TV 46-50 cali- jak najtańszy, ale nie badziewny

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 50" do zwykłych potrzeb jest super , a Miracast powoduje że z tego poziomu masz dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich aplikacji.
 

piteron

Active member
Bez reklam
4) Przeczytałem jeszcze ten artykuł Mroczna strona 100 Hz | TV TEST i czy to oznacza, że techniki poprawiania obrazu raczej są do kitu? Można je zawsze wyłączyć i korzystać z "natywnego" odświeżania? Czy natywne 100 Hz jest lepsze od ulepszaczy do 200 Hz, 400 Hz itd.?

Dziękuję z góry za odpowiedzi
ulepszacze ,a w sumie to upłynniacze to jak licznik w samochodach,to że np masz 260 km/h na zegarach nie oznacza wcale że to auto tyle pojedzie
Tak samo w TV jak jest natywne 100Hz to znaczy że ono jest a Hz producenckie lada moment dojdą do iluś tam tysięcy(juz jest 3600 Hz w Led) co wcale nie oznacza że obraz bedzie lepszy 360
 

-balrog-

New member
Mam 3 pytania:
1) Znalazłem takie tabelki https://www.rtings.com/info/fake-re...otion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion która ma pozwolić przeliczyć deklarowane przez producenta Hz na rzeczywistą ich ilość. Wychodzi na to, że np. aby mieć realne 100 Hz (choć też nie wiem co to znaczy "realne"- czy to to samo, co natywne, czy po prostu jakieś odczuwane?), w przypadku Samsunga trzeba mieć co najmniej 200 Hz CMR, Philipsa- 400 Hz PMR a Panasonica- 600 Hz Bs- co o tym sądzicie?
2) Jaki ew. TV 46-47 calowy polecilibyście do większego budżetu, może do 2500zł (ale nadal- im taniej tym lepiej, ale bez szajsu)?
3) Trochę głupie pytanie, ale wolę się spytać... TV 3D od nie 3D różni się tylko tym, że posiada lub nie funkcję 3D? Czy może jest tak, że to jakaś trochę inna technologia i jeśli ktoś nie korzysta z 3D to lepiej wziąć 2D, bo jakiś bardziej dopieszczony do tego obrazu? Ja generalnie nie chciałem dopłacać do 3D, ale jak już miałoby to być za tą cenę to czemu nie, no chyba że miałaby na tym ucierpieć jakaś jakość obrazu czy coś.
4) A i jeszcze jedno- dlaczego tak wiele TV np tych 46" do 2500 zł jest już ciężko dostępnych i w wyższych cenach niż do niedawna, albo wcale? Np. Samsung seria 6 (np. UE46F6320 czy 6100), czy planują wprowadzić jakieś nowe?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
AD.1 - nie prawda
AD.2 - Najbliżej masz Panasonica 47AS650 i 48AS640.
AD.3 - Nie ma wpływu
AD.4 - To stare modele, są już następcy.
 

-balrog-

New member
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie są dobre, oczywiście zależy do jakich potrzeb.
Panasonic AS640 ma Aktywne 3D , nie ma nagrywania na USB , ma matrycę VA
 

firekage

New member
Bez reklam
Na serię LA nie patrz. Jeśli LG, tylko LB. Przy okazji, zastanów się nad 670/671 bowiem te mają local dimming, którego 650 nie posiada. Ponadto, cena nie jest przesadnie wysoka za dodatkowego pilota dotykowego (szczerze mówąć, pobawisz, sprawdzisz i nie będziesz używać zwykłego), jaki jest w modelach 67x, local dimming oraz jednocześnie wyższy indeks płynności.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model LB właśnie testuję , naprawdę dobry telewizor w klasie cenowej.
I sprawdź tylko przed zakupem podświetlenie.
 

-balrog-

New member
Nie rozumiem, dlaczego mam sprawdzić podświetlenie? Że coś może być nie tak w konkretnym egzemplarzu? Co dokładnie? I chodzi Ci konkretnie o LG czy w ogóle o TV? Obawiam się, że przed kupnem może być to niemożliwe, bo raczej biorę przez internet, chyba że zwrócę.
 

-balrog-

New member
Tylko ja się nie znam, co może być złego w podświetleniu na co powinienem zwrócić uwagę? Nie będę miał możliwości sprawdzić tego przed kupnem, co najwyżej po i zwrócić, mogę też (i zrobię to) sprawdzić te modele w sklepie u mnie w mieście bo są na wystawie (ale kupię i tak przez neta bo taniej).
I jeszcze pytanie- aby odebrać obraz z satelity (aktualnie cyfra+), potrzebuję tuner DVB-S tak? Bo jeśli tak, to LG go ma, a np. Samsung nie (bo ma tylko DVB-C i DVB-T) i musiałbym wtedy dokupić oddzielny tuner? Tylko musi to być jakiś specjalny do nowych telewizorów, żeby była wysoka jakość obrazu czy coś? Bo w tej chwili mam jakiś stary tuner co mi odbiera sygnał z satelity do starego kineskopowego TV ale czy on się nadaje do nowych TV to nie mam pojęcia.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
To jakiej marki TV z 48-50" bez 3D i Smart proponujecie? do 2000zł jest taki?
, ma mieć prawdziwe 100Hz matryca

Sharp 50" do zwykłych potrzeb jest super , a Miracast powoduje że z tego poziomu masz dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich aplikacji.
co to za model?
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
gdzieś kiedyś był taki slogan że od rzeczy niemożliwych to jesteśmy my a od cudów to tylko wszechmogący
nie wiem czemu ale bardzo pasuje do Twojego pytania
Wiem że może nie wniosę nic ciekawego do dyskusji ale czasami warto pamiętać ze skoro dysponujemy budżetem na malucha to nigdy nie będziemy mieli Toyoty
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pietron - mądrego i miło posłuchać !

Na razie nic lepsze w klasie od Panasonica 48as640 nie kupisz.
Można się napinać, "zawzinać" i ... nic z tego.
 

piteron

Active member
Bez reklam
mądrego jak mądrego ale twardo stąpającego po ziemi
Takie wymagania w budżecie powiedzmy 3-3,5 tyś są do zrobienia ale za 2 tyś sorka ale 40 cali wymagało by sporego zaangażowania
Dlatego tak jak Koledzy pisali trafić gdzieś plazmę albo polować na okazje w kategorii używane
proponuje albo zweryfikować budżet albo wymagania
 
Do góry