TV 46-50 do gier max 2500 zł

KSI

New member
Szukam telewizora, na którym będę mógł też czasami pograć w Diablo 3 z komputera. Ogólnie TV będzie podłączony pod dekoder ncplus.

Im więcej czytam tym mam większe wątpliwości, że w tym budżecie w ogóle dostanę telewizor 46-50 cali, który nada się do gry i będzie mieć dobre odwzorowanie kolorów itp.

Myślałem już nawet o ostatniej plaźmie LG ale ją sobie odpuściłem (choć nie do końca)

Telewizor bez dodatkowych bajerów, bo ogólnie mało oglądam TV ale jak już oglądać/grać, to lepiej na większym niż mniejszym.

Co możecie mi polecić? Sprawa jest pilna bo dziś chciałem dokonać zakupu ale nie wiem czy się zdążę zdecydować.
 

KSI

New member
Panasonic 47AS650 - zniechęca mnie wysoki input lag, tak samo as640. Najlepiej wypada as600 - patrzę na testy benchmark - telewizory do gier, obywatelhd(600) i hdtv polska (640)

Ktoś mi polecił Sony 48W605B ale nie wiem, input lag ma ok ale ogólnie odradzają w sieci.
 

KSI

New member
Możliwe, że as640 lepiej świeci ale... nie wiem jak to odebrać więc zacytuję hdtv polska:

"AS640 to mocny konkurent dla telewizorów ze średniego segmentu cenowego. Jest bezpośrednią alternatywą dla Samsunga H6400 i Sony W8.

Słowem wstępu

Panasonic od lat czuje się doskonale w przypadku średniej półki telewizorów. Już modele zeszłoroczne pokazały, że firma potrafi wydobyć z ekranów naprawdę spore możliwości. Nawet tych najniższych (kontrast(!!)). Modele, które producent proponuje zazwyczaj opierają się na dwóch różnych rozwiązaniach czyli użyciu matrycy IPS lub VA. Dwa diametralnie różne podejścia w przypadku jakości obrazu. Każde z nich posiadające swoje wady i zalety. Opisywana seria 600 dość znacznie różni się w obrębie różnych modeli. Mamy bowiem AS600, AS640 oraz AS650. My zdecydowaliśmy się na złoty środek czyli 640 ze względu na matrycę VA (dzięki temu spodziewamy się dobrej czerni) oraz posiadanie systemów poprawy płynności i ostrości ruchu. 600 brakuje tego drugiego a 650 posiada matrycę IPS. Czy zatem to właśnie AS640 będzie idealnym wyborem w przypadku półki cenowej w przedziale około 3000zł?"



"Pomiar input lag'a zwrócił wynik około 54 [msec]. Nie jest to zatem ścisła czołówka, ale wynik nie powinien mieć większego znaczenia przy codziennym graniu. Na AS640 gra się bardzo przyjemnie i warto podłączyć do niego konsole najnowszych generacji jak PS4 czy Xbox One. Dość duża przekątna gwarantuje niesamowite doznania płynące z rozgrywki"

as600e na obywatelhd w teście miał input lag 40,3 msec a na benchmark.pl 31 msec (tryb kino), podczas gdy as650e 51 msec a sony KDL-40W605B 30msec (tryb gra).

Jest sobie jeszcze sharp bardzo dobrze wykonany SHARP LC-50LE651V, Sharp LC-50LD265E, Sharp LC-50LE760E (poza budżetem) ale nic o nich nie wiem, tak samo jak o tych niżej:
Toshiba 48L5435DG,Toshiba 48L3433DG, Philips 47PFH6109, PHILIPS 47PFH5609/88, PANASONIC TX-L47ET60E, PANASONIC TX-50AS520E.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
AS640 również jest nieco poza budżetem, dlatego podałem AS650 w tej wielkości. Oczywiście, sam wybrałbym AS640, ze względu na matrycę VA.
 

dominlesne

New member
Taki lag nie szkodzi. Co najwyżej może być lekko odczuwalny w grach wyścigowych i szybkich strzelankch. Nie jest to poziom problemu jak przed laty, gdzie było 100ms i więcej.
@Borixon
Czy udało Ci się wyegzekwować coś w sprawie martwych pikseli?
 
Ostatnia edycja:

KSI

New member
Nie gram w gry wyścigowe i strzelanki tylko Diablo 3. Sport oglądam bardzo bardzo rzadko, kilka razy w roku. Filmy akcji oglądam.

Lepszy będzie sony czy panasonic as640 czy sony 48W605B
 

KSI

New member
LG 50PB5600 (plazma ostatnia na rynku) czy Panasonic 48AS640E (sporo droższy od plazmy, niekoniecznie lepszy obraz)?

Wady plazmy znam. Dziś oglądałem jeden i drugi i niektórzy Twierdzą co ze mną byli, żebym brał plazmę.
 
Do góry