do 3500 moze 3700 bo to juz mała róznica łapią się modele Samsung PS-50C6500 za jakieś 3700 ,czy może wyższy model LG PK760 lub PK 750?,chociaz jak widze ze za 4200 mozna mieć TX-P50G20E to już tym bardziej nic nie wiem i sie zastanawiam czy jednak nie warto dopłacić.



sorry ze tak Ci marudze ale milo sie koresponduje a i jakas rada jest wskazana szczegolnie w moim przypadku:)



Co sądzisz o tym co napisałem czy to ma sens dopłacać do 3000zł lub nawet 4000 czy pozostać przy PK350 zaa niespełna 2400 i cieszyćsie przyzwoitym tv za małe pieniądze?Generalnie chodzi mi o trwałość LG i jakośc obrazu czy jest to az tak odczuwalne jak róznica w cenie?Dla zwykłego człowieka co lubi mecz na HD zobaczyc czy discovery i w sumie tyle.[/QUOTE]

Meczace takie decyzje, doswiadczylem na sobie.
Opinie o tym lg sa dobre, wiec do normalnego ogladania pewnie bedzie ok, za reszte kasy kup kino albo xboxa i nie zastanawiaj sie za dlugo bo zwariujesz. Im wiecej czytasz i myslisz tym wiekszy zakret w glowie. Idz do sklepu i wybierz to co Ci sie podoba i ciesz sie tym nie myslac co by bylo gdyby ......
 

Falubaz83

New member
dzieki pabloski79 raz jeszcze!

Akurat Xboxa juz mam ze 3 lata ale nie mam czasu nawet pograć:( a i juz jakos czasu brakuje.

Co do TV to podjąłem decyzje ze ide dzisiaj albo jutro po pracy ostatni raz rzucic okiem na PK350 i chce porównać do PS-50C530 lub 550 bez róznicy.

Cena Samsunga trochę wyższa ale jakoś mam większe przekonanie bo mam jednego LCD i jestem zadowlony a LG jakos mnie odstrasza.

Dzieki raz jeszcze i odezwe sie dzisiaj lub jutro jak wróce z podjętą decyzją.

Pozdrawiam
 

don111

Banned
Popieram, Panas ma troszkę lepszą czerń, ale możesz się zastanowić też nad LG 50PJ350 lub 550 (od 2150 do 2300).
troszkę lepszą czerń ma Panas S lub G, seria V ma sporo lepszą od S/G... V ma też świetny filtr i nie odbija niemal nic w przeciwieństwie do LG
także porównanie nieco nie na miejscu, w klasie 2 tys. lepszego tv sie nie kupi od tego LG ale jak kolega ma do wydania 5 tys. to już inna bajka... osobiście zakładając dłuższe użytkowanie to zdecydowanie kupiłbym chyba tego 50V20 (albo VT20 z 3d), jeśli natomiast w grę wchodzi wymiana tv w krótkim czasie (rok-dwa) i odsprzedaż to na takie przeczekanie aż pojawią się lepsze tv (bez takich wad jak judder, green ghosting) to najbardziej się chyba opłaca (cena/jakość) LG 50PK350, jedyna wada to ekran - lustro, reszta obrazu na zbliżonym poziomie poza czernią - jest niezła i wystarczająca ale to nie ekstraklasa jak Panas V20 czy LEDy z local dimming
 

less_pl

New member
jestem za wyborem tańszego tv na ok 3 lata, potem się zobaczy co technika ciekawego zaoferuje :) dlatego kategoria mojego wyboru to głównie obecne możliwości/cena

jeśli nie straszne lustro (ustawienie pokoju, źródła światła, itd) polecam LG, jeżeli odbicia mogą być dużym problemem - to niestety przesiadka na coś z lekkim filtrem panaś S, jeżeli b. dużym problemem to panaś G lub wyżej.
 

Falubaz83

New member
no i zakupiłem...

Samsunga ps-50c550 i czekam na niego w piątek lub poniedziałek.
Zakupiłem go w internecie z wysyłka za 2890zł stwierdziłem ze slaby filtr ale zawsze filtr sie przyda a i dzwiek dts ma znaczenie względem LG.

Pozdrawiam i dziękuję tym którzy dodali swoje zdanie ,bo kazde dało do myślenia, a głownie musze przyznac zadecydowało to,że mimo lekkiego buczenia juz 4 rok rewelacyjnie mi sie spisuje tez samsung tyle ze jeden z pierwszych ledów LE40m91e.
 

Falubaz83

New member
Filtr ma ok, przekonasz sie. Daj znać jak z buczeniem jak przetestujesz w nocy.

cactusek jestem przygotowany na lekkie buczenie bo ten mój led też głośno chodzi ale po tylu latach mi już to nie przeszkadza a wrecz usypia...poważnie widać ,rzecz gustu aczkolwiek nie da sie ukryć ,że to chyba największa wada jesli chodzi o samsunga generalnie ,natomiast reszta czyli,jakośc,trwałość,wyposażenie względem realacji cenowej wydaję mi się bardzo korzystna,tym bardziej ,że może kiedyś mocno przepłaciłem za tego leda,ale w tamtych latach 2006 2007 mało było o ile był lepszy telewizor jeśli chodzi o jakość obrazu i wyrazistość-to moje zdanie,oczywiście.

Tak przy okazji czy znajdzie się ktoś znający sie na ustawieniach samsungów?

Chciałbym ustawić odpowiednio w obu obraz pod kątem jakości obrazu i ostrości oraz stonowania na mozliwie najbardziej naturalne kolorów co jak zaobserwowałem w samsungach przejawia sie czesto w zbytnie jaskrawości kolorów.


Czy jest ktoś kto na PW ,żeby forum nie zaśmiecać pomoże?

Pozdrawiam

le40m91e oraz ps-50c550
 
Do góry