TV 46-50 cali- jak najtańszy, ale nie badziewny

-balrog-

New member
Witam, chciałbym kupić sobie nowy telewizor. Chcę, żeby miał jak najwięcej cali (46-50, mile widziane 50) a zarazem był jak najtańszy (na pewno nie więcej niż 2000 zł, ale każda zaoszczędzona złotówka się przyda, nie mam wiele pieniędzy, najpierw w ogóle myślałem o 40-42 calach) ale nie był jakimś strasznym badziewiem i zaraz się nie zepsuł. Da się za to coś kupić? Mam nadzieję, że coś doradzicie, tym bardziej że nie jestem jakoś bardzo wymagający. Podstawowe moje wymagania są cztery- rozdzielczość full hd, technologia LED, co najmniej 100 Hz (czytałem, że to wystarczy aby nie mieć smużenia w 2D) oraz w miarę przyzwoita jakość obrazu. Nie interesuje mnie 3D, nie jest konieczne Smart TV. Telewizor w większości przypadków będzie służył jako duży ekran do oglądania filmów z kompa (obok będzie stał komp, głośniki 5.1 będę miał do niego wpięte a obraz kablem HDMI do TV), ale czasem coś oczywiście oglądnę z satelity.

Odpowiem jeszcze na pytania:
1. Odległość od ekranu: ok. 3-3,5 m.
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: bez znaczenia - są rolety
3. Jak duży jest pokój: 6x4
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, ale różne- od spokojnych romansideł po filmy akcji
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lekkim świetle lub bez
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Hmm nie bardzo rozumiem? Po prostu naturalny?
9. Preferowana wielkość telewizora? 46-50
10. Jakie urządzenia będą podłączone? komputer
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost.
12. Czy ważne jest wifi? nie
13. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie muszę
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? dobrze by było
16. ma mieć 3D? Nie
17. ma mieć slot na karty SD? Nie musi
18. ma mieć tuner DVB-S? Nie znam się, chciałbym żeby w przyszłości odbierał kanały z tv naziemnej, obecnie mam satelitę
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? komputer - HDMI
20. Jaki masz sygnał: obecnie satelita
21. ile programów HD? nawet nie wiem
22. ma stać czy wisieć? stać.
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: ogólnie na jakości obrazu, płynność obrazu bez tych różnych efektów rozmazania, technologia LED itp
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: bardzo różnie, czasem wcale, czasem kilka godzin

Modeli jest strasznie dużo a jestem w tym zielony, proszę więc o propozycje. Ja dam tylko jedną, bo jest tania, spełnia techniczne wymagania a i chyba nie najgorszej firmy- THOMSON 50FU3253C, np stąd allegro.pl/tv-led-50-thomson-50fu3253c-100hz-usb-jarocin-i4519780129.html coraz ciężej go kupić, pewnie wycofywany, ale w super cenie, dałby radę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

-balrog-

New member
Panasonic wychodzi drożej, bo najtańszy znalazłem za 2200zł, natomiast takiego modelu Sharpa w ogóle nie znalazłem, tylko taki SHARP LC-50LD264E - czy to ten sam? Jak tak, to ten do 2000zł da rady kupić.
 

-balrog-

New member
Czyli zamiast tego Thomsona, którego podałem, warto dołożyć te 300 zl i wziąć Sharpa? Panasonic jest już zbyt drogi.
I jeszcze drugie pytanie- bo zapewne do tych 2000 zł znalazłbym pewnie jakiś bardzo dobry telewizor, tylko 40-42 calowy. Czy dla przeciętnego użytkownika różnica w jakości takiego 40-42 calowego a- mimo wszystko- raczej budżetowego 50 calowego będzie jakaś znacząca? Czy może raczej różnica będzie niewielka, a za to upakują mi tam jakieś 3D, Smart TV i nie wiadomo co jeszcze z czego i tak nie będę korzystał?
 

firekage

New member
Bez reklam
Czyli zamiast tego Thomsona, którego podałem, warto dołożyć te 300 zl i wziąć Sharpa? Panasonic jest już zbyt drogi.
I jeszcze drugie pytanie- bo zapewne do tych 2000 zł znalazłbym pewnie jakiś bardzo dobry telewizor, tylko 40-42 calowy. Czy dla przeciętnego użytkownika różnica w jakości takiego 40-42 calowego a- mimo wszystko- raczej budżetowego 50 calowego będzie jakaś znacząca? Czy może raczej różnica będzie niewielka, a za to upakują mi tam jakieś 3D, Smart TV i nie wiadomo co jeszcze z czego i tak nie będę korzystał?

Będzie i to spora. Każdy trup 50 calowy w tej cenie, ma matrycę natywnie 50Hz i pewnie bez algorytmów upłynniania obrazu. Zapomnij o tym, że da się na takim czymś komfortowo oglądać sport, czy nawet filmy, w których będą dynamiczne sceny. Panele 40-42 cale, w tej cenie, mogą mieć już matryce natywnie 100Hz, algorytmy upłynniania obrazu, a o 3D wspominam jedynie przez grzeczność. Do tego dochodzi jeszcze smarttv (dla mnie syftv...i żarttv), wbudowane wifi itd. Ponadto w modelach 40-42 cale, dostaniesz pewnie już matryce VA, względem tańszych IPSów, które srebrzą i w zasadzie nie mają czerni.

Ps - o Sharpie, przed jakimkolwiek zainteresowaniem się...lepiej poczytaj.
 

Nix

New member
...Każdy trup 50 calowy w tej cenie, ma matrycę natywnie 50Hz i pewnie bez algorytmów upłynniania obrazu. Zapomnij o tym, że da się na takim czymś komfortowo oglądać sport, czy nawet filmy, w których będą dynamiczne sceny. Panele 40-42 cale, w tej cenie, mogą mieć już matryce natywnie 100Hz, algorytmy upłynniania obrazu, ...Ponadto w modelach 40-42 cale, dostaniesz pewnie już matryce VA, względem tańszych IPSów, które srebrzą i w zasadzie nie mają czerni...

No dobrze: Tylko który producent podaje jaki typ matrycy stosuje?


Np. ten w/w tani Thomson 50""
- Thomson
(podaję link do bliźniaczego modelu 58", bo ten 50" oficjalnie nie jest dostępny w PL - nie ma go w ogóle na stronie firmowej Thomsona)
Nie ma takiego parametru jak typ matrycy LCD...w ogóle takiej informacji nie ma dla żadnego odbiornika TV marki Thomson...
Za to jest są takie dane( dla tego 58"):Clear Motion Index - 200 Hz (100 Hz Native) - a zatem jest to matryca natywna 100Hz???pzdr Nix
 

-balrog-

New member
Dzięki za informacje. Mam jeszcze takie pytanie- naczytałem się trochę o odległościach, w jakich powinien stać telewizor od widza. I właśnie tam, gdzie ja będę siedział (jakieś 3-3,5m) niby 46-50 cali ma być odpowiednie, a 40-42 za małe z tego względu, iż przy takiej odległości na tak małym ekranie po prostu nie zauważę różnych szczegółów obrazu. Może więc przy takiej odległości nie zauważę więc tej większej jakości obrazu przy droższych 40-42 calowych niż tańszych 46-50 calowych?

firekage, wszystkie podawane tutaj TV 50" mają algorytmy upłynniania na 100 Hz.

No dobrze: Tylko który producent podaje jaki typ matrycy stosuje?


Np. ten w/w tani Thomson 50""
thomsontv.pl/telewizory-z-plaskim-ekranem-led/seria-u3/58FU3563C-tv-58-cale
(podaję link do bliźniaczego modelu 58", bo ten 50" oficjalnie nie jest dostępny w PL - nie ma go w ogóle na stronie firmowej Thomsona)
Nie ma takiego parametru jak typ matrycy LCD...w ogóle takiej informacji nie ma dla żadnego odbiornika TV marki Thomson...
Za to jest są takie dane( dla tego 58"):Clear Motion Index - 200 Hz (100 Hz Native) - a zatem jest to matryca natywna 100Hz???pzdr Nix

Można znaleźć ten TV Thomsona i to na stronie producenta, ale szukając przez google i tam jest wpisane wyraźnie Clear Motion Index - 100 Hz...
 
Ostatnia edycja:

Nix

New member
...
Można znaleźć ten TV Thomsona i to na stronie producenta, ale szukając przez google i tam jest wpisane wyraźnie Clear Motion Index - 100 Hz...

Zarzuć linka proszę.

Co do Clear Motion Index to dla Thomsona 58" stoi tak:
"Clear Motion Index 200 Hz (100 Hz Native)" a to by znaczyło że ten 50" nie ma natywnej matrycy 100Hz, ale może się mylę ?

pzdr Nix
 

Nix

New member
Co do algorytmów upłynniania obrazu to zgodzę się z przedmówcą :

Algorytmy niby są, ale ile są warte? Czytaj : jak są skuteczne ???

pzdr Nix
 

-balrog-

New member
Zarzuć linka proszę.

Co do Clear Motion Index to dla Thomsona 58" stoi tak:
"Clear Motion Index 200 Hz (100 Hz Native)" a to by znaczyło że ten 50" nie ma natywnej matrycy 100Hz, ale może się mylę ?

pzdr Nix

thomsontv.pl/telewizory-z-plaskim-ekranem-led/seria-u3/50FU3253C-tv-50-cale

Cytat:
Napisał -balrog-
firekage, wszystkie podawane tutaj TV 50" mają algorytmy upłynniania na 100 Hz.

Średnio w to wierzę, prosty przykład - podano Panasonica 50 calowego, gdy wyższy model, AS600, nie ma tej funkcji...a matryca nie jest 100Hz, wiec jeszcze tańszy od niego, to jest AS400 ma mieć?

Szczerze mówiąc temu Panasonicowi nie przyglądałem się szczególnie, bo przekracza budżet, natomiast Sharp i Thomson na 100% mają algorytmy upłynniania na 100 Hz.

Jeszcze 3 pytania:
1) Jak rozumiem, za tą cenę nie znajdzie się również wg Was nic wartego uwagi z TV 46-48 cali?
2) Polecicie też mi w takim razie jakiś TV 42 calowy, który byłby zauważalnie lepszy pod względem jakości obrazu względem tanich 46-50 calowych zakładając, że siedzę dość daleko- 3-3,5 m od TV? Zaznaczam, że nie zależy mi na Smart TV, 3D i innych zapychaczach, tylko na jakości obrazu.
3) firekage dlaczego wg Ciebie Sharp jest złą firmą?

Jak będę miał te informację, przejdę się też po sklepach i na własne oczy ujrzę, czy brać tanie 46-50 cali czy jednak ujrzę różnicę i wezmę coś mniejszego.

Dzięki za informacje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Najlepsze rozwiązanie to zwiększenie budżetu do 3.000,00 zł i wtedy będziesz mógł myśleć o sensownym TV z przekątną 47 - 50 cali (przy twojej odległości to i tak mało).

Wtedy możesz już wybierać z kilku fajnych modeli z matrycą o natywnych 100Hz:
PANASONIC TX-47AS650E
PANASONIC TX-48AS640E
SAMSUNG EU48H6200
SAMSUNG EU48H6400
TOSHIBA 50L7335DG
Ewentualnie inne z matrycą 50 Hz, np. Sony KDL-48W605B,
czy w ostateczności Sharp LC-50LE750.

Każde inne rozwiązanie przypomina odrobinę wyrzucenie pieniędzy w błoto.
 
Ostatnia edycja:

-balrog-

New member
Proszę jeszcze o odpowiedzi na poniższe pytania:

1) Jak rozumiem, za tą cenę nie znajdzie się również wg Was nic wartego uwagi z TV 46-48 cali?
2) A jak nie, to polecicie mi w takim razie jakiś TV 42 calowy, który byłby zauważalnie lepszy pod względem jakości obrazu względem tanich 46-50 calowych zakładając, że siedzę dość daleko- 3-3,5 m od TV? Zaznaczam, że nie zależy mi na Smart TV, 3D i innych zapychaczach, tylko na jakości obrazu.
3) Naczytałem się trochę o odległościach, w jakich powinien stać telewizor od widza. I właśnie tam, gdzie ja będę siedział (jakieś 3-3,5m) niby 46-50 cali ma być odpowiednie, a 40-42 za małe z tego względu, iż przy takiej odległości na tak małym ekranie po prostu nie zauważę różnych szczegółów obrazu. Może więc przy takiej odległości nie zauważę więc tej większej jakości obrazu przy droższych 40-42 calowych niż tańszych 46-50 calowych?
4) Przeczytałem jeszcze ten artykuł Mroczna strona 100 Hz | TV TEST i czy to oznacza, że techniki poprawiania obrazu raczej są do kitu? Można je zawsze wyłączyć i korzystać z "natywnego" odświeżania? Czy natywne 100 Hz jest lepsze od ulepszaczy do 200 Hz, 400 Hz itd.?

Dziękuję z góry za odpowiedzi
 

jacekcy

New member
Może moja propozycja wyda Ci się dziwna, ale:
- gdybym miał do wydania 2000 zł,
- odległość 3 - 3,5 metra
- nie potrzebował WIFI i SMARTA oraz innych bajerów,
- w jeden dzień oglądał TV w inny wcale, czyli max. ok. 2 - 3 godz. dziennie
to nie wiem czy nie kupiłbym, jednej z jeszcze dostępnych PLAZM - model LG 50PN450B - HD Ready lub LG 50PB5600 - Full HD. Ci co kupili ten model byli raczej zadowoleni.

To tylko moja myśl. Sorki, jeśli zamąciłem Ci w głowie.
 
Ostatnia edycja:

-balrog-

New member
No nie wiem... Trochę boję się plazmy. Nawet przeżyłbym wyższe rachunki za prąd, ale mimo wszystko to już starsza technologia i z jakiegoś powodu jest wycofywana (boję się też co z ew. gwarancją wtedy), no i naczytałem się o różnych wypalonych ekranach i nie bardzo mi się widzi "dbanie" o telewizor, puszczanie jakiś wygaszaczy żeby minimalizować ten efekt itd. Poza tym, z tego co widzę znaleźć plazmę w full hd 50 cali do 2000 zł też nie jest bardzo łatwo przez co wydaje mi się, że to też będą modele budżetowe... jak te LED-y 50" co mi niektórzy odradzają.

Przy okazji- co powiecie o tym TV- http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/10282934 ? Z tego co widzę ma jakieś tam wspomagacze (Perfect Motion Rate) przez co ma mieć 200 Hz obraz. Jest jeszcze taki http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/6457472 co prawda 100 Hz i to po wspomagaczach, ale mogę go mieć za 1800 zł a ma dobre opinie.

I proszę o odpowiedzi na pytania 2 posty wyżej, dziękuję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry